ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про відмову щодо вжиття заходів забезпечення позову
24 березня 2015 року м. Київ № 826/4616/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Арсірія Р.О., вирішив клопотання про забезпечення позову по справі
за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2
до Державного агенстства з енергоефективності та енергозбереження України
про визнання протиправним та скасування наказу
Позивачі звернулися до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою в якій просять визнати протиправним та скасувати наказ №6 від 28.01.2015 про ліквідацію територіальних органів Державного агентства енергоефективності та енергозбереження України.
Одночасно позивачами заявлено клопотання про забезпечення адміністративного позову, шляхом зупинення дії оскаржуваного наказу.
В обґрунтування клопотання про забезпечення позову позивачі зазначають, що протиправність та протизаконність оскаржуваного Наказу №6 від 28.01.2015 року є очевидною, оскільки в ньому незаконно пов'язано ліквідацію структурного підрозділу (територіального органу), що не є особою публічного права, та наслідки ліквідації юридичної особи у вигляді звільнення працівників на підставі п.1 ч.1 ст. 40 КЗпП, якими є позивачі.
Вказують, що зміна внутрішньої структури Відповідача (структурних підрозділів, департаментів, секторів тощо) не є ліквідацією юридичної особи та не може бути підставною для звільнення працівників цих структурних підрозділів за ч.1 ст. 40 КЗпП.
Розглянувши матеріали адміністративного позову, заявлене клопотання, суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 117 Кодексу адміністративного судочинства України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову постановляє суд першої інстанції, а якщо розпочато апеляційне провадження, то таку ухвалу може постановити суд апеляційної інстанції.
Подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються.
Судом не встановлено підстав, які б свідчили про очевидну небезпеку заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або унеможливили б захист цих прав, свобод та інтересів без вжиття заходів забезпечення позову чи утруднювали б відновлення таких прав при виконанні рішення у межах заявлених позовних вимог.
Крім того, висновки щодо очевидності ознак протиправності оскаржуваного наказу відповідача можуть бути зроблені лише на підставі дослідження поданих сторонами доказів по справі у судовому засіданні.
З огляду на викладене, суд не вбачає підстав для задоволення клопотання про вжиття заходів забезпечення позову.
На підставі викладеного та керуючись ст. 117, ст. 165, 188 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
Відмовити ОСОБА_2, ОСОБА_1 у задоволенні клопотання про забезпечення адміністративного позову.
Ухвала з питань забезпечення адміністративного позову може бути оскаржена. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Суддя Р.О. Арсірій