Ухвала від 23.03.2015 по справі 813/1368/15

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

23 березня 2015 року № 813/1368/15

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Братичак У.В. розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Служби безпеки України, Управління Служби безпеки України у Львівській області про зобов'язання вчинити дії,-

встановив:

20.03.2015 року на розгляд суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Служби безпеки України, Управління Служби безпеки України у Львівській області, в якій просить суд змінити формулювання причин звільнення ОСОБА_1 з військової служби за пп. «б» пункту 61 та пп. «е» пункту 61 (через службову невідповідність) у запас Збройних сил України на п. «а» ч.6 ст.26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 №2232-ХІІ (у зв'язку із закінченням строку контракту), і дату звільнення з « 20.10.2012 року» на « 15.04.2012 року».

Ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами, суддя вважає, що позовна заява підлягає залишенню без розгляду, з таких підстав.

Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

До адміністративних судів згідно з ч. 2 ст. 2 КАС України можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно з ч.ч. 2 та 3 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлене інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

Як вбачається з ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи:

1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;

2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);

3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу;

4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;

5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);

6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Судом встановлено, що позивач дізнався про порушення своїх прав та законних інтересів у квітні 2014 року. Так, у позовній заяві позивач зазначає, що у квітні 2014 року дізнався про факт свого звільнення, отримавши можливість ознайомитись з копією витягу з наказу №578-ОС від 20.10.2012 року про звільнення за пп. «б» пункту 61 та пп. «е» пункту 61 (через службову невідповідність) у запас Збройних сил України.

Окрім того, позивач зазначив, що в грудні 2014 року був ознайомлений з наказом Голови Служби безпеки України від 19.10.2012 року №1304-ОС про звільнення ОСОБА_1 з військової служби за пп. «б» пункту 61 та пп. «е» пункту 61 (через службову невідповідність) у запас Збройних сил України, який, на його думку, фактично продублював наказ про звільнення №578-ОС від 20.10.2012 року.

Разом з тим, позовна заява подана позивачем 20.03.2015 року, що підтверджується печаткою суду на позовній заяві.

Таким чином, суд дійшов висновку, що позивач звернувся за адміністративним позовом до суду з порушенням як місячного строку, передбаченого ч.3 ст. 99 КАС України так і шестимісячного строку, передбаченого ч. 2 ст. 99 КАС України.

При цьому, жодних поважних причин пропуску строку звернення до адміністративного суду, які б унеможливлювали і не залежали б від волі позивача своєчасно звернутись за судовим захистом позивач не вказує.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про необхідність залишення позовної заяви без розгляду у зв'язку із поданням позову після закінчення строків звернення до адміністративного суду.

Відповідно до ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Керуючись ст.ст. 99, 100, 107, 155, 165 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Служби безпеки України, Управління Служби безпеки України у Львівській області про зобов'язання вчинити дії - залишити без розгляду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

Cуддя Братичак У.В.