Ухвала від 09.02.2015 по справі 826/388/15

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про часткове залишення позовної заяви без розгляду

09 лютого 2015 року № 826/388/15

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Огурцов О.П., ознайомившись з матеріалами справи

за позовомОСОБА_1

доКабінету Міністрів України

провизнання протиправними постанов Кабінету Міністрів України № 81 від 25.03.2014, № 106 від 17.04.2014, № 149 від 21.05.2014, № 409 від 06.08.2014

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Кабінету Міністрів України про визнання протиправими постанов Кабінету Міністрів України № 81 від 25.03.2014, № 106 від 17.04.2014, № 149 від 21.05.2014, № 409 від 06.08.2014.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 16.01.2015 позовну заяву було залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви. У встановлений судом строк ОСОБА_1 усунув недоліки позовної заяви.

Позивач у позовній заяві просить суд визнати незаконними, у тому числі, постанови Кабінету Міністрів України № 81 від 25.03.2014, № 106 від 17.04.2014, № 149 від 21.05.2014.

Відповідно до частини другої статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

З аналізу зазначеної норми права вбачається, що початком шестимісячного строку звернення до суду є день коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав.

З урахуванням наведеного можна дійти висновку про те, що у випадку оскарження нормативно - правового акту строк звернення до суду починається з дня його офіційного опублікування, не зважаючи на те, що особа, на яку поширюється його дія фактично ознайомилась з ним значно пізніше, оскільки саме з моменту офіційного опублікування нормативно - правового акту особа мала можливість ознайомитись з його змістом та повинна була дізнатися про порушення її прав.

Аналогічна позиція викладена в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 22.02.2011 по справі за позовом ОСОБА_2 - ОСОБА_3 до Кабінету Міністрів України, третя особа - ОСОБА_4, про визнання частково нечинною постанови.

Постанови Кабінету Міністрів України були офіційно оприлюднені в Урядовому кур'єрі:

- № 81 від 25.03.2014 - 03.4.2011 (№ 61 за 2014 рік);

- № 106 від 17.04.2014 - 19.04.2014 (№ 73 за 2014 рік);

- № 149 від 21.05.2014 - 30.05.2014 (№ 96 за 2014 рік).

Адміністративний позов на адресу Окружного адміністративного суду міста Києва ОСОБА_1 було направлено рекомендованим листом з повідомленням про вручення 03.01.2015.

Таким чином, позивачем, в частині оскарження постанов Кабінету Міністрів України №81 від 25.03.2014, №106 від 17.04.2014, №149 від 21.05.2014, було порушено шестимісячний строк звернення до суду встановлений частиною другою статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України.

Будь-яких доказів та/або обґрунтувань поважності причин пропуску строку звернення до адміністративного у матеріалах справи не міститься.

Відповідно до статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

З огляду на викладене, оскільки позивач, в частині оскарження постанов Кабінету Міністрів України №81 від 25.03.2014, №106 від 17.04.2014, №149 від 21.05.2014, звернувся з пропущенням встановленого Кодексом адміністративного судочинства України строку звернення до адміністративного суду та враховуючи те, що суд на підставі поданої ним позовної заяви та доданих до неї матеріалів не вбачає підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без розгляду в частині оскарження постанов Кабінету Міністрів України №81 від 25.03.2014, №106 від 17.04.2014, №149 від 21.05.2014.

На підставі викладеного, керуючись статтею 100 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Залишити без розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України в частині позовних вимог щодо визнання протиправними постанов Кабінету Міністрів України № 81 від 25.03.2014, № 106 від 17.04.2014, № 149 від 21.05.2014.

Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя О.П. Огурцов