Рішення від 28.07.2009 по справі 8/26-НМ

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області

* 10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, '481-620

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Від "28" липня 2009 р.

Справа № 8/26-НМ

Господарський суд Житомирської області у складі:

судді Давидюка В.К.

за участю представників сторін

від позивача Барвицький О.С., дов. від 25.03.09.

від відповідача Єремєєв В.В. - директор,

Дем'янчук Н.Р. - дов. від 27.07.09.

від третьої особи: Кочережко О.В., дов. від 27.07.09

Розглянув у відкритому судовому засіданні в м.Житомирі справу за позовом Товариство з обмеженою відповідальністю "ТО АСК" (м.Житомир)

до Житомирського обласного літературного музею Житомирської облради (м.Житомир)

про визнання недійсним результатів торгів

Позивач звернувся до господарського суду з позовом про визнання недійсними результатів торгів (тендеру) Житомирського обласного літературного музею Житомирської обласної ради на закупівлю робіт з капітального ремонту Житомирського обласного літературного музею.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному об'ємі.

Представники відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнають, заперечення виклали у відзиві на позовну заяву ( а.с. ).

Вислухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи, господарський суд,-

ВСТАНОВИВ:

Житомирський обласний літературний музей Житомирської обласної ради з метою проведення капітального ремонту службових та адміністративних приміщень оголосив торги ( тендер ), які призначено на 14.10.2008.

Постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.2008 № 274 затверджено Тимчасове положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти.

Це Тимчасове положення застосовується до всіх закупівель товарів, робіт і послуг, що повністю або частково здійснюються за рахунок державних коштів, за умови, що вартість закупівлі товару, послуг становить не менше ніж 100 тис. гривень, а робіт - 300 тис. гривень.

Оскільки вартість робіт по капітальному ремонту службових та адміністративних приміщень становила понад 700 тис. гривень, тому тендер мав проводитись за правилами, встановленими вищевказаним Тимчасовим положенням.

Пунктом 1.3 Тимчасового положення передбачено, що оголошення про заплановану закупівлю чи проведення попередньої кваліфікації публікується безоплатно в інформаційному бюлетені "Вісник державних закупівель", що видається уповноваженим органом, та безоплатно розміщується на веб - порталі з питань державних закупівель, створеному уповноваженим органом.

Процедура закупівлі не може здійснюватися до публікації оголошення про неї в інформаційному бюлетені "Вісник державних закупівель" та на веб - порталі з питань державних закупівель, крім випадків застосування замовником у порядку, встановленому цим Тимчасовим положенням, процедур торгів з обмеженою участю, запиту цінових пропозицій ( котирувань ) та закупівлі в одного учасника. ( п.14 Тимчасового положення).

Матеріалами справи підтверджується, що у "Віснику Державних закупівель" від 09.2008 року № 25 (323) ( а.с. 7 ) було розміщено оголошення Житомирського обласного літературного музею щодо проведення торгів на капітальний ремонт приміщення Житомирського обласного літературного музею, які відбудуться 14.10.08 року о 14:00.

Відповідно до п. 56 Тимчасового положення про закупівлю товарів робіт і послуг за державні кошти, основними критеріями оцінки є: ціна, строк поставки товарів, виконання робіт, надання послуг, якість та функціональні характеристики, екологічна чистота, післяпродажне обслуговування, умови розрахунків, експлуатаційні витрати тощо.

Згідно з додатком № 4 "Критерії та методика оцінки тендерних пропозицій" до тендерної документації на закупівлю робіт по капітальному ремонту Житомирського обласного літературного музею, затвердженої рішенням тендерного комітету від 30.09.2008 року, оцінка тендерних пропозицій здійснюється на основі таких критеріїв як: ціна тендерної пропозиції, умови розрахунків та строк виконання робіт.

Кількість балів кожної пропозиції визначається сумарно. Максимально можлива кількість балів дорівнює 100 балам:

- Кількість балів по критерію ціна = 80 балів;

- по критерію строк виконання робіт = 10 балів;

- по критерію умови розрахунків = 10 балів.

Так, відповідно до протоколу оцінки тендерних ( цінових) пропозицій, тендерна пропозиція ТОВ "АРТХАУС" отримала 84 бали ( ціна - 66,00,строк виконання - 8,0, умови розрахунків - 10). Тендерна пропозиція ТОВ "Зодчество ЛТД" отримала 95 балів ( ціна - 75,00, строк виконання робіт - 10,00, умови розрахунків - 10,00). Тендерна пропозиція ПП "Подік" отримала - 98 балів ( ціна - 80, строк виконання - 8.0, умови розрахунків - 10.00).

З наведеного вбачається, що тендерна пропозиція учасника ПП "Подік" отримала найбільшу загальну кількість балів та визнана найкращою. Проте, відповідно до листа № 156 від 28.10.2008 року ПП "Подік" відмовився від укладення договору та виконання робіт по капітальному ремонту. У зв'язку з цим тендерним комітетом визнано переможцем ТОВ "Зодчество ЛТД".

Позивач та його представник у судовому засіданні вважають, що тендер проведено з порушенням вимог чинного законодавства та порушенням прав позивача. В обгрунтування своїх вимог позивач зазначає, що ним було подано запит від 13.10.2008 року на перенесення дати розкриття тендерних пропозицій з 14.10 на 17.10.2008 року. На думку позивача, вказана заява не була розглянута, у зв'язку з чим позивача позбавлено можливості прийняти участь у тендері.

Відповідно до вимог п. 49 Тимчасового положення, замовник має право до закінчення встановленого строку подання тендерних пропозицій прийняти рішення про його продовження у разі, коли один чи більше учасників не можуть подати свої тендерні пропозиції до зазначеного строку через об'ктивні причини.

Суд звертає увагу, що вищевказана норма надає право замовнику прийняти рішення про продовження строку подання тендерних пропозицій. При цьому, вказане право не є обов'язком.

Як вбачається з протоколу засідання тендерного комітету Житомирського обласного літературного музею від 14.10.2008 року (а.с. 61), тендерний комітет виносив на розгляд заяву позивача про перенесення дати розкриття тендерних пропозицій. Розглянувши вказану заяву тендерний комітет вирішив не переносити дати розкриття пропозицій.

За наведених обставин суд встановив, що тендерний комітет не допустив порушень п. 49 Тимчасового положення.

Таким чином суд приходить до висновку, що відповідачем при проведенні тендеру по закупівлі робіт (послуг) по капітальному ремонту Житомирського обласного літературного музею не було порушено вимог Тимчасового положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти.

Суд не приймає до уваги доводи позивача щодо порушення вимог Тимчасового положення в частині порушення відповідачем строків видачі тендерної документації, оскільки зазначені доводи не підтверджені документально та спростовуються матеріалами справи.

Відповідно до вимог ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень

У зв'язку з відмовою у задоволенні позову судові витрати покладаються на позивача.

На підставі викладеного, керуючись ст. 49, 82-85 ГПК України, господарськиий суд

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову відмовити.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання та оформлення у відповідності з вимогами ст. 84 ГПК України.

Суддя

Давидюк В.К.

Дата підписання рішення "____"_____"2009"

Віддрукувати:

1 - в справу

2,3 - сторонам,

4 - третій особі.