Ухвала від 25.03.2015 по справі 562/3681/14-а

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Плевако О.П.

Суддя-доповідач:Майор Г.І.

УХВАЛА

іменем України

"25" березня 2015 р. Справа № 562/3681/14-а

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Майора Г.І.

суддів: Бучик А.Ю.

Одемчука Є.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі Рівненської області на постанову Здолбунівського районного суду Рівненської області від "03" лютого 2015 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі Рівненської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом, в якому просив визнати неправомірними дії суб'єкта владних повноважень - Управління Пенсійного фонду в Здолбунівському районі Рівненській області щодо відмови у призначені йому пенсії за вислугу років; скасувати рішення Управління ПФ України в Здолбунівському районі Рівненської області № П-81 від 26.12.2014 року; зобов'язати Управління ПФ України в Здолбунівському районі Рівненської області призначити, нарахувати та виплатити йому пенсію за вислугу років відповідно до п. «е» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з часу звернення за призначенням пенсії - 19.12.2014 року.

Постановою Здолбунівського районного суду Рівненської області від 03.02.2015 р. визнано неправомірними дії Управління Пенсійного фонду в Здолбунівському районі Рівненській області, щодо відмови ОСОБА_3 у призначені пенсії за вислугу років.

Скасовано рішення Управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі Рівненської області № П-81 від 26.12.2014 року.

Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі Рівненської області призначити, нарахувати та виплатити ОСОБА_3 пенсію за вислугу років відповідно до п. «е» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з часу звернення за призначенням пенсії - 19.12.2014 року.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, Управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі Рівненської області звернулося до суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати вищевказане рішення та прийняти нове, яким у задоволенні позовних вимог відмовити повністю. В апеляційній скарзі відповідач посилається на незаконність, необ'єктивність та необґрунтованість оскаржуваного рішення, порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що є підставою для скасування постанови суду першої інстанції.

Позивач надав суду письмові заперечення на апеляційну скаргу та просив розглянути справу за його відсутності.

Від відповідача надійшло до суду клопотання про розгляд апеляційної скарги без участі представника відповідача.

Колегія суддів враховуючи те, що сторони належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду апеляційної скарги та положення частини 4 статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.197 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за можливе розглядати справу за відсутності представників сторін, в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи, дослідивши доводи апеляційної скарги та правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального законодавства, колегія суддів уважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з огляду на таке.

Судом встановлено, що 19.12.2014 року позивач звернувся до управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі Рівненської області про призначення пенсії за вислугу років, яка на педагогічній роботі складала 26 років 3 місяці, включаючи до стажу строк служби в Збройних Силах 1 рік, 10 місяців, 13 днів.

Рішенням Управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі Рівненській області № П-81 від 26.12.2014 року позивачу у призначенні пенсії за вислугу років було відмовлено з посиланням на те, що відповідно до Закону України «Про освіту», школи мистецтв, студії, початкові спеціалізовані мистецькі заклади, бібліотеки, оздоровчі та інші заклади відносяться до позашкільних навчальних закладів, а посада викладача позашкільного навчального закладу не передбачена Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту населення і посад, робота на яких дає на пенсію за вислугу років, затверджених постановою КМ України від 04.11.1993 року № 909.

Відповідно копії трудової книжки ОСОБА_3 проходив службу в Збройних Силах з 28.06.1988 року по 11.05.1990 рік, а також працював в Здолбунівській музичній школі з 01.08.1990 року по 18.12.2014 рік працював викладачем по класу духових інструментів Здолбунівської дитячої семирічної музичної школи.

Відповідно до cт. 52 Закону України «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за вислугу років мають, зокрема, працівники освіти.

Згідно з п.«е» ст.55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення при наявності спеціального стажу роботи від 25 до 30 років за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, незалежно від віку.

Статтею 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" встановлено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.

Згідно зі cт. 29 Закону України «Про освіту» структура освіти включає поряд з іншими видами також позашкільну освіту.

Відповідно до ч.І ст.З8 Закону України «Про освіту» позашкільна освіта та виховання є частиною структури освіти і спрямовуються на розвиток здібностей, талантів дітей, учнівської та студентської молоді, задоволення їх інтересів, духовних запитів і потребу професійному визначенні.

Згідно з ч.І ст.39 Закону України «Про освіту» до позашкільних навчальних закладів належать: палаци, будинки, центри, станції дитячої, юнацької творчості, учнівські та студентські клуби, дитячо- юнацькі спортивні школи, школи мистецтв, студії, початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади, бібліотеки, оздоровчі та інші заклади.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про позашкільну освіту» система позашкільної освіти - освітня підсистема, що включає державні, комунальні, приватні позашкільні навчальні заклади.

Згідно зі cт. 4 Закону України «Про позашкільну освіту» позашкільна освіта є складовою системи безперервної освіти, визначеної Конституцією України, Законом України «Про освіту», цим Законом, і спрямована на розвиток здібностей та обдарувань вихованців, учнів і слухачів, задоволення їх інтересів, духовних запитів і потребу професійному визначенні.

Відповідно до ч.2 ст.21 Закону України «Про позашкільну освіту» перелік посад педагогічних працівників системи позашкільної освіти встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до абз.3 ч. А ст.21 Закону України «Про позашкільну освіту» педагогічні працівники позашкільних навчальних закладів мають право на пенсію за вислугою років за наявності педагогічного стажу роботи не менше ніж 25 років.

Переліком посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 р. № 963 (з наступними змінами), викладачі всіх спеціальностей віднесені до педагогічних працівників.

Тобто згідно з вищевказаними нормативними актами викладач музичної школи є педагогічним працівником позашкільного навчального закладу і має право на пенсію за вислугу років при наявності відповідного педагогічного стажу роботи.

Відповідно до Законів України «Про освіту» від 23.05.1991 р. (з наступними змінами), «Про позашкільну освіту» від 22.06.2000 p., постанови Кабінету Міністрів України від 06.05.2001 р. № 433 «Про затвердження Переліку типів позашкільних навчальних закладів і Положення про позашкільний навчальний заклад», п.п.1.4 Статуту Здолбунівська музична школа належить до системи позашкільної освіти.

Згідно ст. 29 Закону України "Про освіту" позашкільна освіта разом із загальною середньою, професійно-технічною, вищою та іншими освітами становить структуру освіти в Україні. Згідно ст. 21 Закону України "Про позашкільну освіту" педагогічні працівники позашкільних навчальних закладів мають право на пенсію за вислугу років за наявності педагогічного стажу роботи не менше ніж 25 років.

Постановою Кабінету Міністрів України № 433 від 06 травня 2001 року "Про затвердження переліку типів позашкільних навчальних закладів і Положення про позашкільний навчальний заклад", музичні школи віднесено до позашкільних навчальних закладів.

Постановою Кабінету Міністрів України № 963 від 14 червня 2000 року "Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників" посада викладача музичної школи включена до переліку посад працівників, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років. Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України № 909 від 04 листопада 1993 року (зі змінами) встановлено, що право на пенсію за вислугою років мають вчителі і викладачі музичних і художніх шкіл. Крім того, дорученням Кабінету Міністрів України № 397/21 від 06 січня 1996 року за клопотанням Міністерства соціального захисту населення України № 01-3/133-02-2 від 01 лютого 1995 року на викладачів музичних, художніх, хорових, хореографічних шкіл, шкіл мистецтв та інших шкіл естетичного виховання поширено порядок призначення пенсій за вислугу років, передбачений постановою Кабінету Міністрів України № 909 від 04 листопада 1993 року, без внесення змін до неї.

Статтею 8 Закону України "Про соціальний захист військовослужбовців і членів їх сімей" передбачено, що час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їхнього загального і безперервного трудового стажу, а також до стажу роботи за спеціальністю.

Таким чином, служба позивача у Збройних Силах з 28.06.1988 року по 11.05.1990 року зараховується до стажу роботи за спеціальністю.

З огляду на викладене, колегія суддів уважає, що судом першої інстанції правильно застосовані норми матеріального та процесуального права, а доводи апеляційної скарги не спростовують висновку суду першої інстанції.

Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, а тому апеляційну скаргу потрібно залишити без задоволення, а постанову Здолбунівського районного суду Рівненської області без змін.

За таких обставин, доводи, наведені в апеляційній скарзі, спростовуються матеріалами справи, а висновок суду першої інстанції є таким, що ґрунтується на належних та допустимих доказах.

Згідно ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі Рівненської області залишити без задоволення, а постанову Здолбунівського районного суду Рівненської області від "03" лютого 2015 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя Г.І. Майор

судді: А.Ю.Бучик

Є.В.Одемчук

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_3 АДРЕСА_1

3-представник позивача ОСОБА_4. АДРЕСА_2

4- відповідачу/відповідачам: Управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі Рівненської області вул.Г.Мазепи 2,м.Здолбунів,Рівненська область,35705

- ,