16.03.2015 р. Справа№ 914/4584/14
За позовом позивача-1: Львівського міського комунального підприємства "Львівводоканал", м. Львів
позивача-2: Дочірнього сервісного підприємства "Водомір" Львівського міського комунального підприємства "Львівводоканал", м. Львів
до відповідача: Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, м. Львів
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю "Діком ЛТД", м. Львів
про визнання незаконним та скасування рішення Адміністративної колегії Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 17.10.2014 р. № 72р/к у справі № 1-02-5/2014
Суддя Манюк П.Т.
При секретарі Підкостельній О.П.
Представники:
від позивачів: Урбанська Т.В. - представник
від відповідача: Оленюк С.Л. - представник
Мекіч О.І. - представник
від третьої особи: Микитишин А.В. - представник
Зміст ст. 22 ГПК України представникам сторін роз'яснено.
Розглядається справа за позовом позивача-1: Львівського міського комунального підприємства "Львівводоканал", позивача-2: Дочірнього сервісного підприємства "Водомір" до Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, з участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Діком ЛТД" про визнання незаконним та скасування рішення Адміністративної колегії Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 17.10.2014 р. № 72 р/к у справі № 1-02-5/2014.
Ухвалою Господарського суду Львівської області від 29.12.2014 року порушено провадження у справі та призначено до розгляду в судовому засіданні на 20.01.2015 року.
Розгляд справи відкладався з підстав викладених у відповідних ухвалах суду, в судових засіданнях оголошувалася перерва.
Ухвалою суду від 02.02.2015 р. залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю "Діком ЛТД".
Ухвалою від 02.03.2015 р. строк вирішення спору продовжено в межах строків, визначених ч. 3 ст. 69 ГПК України.
В судових засіданнях представник позивачів позовні вимоги підтримав, просив їх задоволити з підстав наведених у позовній заяві та усних поясненнях.
Представники відповідача в судових засіданнях позовні вимоги заперечили, просили відмовити у їх задоволенні з підстав викладених у відзиві на позовну заяву та додаткових письмових поясненнях.
Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ТзОВ "Діком ЛТД" в судові засідання з'явився, позовні вимоги заперечив, просив відмовити у їх задоволенні.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив наступне:
Львівське міське комунальне підприємство "Львівводоканал" (надалі - позивач 1) та Дочірнє сервісне підприємство "Водомір" (надалі - позивач 2) звернулося в господарський суд з позовом до Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (надалі - відповідач) про визнання незаконним та скасування рішення Адміністративної колегії Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 17.10.2014 р. № 72 р/к у справі № 1-02-5/2014 (надалі - рішення).
В обґрунтування своїх позовних вимог позивачі посилаються на те, що рішенням адміністративної колегії Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 17.10.2014 року № 72р/к у справі 1-02-5/2014, яке прийнято за результатами розгляду заяви ТзОВ «Діком ЛТД» від 07.02.2014 р. визнано, що відповідно до статті 12 Закону України "Про захист економічно конкуренції" група суб'єктів господарювання у складі ЛМКП «Львівводоканал» та ДСП «Водомір» ЛМКП «Львівводоканал» за результатами діяльності 2013 року та сім місяців 2014 року займала монопольне (домінуюче) становище на ринку послуг з проведення повірки засобів вимірювальної техніки обліку води із часткою, що перевищує 35%. Визнано дії групи суб'єктів господарювання у складі ЛМКП «Львівводоканал» та ДСП «Водомір» ЛКП «Львівводоканал» щодо надсилання споживачам попереджень та актів розпломбування водолічильників, у яких встановлюється вимога проведення реєстрації квартирних лічильників обліку води тільки у ДСП «Водомір» ЛМКП «Львівводоканал»; встановлення умови що якщо споживач проводив повірку лічильника води у інших організаціях або на заводі виробнику, то водяний лічильник проходить вхідний контроль; встановлення на повірених лічильниках обліку води контрольних (додаткових) пломб ЛМКП «Львівводоканал», порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, які передбачені пунктом 2 статті 50 та пунктом 6 частини 2 статті 13 Закону України «Пре захист економічної конкуренції» у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуг з проведення повірки засобів вимірювальної техніки обліку води шляхом суттєвого обмеження конкурентоспроможності інших суб'єктів господарювання на ринку без об'єктивно виправданих на те причин (п. 2 рішення). Зобов'язано групу суб'єктів господарювання у складі ЛМКП «Львівводоканал» та ДСП «Водомір» ЛМКП «Львівводоканал» до грудня 2014 року припинити порушення законодавства про захист економічно конкуренції, зазначене в пункті 2 цього рішення, вжити заходів щодо недопущення вчинення такого порушення в майбутньому, про що надати до Львівського Відділення підтверджуючі документи.
За вчинене порушення, вказане у п. 2 резолютивної частини рішення, на групу суб'єктів господарювання у складі ЛМКП «Львівводоканал» та ДСП «Водомір» ЛКП «Львівводоканал» накладено штраф у розмірі 68 000, 00 грн.
Позивачі не погоджуються з висновками, зробленими в рішенні відповідачем щодо порушення ними законодавства про захист економічної конкуренції на ринку проведення повірки засобів вимірювальної техніки обліку води, зокрема, що у рішенні безпідставно об'єктами аналізу визначено групу суб'єктів господарювання у складі ЛМКП «Львівводоканал» та ДСП «Водомір» ЛКП «Львівводоканал», так як ЛМКП «Львівводоканал» не здійснює повірку засобів вимірювальної техніки обліку води, не має ні повірочної техніки, ні проливних установок, які використовуються для проведення повірки. На думку позивачів, не відповідає нормам чинного законодавства і те, що порушуючи справу за виявленими ознаками порушення законодавства про захист економічної конкуренції з боку ЛМКП «Львівводоканал» та ДСП «Водомір» ЛКП «Львівводоканал» на ринку повірки засобів вимірювальної техніки обліку води, відповідач визнає незаконними дії позивачів щодо реєстрації приладів обліку води, які не мають нічого спільного з повіркою. Реєстрація приладів обліку води є складовою частиною послуги централізованого водопостачання і немає жодного нормативного акту, який би вказував на те, що ЛМКП «Львівводоканал», як підприємство питного водопостачання, яке здійснює нарахування оплати послуг водопостачання та водовідведення споживачам, в тому числі за показами приладів обліку води, або ДСП «Водомір» за його дорученням, повинно передавати цю функцію будь-якому іншому.
Крім того, відповідачем не враховано факт, що фізичні особи, які проживають у приватних будинках, здійснювали і здійснюють розрахунки безпосередньо з ЛМКП «Львівводоканал», а не з ЛКП чи будь-яким іншим підприємством, отже і щодо механізму надання послуг цим споживачам висновки викладені в оспорювальному рішенні є хибними.
Позивачі не погоджуються і з висновками відповідача про неправомірні та незаконні дії ЛМКП «Львівводоканал» при проведенні вхідного контролю та встановлення додаткової пломби. Позивачі вважають, що проведення вхідного контролю та встановлення додаткової пломби немає нічого спільного з метрологічною діяльності загалом і з повіркою зокрема. Проведення вхідного контролю і встановлення додаткової пломби є першим етапом реєстрації водолічильників, який унеможливлює втручання в його роботу, як приладу вимірювальної техніки. Разом з тим, відповідачем не зазначено, які саме права підприємств, що здійснюють повірку приладів обліку води, порушує ЛМКП «Львівводоканал», здійснюючи вхідний контроль, якщо враховувати, що він є безкоштовний, і як саме перший етап реєстрації водолічильників впливає на конкуренцію на ринку послуг з їх повірки.
Також, незрозумілим для позивачів є те, що в оспорюваному рішенні згадуючи про внесені 10.04.2014 р. зміни в Закон України «Про житлово-комунальні послуги», що стосуються визначення виконавця послуг, відповідач в резолютивній частині рішення визнає дії групи суб'єктів господарювання по надсиланню попереджень щодо реєстрації квартирних лічильників порушенням законодавства про захист економічної конкуренції та вимагає їх припинення в той час, коли формально це стає обов'язком ЛМКП «Львівводоканал».
Враховуючи наведене, позивачі вважають, що вони своїми діями не порушували норми законодавства України, зокрема і законодавства про захист економічної конкуренції, тому рішення Адміністративної колегії Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 17.10.2014 р. № 72 р/к у справі № 1-02-5/2014 є незаконним та таким, що підлягає скасуванню.
У відзиві на позовну заяву відповідач зазначив, що позивач - 1 передав функцію реєстрації водолічильників, в тому числі і їх розпломбування та опломбування позивачу - 2 відповідно до наказу від 30.03.2011 р. № 96 «Про надання платних послуг, пов'язаних з реєстрацією водолічильників і передачі функції реєстрації водолічильників (розпломбування, опломбування) ДСП «Водомір»». Споживачам надсилалися попередження та акти розпломбування водолічильників, у яких встановлюється вимога проведення реєстрації квартирних лічильників обліку води тільки у позивача - 2 та умови, що розрахунок за показами лічильників проводиться тільки після реєстрації, встановлення пломб працівниками позивача - 2 та те, що споживачі послуг з метрологічної повірки засобів обліку води звертаються за отриманням даних послуг до позивача - 1, а у випадку проведення метрологічної повірки засобу обліку води у іншої спеціалізованої організації, а не у позивача - 2, лічильники видаються для монтажу після опломбування лічильного механізму водолічильника одноразовою пломбою представником служби контролю водоспоживання та водовідведення позивача - 1.
У листі від 30.09.2014 р. ДП «Львівстандартметрологія» повідомило, що додаткового контролю або проведення робіт з повірки лічильника води у разі, якщо таке свідоцтво було отримано у іншого суб'єкта господарювання, який уповноважений на проведення метрологічних робіт, не потребує, а також те, що нормативні документи з метрології не передбачають встановлення додаткових пломб ЛМКП «Львівводоканал», тобто комплекс дій щодо проведення вхідного контролю та встановлення контрольних (додаткових) пломб у своїй сукупності належить до метрологічної діяльності та до сфери повірки засобів вимірювальної техніки.
Враховуючи наведене, представник відповідача просить суд, відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог, оскільки рішення Адміністративної колегії Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 17.10.2014 р. № 72 р/к є обгрунтованим поданими матеріалами справи № 1-02-5/2014 про порушення законодавства про захист економічної конкуренції.
Представник третьої особи в судових засіданнях позовні вимоги заперечив, повідомивши що встановлення позивачами вимоги щодо проведення вхідного контролю повірених лічильників суттєво негативно впливає на конкуренцію серед суб'єктів господарювання, що займаються повіркою лічильників.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають до часткового задоволення виходячи із наступних мотивів:
Відповідно до ст. 3 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" одним із основних завдань Антимонопольного комітету України є участь у формуванні та реалізації конкурентної політики в частині здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції на засадах рівності суб'єктів господарювання перед законом та пріоритету прав споживачів, запобігання, виявлення і припинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції.
Частиною 2 ст. 7 Закону України «Про Антимонопольний комітет України» передбачено повноваження Антимонопольного комітету України, зокрема, щодо розгляду заяв і справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та проведення розслідування за цими заявами і справами; прийняття передбачених законодавством про захист економічної конкуренції розпоряджень та рішень за заявами і справами, перевірка та перегляд рішень у справах, надання висновків щодо кваліфікації дій відповідно до законодавства про захист економічної конкуренції.
Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції» зловживанням монопольним (домінуючим) становищем на ринку, зокрема є суттєве обмеження конкурентоспроможності інших суб'єктів господарювання на ринку без об'єктивно виправданих на те причин.
Судом встановлено, що рішенням адміністративної колегії Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 17.10.2014 року № 72р/к у справі 1-02-5/2014, яке прийнято за результатами розгляду заяви ТзОВ «Діком ЛТД» від 07.02.2014 р. визнано, що відповідно до статті 12 Закону України "Про захист економічно конкуренції" група суб'єктів господарювання у складі ЛМКП «Львівводоканал» та ДСП «Водомір» ЛМКП «Львівводоканал» за результатами діяльності 2013 року та сім місяців 2014 року займала монопольне (домінуюче) становище на ринку послуг з проведення повірки засобів вимірювальної техніки обліку води із часткою, що перевищує 35%. Визнано дії групи суб'єктів господарювання у складі ЛМКП «Львівводоканал» та ДСП «Водомір» ЛКП «Львівводоканал» щодо надсилання споживачам попереджень та актів розпломбування водолічильників, у яких встановлюється вимога проведення реєстрації квартирних лічильників обліку води тільки у ДСП «Водомір» ЛМКП «Львівводоканал»; встановлення умови якщо споживач проводив повірку лічильника води у інших організаціях або на заводі виробнику, то водяний лічильник проходить вхідний контроль; встановлення на повірених лічильниках обліку води контрольних (додаткових) пломб ЛМКП «Львівводоканал», порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, які передбачені пунктом 2 статті 50 та пунктом 6 частини 2 статті 13 Закону України «Пре захист економічної конкуренції» у вигляді зловживання монопольним (домінуючим становищем на ринку послуг з проведення повірки засобів вимірювальної техніки обліку води шляхом суттєвого обмеження конкурентоспроможності інших суб'єктів господарювання на ринку без об'єктивно виправданих на те причин. Зобов'язано групу суб'єктів господарювання у складі ЛМКП «Львівводоканал» та ДСП «Водомір» ЛМКП «Львівводоканал» до грудня 2014 року припинити порушення законодавства про захист економічно конкуренції, зазначене в пункті 2 цього рішення, вжити заходів щодо недопущення вчинення такого порушення в майбутньому, про що надати до Львівського Відділення підтверджуючі документи.
За вчинене порушення, вказане у п. 2 резолютивної частини рішення, на групу суб'єктів господарювання у складі ЛМКП «Львівводоканал» та ДСП «Водомір» ЛКП «Львівводоканал» накладено штраф у розмірі 68 000, 00 грн.
Статтею 1 Закону України «Про захист економічної конкуренції» визначено, що суб'єкт господарювання - юридична особа незалежно від організаційно-правової форми та форми власності чи фізична особа, що здійснює діяльність з виробництва, реалізації, придбання товарів, іншу господарську діяльність, у тому числі контроль над іншою юридичною чи фізичною особою; група суб'єктів господарювання, якщо один або декілька з них здійснюють контроль над іншими. Аналіз матеріалів справи свідчить, що ЛМКП «Львівводоканал» наділене повноваженнями контролю щодо ДСП «Водомір» ЛМКП «Львівводоканал», тому відповідачем правомірно визначено об'єктами аналізу групу суб'єктів господарювання у складі ЛМКП «Львівводоканал» та ДСП «Водомір» ЛМКП «Львівводоканал».
Згідно ст. 12 Закону України «Про захист економічної конкуренції» передбачено, що монопольним (домінуючим) вважається становище суб'єкта господарювання, частка якого на ринку товару перевищує 35 відсотків, якщо він не доведе, що зазнає значної конкуренції.
Аналіз матеріалів справи свідчить, що ЛМКП «Львівводоканал» та ДСП «Водомір» ЛМКП «Львівводоканал» на протягом 2013 року займали монопольне (домінуюче) становище на ринку послуг з проведення повірки засобів вимірювальної техніки обліку води у територіальних межах міста Львова із часткою, що перевищує 35%.
Заперечуючи позовні вимоги відповідач посилається на те, що відносини між суб'єктами господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальних послуг (виконавець) і фізичною та юридичною особою (споживач), яка отримує або має намір отримати послуги з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення регулюється Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. № 630. Відповідно до п. 9 Правил № 630, у квартирі роботи з установлення засобів обліку води проводяться спеціалізованою організацією, виконавцем, виробником чи постачальником за рахунок коштів споживача. Квартині засоби обліку беруться виконавцем на абонентський облік. Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) квартирних засобів обліку проводиться за рахунок виконавця.
Рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради від 08.06.2007 р. № 365 «Про визначення виконавця житлово-комунальних послуг у м. Львів» визначено ЛМКП «Львівводоканал» - виробником послуг з водопостачання та водовідведення, а виконавцями послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води та централізованого водовідведення - житлово- експлуатаційні підприємства (ЛКП, ЖКК, ЖКП, БУ та інші).
Таким чином, на думку відповідача, абонетський облік квартирних засобів обліку води, міжповіркові інтервали періодичної повірки квартирних засобів обліку води, їх обслуговування та ремонт, у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж необхідно здійснювати виконавцями послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, відповідно до Правил № 630.
Проте, суд не може погодитися з наведеним, оскільки рішення виконавчого комітету Львівської міської ради від 08.06.2007 р. № 365 «Про визначення виконавця житлово-комунальних послуг у м. Львів» не узгоджується зі ст. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (в редакції від 10.04.2014 р.), якою передбачено, що виробник послуг може бути їх виконавцем. Виконавцем послуг з централізованого постачання холодної води та послуг з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) для об'єктів усіх форм власності є суб'єкт господарювання, що проводить господарську діяльність з централізованого водопостачання та водовідведення.
Крім того, ст. 28 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» передбачено, що порядок подання фізичними особами, що не є суб'єктами підприємницької діяльності, - власниками засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань якими використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду) на періодичну повірку цих засобів та оплати за роботи, пов'язані з повіркою, встановлюється Кабінетом Міністрів України. Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) зазначених засобів вимірювальної техніки здійснюються за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.
Таким чином, позивач 1 є виконавцем послуг з централізованого постачання холодної води та послуг з водовідведення, що зобов'язаний здійснювати абонетський облік квартирних засобів обліку води, тому він вправі наділяти своє дочірнє підприємство - ДСП «Водомір» ЛКП «Львівводоканал» функціями проведення реєстрації квартирних лічильників обліку води. Варто зауважити що реєстрація (опломбування реєстраційною пломбою та складання акту) приладу обліку води є складовою частиною послуги централізованого водопостачання та здійснюється позивачем 1 з метою нарахування оплати послуг водопостачання та водовідведення споживачам за показами приладу обліку.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що п. 2 рішення адміністративної колегії Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 17.10.2014 року № 72р/к у справі 1-02-5/2014 в частині визнання відповідачем дій групи суб'єктів господарювання у складі ЛМКП «Львівводоканал» та ДСП «Водомір» ЛКП «Львівводоканал» щодо надсилання споживачам попереджень та актів розпломбування водолічильників, у яких встановлюється вимога проведення реєстрації квартирних лічильників обліку води тільки у ДСП «Водомір» ЛМКП «Львівводоканал» зловживанням монопольним становищем, слід визнати недійсним з підстав зазначених в абз. 4 ч.1 ст. 59 Закону України «Про захист економічної конкуренції».
Щодо позовних вимог позивачів про неправомірність визнання відповідачем зловживання позивачами монопольним становищем при встановленні вимоги, що якщо споживач проводив повірку лічильника води у інших організаціях або на заводі виробнику, то водяний лічильник проходить вхідний контроль; встановлення на повірених лічильниках обліку води контрольних (додаткових) пломб ЛМКП «Львівводоканал», суд зазначає наступне.
Закон України «Про метрологію та метрологічну діяльність» визначає правові основи забезпечення єдності вимірювань в Україні, регулює відносини у сфері метрологічної діяльності та спрямований на захист громадян і національної економіки від наслідків недостовірних результатів вимірювань.
Листом ДП «Львівський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» від 30.09.2014 р. № 35-06/1432 повідомило, що нормативними документами з метрології не передбачено встановлення додаткових пломб ЛМКП «Львівводоканал» на засоби обліку води, які були повірені та опломбовані державним повірником ДП «Львівстандартметрологія».
Крім цього, згідно з листом ДП «Львівський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» листом від 12.03.2014 р. № 12-11/302, додаткового контролю або проведення робіт з повірки лічильника води у разі, якщо таке свідоцтво було отримане у іншого суб'єкта господарювання, який уповноважений на проведення метрологічних робіт, не потребується.
Таким чином, наведене підтверджує неправомірність вимоги ДСП «Водомір» ЛМКП «Львівводоканал» щодо проведення вхідного контролю лічильників обліку води у лабораторіях ДСП «Водомір» та встановлення контрольної (додаткової) пломби, якщо споживач проводив повірку або ремонтував водолічильник в інших організаціях або на заводі виробнику, про що зазначається в акті про розпломбування водолічильників, що надсилається (видається) споживачам при проведенні розпломбування вололічильників та передачі їх на повірку.
Жодних доказів, які б свідчили про відповідність вказаних вимог іншим актам законодавства позивачами не представлено.
Вказані дії свідчать про зловживання позивачами монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуг з проведення повірки засобів вимірювальної техніки обліку води шляхом суттєвого обмеження конкурентноспроможності інших суб'єктів господарювання на ринку без об'єктивно виправданих на те причин.
Частиною 2 ст. 4 Закону України "Про захист економічної конкуренції" передбачено, що суб'єкти господарювання, органи влади, органи місцевого самоврядування, а також органи адміністративно-господарського управління та контролю зобов'язані сприяти розвитку конкуренції та не вчиняти будь-яких неправомірних дій, які можуть мати негативний вплив на конкуренцію.
Згідно з ч. 2 статті 56 Закону України „Про захист економічної конкуренції" рішення органів Антимонопольного комітету України є обов"язковими до виконання.
Суд зауважує, що п. 3 рішення адміністративної колегії Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 17.10.2014 року № 72р/к у справі 1-02-5/2014 в частині зобов'язання позивачів припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції, зазначене в п.2 рішення, підлягає виконанню позивачами з урахуванням судового рішення у даній справі.
Статті 52, 56, 60 Закону України «Про захист економічної конкуренції», що визначають питання щодо стягнення з суб'єктів господарювання штрафу та пені у зв'язку з порушенням ними законодавства про захист економічної конкуренції не містить норм, які б надавали господарському суду право зменшувати розмір (а відтак і суму) штрафу у випадку часткового задоволення позову про визнання недійсним рішення про порушення законодавства про захист економічної конкуренції.
За таких обставин у задоволенні решти позовних вимог слід відмовити за безпідставністю.
Відповідно до 49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір залишається за позивачем.
Враховуючи вищезазначене, керуючись, ст.ст. 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
вирішив:
1. Позовні вимоги задоволити частково.
2. Визнати недійсним п. 2 рішення адміністративної колегії Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 17.10.2014 року № 72р/к у справі 1-02-5/2014 в частині визнання дій групи суб'єктів господарювання у складі ЛМКП «Львівводоканал» та ДСП «Водомір» ЛКП «Львівводоканал» щодо надсилання споживачам попереджень та актів розпломбування водолічильників, у яких встановлюється вимога проведення реєстрації квартирних лічильників обліку води тільки у ДСП «Водомір» ЛМКП «Львівводоканал» порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживанням монопольним становищем.
3. В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
4. Наказ видати відповідно до ст. 116 ГПК України.
Повне рішення складено 23.03.2015 року.
Суддя Манюк П.Т.