Справа 161/2670/15-а
Номер провадження 2-а/161/138/15
24 лютого 2015 року м. Луцьк
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Ковтуненко В.В., вивчивши матеріали скарги ОСОБА_1 на дії адміністративної комісії при виконавчому комітеті Луцької міської ради,
ОСОБА_1 звернулася до суду зі скаргою на дії адміністративної комісії при виконавчому комітеті Луцької міської ради.
Пред'явлена скарга ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до пункту другого частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Відповідно до частини першої статті 104 Кодексу адміністративного судочинства України позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції.
Як вбачається із змісту матеріалів справи, скаржник звернувся до суду із скаргою на дії адміністративної комісії при виконавчому комітеті Луцької міської ради, при цьому посилається на норми КУпАП.
Однак звернення до суду із скаргою, а не з адміністративним позовом суперечить положенням частини першої статті 104 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може містити вимоги про:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;
6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Як вбачається із змісту скарги, що в ній скаржник вказує осіб, які беруть участь в розгляді скарги в порядку КУпАП. А тому позивачу необхідно скласти нову позовну заяву, або адміністративний позов, де у відповідності до частини 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України викласти позовну заяву.
Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Як вбачається із змісту скарги, що скаржником при зверненні до суду робиться посилання на статтю 288 КУпАП, відповідно до якої судовий збір не сплачується. Оскільки оскарження дій щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності здійснюється в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України, то сплаті підлягає судовий збір, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Як вбачається із змісту самої скарги, що скаржник просить скасувати постанову адміністративної комісії при виконавчому комітеті Луцької міської ради про притягнення її до адміністративної відповідальності і накладення адміністративного штрафу. Таким чином, заявлено вимогу немайнового характеру.
Відповідно до статті четвертої Закону України “Про судовий збір” від 8 липня 2011 року № 3674 ставки судового збору встановлюються у таких розмірах, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру 0,06 розміру мінімальної заробітної плати. Що в гривневому еквіваленті становить 73,08 гривень.
А тому скаржнику необхідно сплатити судовий збір в сумі 73,08 гривень, як за позовну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Як вбачається із письмових матеріалів справи, що до основної скарги не додано копії скарги та всіх документів, що приєднані до основної скарги, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. А тому за таких обставин, при поданні нової позовної заяви або адміністративного позову до них потрібно додати їх копії та копії всіх документів, що приєднуються, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Приймаючи до уваги викладене та враховуючи, що заявником при зверненні до суду із вказаною скаргою, обрано невірний спосіб і судочинство щодо захисту порушених на його думку прав та законних інтересів. Оскільки захист прав здійснюється в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України, при цьому скаржником грубо порушено та не виконано вимоги статей 104, 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України, які зазначено вище. А тому за таких обставин, пред'явлена скарга підлягає залишенню без руху для усунення вказаних недоліків.
Керуючись частиною першою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України,
Скаргу ОСОБА_1 на дії адміністративної комісії при виконавчому комітеті Луцької міської ради - залишити без руху, надавши їй строк до 13 березня 2015 року для подання до суду нової позовної заяви в порядку передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України та її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, сплати судового збору в сумі 73,08 гривень та подання до суду платіжного документа на підтвердження сплати судового збору.
У випадку невиконання вказаної ухвали суду в зазначений строк скаргу вважати неподаною та повернути скаржнику зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя: В.В. Ковтуненко