20 березня 2015 р. справа № 808/6947/14
Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Добродняк І.Ю. перевіривши відповідність вимогам Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу Головного управління Державної казначейської служби України у Запорізькій області на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 16 грудня 2014 року у справі № 808/6947/14
за позовом ОСОБА_1
до Державної казначейської служби України та Головного Управління Державної казначейської служби України у Запорізькій області
третя особа ОСОБА_2
про скасування наказу про звільнення з займаної посади, поновлення на роботі та виплату заробітної плати за час вимушеного прогулу,-
Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 16 грудня 2014 року адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено частково.
Не погодившись з рішенням суду, Головне управління Державної казначейської служби України у Запорізькій області подало апеляційну скаргу.
Статтею 187 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено вимоги до апеляційної скарги.
Частиною 6 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Головним управлінням Державної казначейської служби України у Запорізькій області до апеляційної скарги не додано документ на підтвердження сплати судового збору за подання апеляційної скарги.
В той же час, відповідач зазначає, що на підставі п.21 ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» він звільнений від сплати судового збору.
Суд апеляційної інстанції вважає помилковим дане посилання відповідача, з огляду на наступне.
Пунктом 21 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що від сплати судового збору звільнені Міністерство фінансів України, місцеві фінансові органи, органи доходів і зборів, Державна казначейська служба України, Державна фінансова інспекція України та їх територіальні органи, Державна служба фінансового моніторингу України і Національний банк України - у справах, пов'язаних з питаннями, що стосуються повноважень цих органів.
В даному випадку звільненню від сплати судового збору підлягають вищезазначені органи при здійсненні ними їх повноважень.
У даній справі Головне управління Державної казначейської служби України у Запорізькій області є роботодавцем ОСОБА_1, оскільки спір між ними виник у зв'язку із звільненням з публічної служби.
Таким чином, Головне управління Державної казначейської служби України у Запорізькій області не звільняється від сплати судового збору.
Відповідно до ч.2 ст.87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року №3674-VI.
Згідно ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання апеляційної скарги на рішення суду - 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Відповідно до п. 1 ч.3 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" № 3674-VI ставки судового збору за подання адміністративного позову не майнового характеру складають 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Так відповідно до п. 1 ч.3 ст. 5 Закону України № 3674-VI ставки судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру складають 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Розмір мінімальної заробітної плати, визначеної Законом України "Про державний бюджет України на 2015 рік" на час звернення відповідача з апеляційною скаргою, становить 1218 грн.
Спір в даній справі пов'язаний з вимогами як не майнового характеру, що полягають у скасуванні наказів про звільнення та поновлення на робочому місця, та і майнового характеру, оскільки полягають у стягненні середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
З огляду на викладене, при поданні апеляційної скарги, особі, якою подається апеляційна скарга, необхідно сплатити судовий збір в розмірі 36,54грн., та в розмірі 913,50грн.
Згідно ч.3 ст.189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
На підставі викладеного, вважаю необхідним апеляційну скаргу залишити без руху та надати особі, яка звернулась з апеляційною скаргою строк для усунення недоліків апеляційної скарги.
Керуючись ст. ст. 108, 187, 189 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Апеляційну скаргу Головного управління Державної казначейської служби України у Запорізькій області на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 16 грудня 2014 року у справі № 808/6947/14 залишити без руху.
Надати тридцятиденний строк з дати отримання цієї ухвали для усунення недоліків шляхом подання до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду:
документу про сплату судового збору у розмірі та порядку, передбаченому чинним законодавством;
- Судовий збір сплатити за такими реквізитами:
- Отримувач: УДКСУ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області
- Рахунок отримувача: 31217206781004;
- КБКД 22030001;
- Код з ЄРДПОУ: 37989274;
- Банк отримувача: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області м.Дніпропетровська;
- Код банку отримувача (МФО): 805012.
Ухвала набирає законної сили у відповідності зі ст. 254 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку ст. 212 КАС України.
Суддя: І. Ю. Добродняк