Постанова від 02.03.2015 по справі 826/19712/14

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

02 березня 2015 року № 826/19712/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Огурцова О.П., розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу та додані до неї матеріали

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Альянс Маркет"

до Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві

проскасування рішення про застосування фінансових санкцій № 000014/2100 від 23.10.2014.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Альянс Маркет" звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві про скасування рішення про застосування фінансових санкцій № 000014/2100 від 23.10.2014.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує наступним.

Позивач зазначає, що рішення про застосування фінансових санкцій від 23.10.2014 р. №000014/2100, яке винесено відповідачем, є протиправними, оскільки було прийняте без дотримання основних принципів податкового регулювання: законності та визнання рівності та правомірності інтересів усіх суб'єктів господарювання.

Представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та просив задовольнити адміністративний позов у повному обсязі.

Відповідач проти позовних вимог заперечив в повному обсязі, в обґрунтування заперечень зазначає, що суб'єкти господарювання, які здійснюють торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, повинні дотримуватися законодавчо встановлених правил здійснення зазначеної діяльності, а у разі порушення нести відповідальність, передбачену чинним законодавством України. Таким чином, матеріали перевірки ГУ Міндоходів у Житомирській області є підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій, на підставі яких (акту перевірки від №96/21/38316777 від 03.10.2014 року) ДПІ у Солом'янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві за порушення вимог закону №481/95-ВР прийнято рішення про застосування фінансової санкції від 23.10.2014 року №000014/2100 від 23.10.2014 року на суму 65570, 94 грн., яке є обґрунтованим та не підлягає скасуванню.

Представник відповідача проти позовних вимог заперечував в повному обсязі.

З урахуванням наведеного суд, відповідно до частини четвертої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України, заслухавши у судовому засіданні представників позивача та відповідача ухвалив продовжити розгляд справи у письмовому провадженні.

Підчас судового розгляду справи, суд,

ВСТАНОВИВ:

Головним управлінням Міндоходів у Житомирській області на підставі наказу №654 від 25.09.2014 року та направлень № 730 від 25.09.2014 року та № 731 від 25.09.2014 року була проведена перевірка суб'єкта господарювання ТОВ «Альянс Маркет» щодо додержання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими для виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами.

26.09.2014 року завідувачу магазину розташованого за адресою м. Житомир вул. Вітрука, 13 - Бауде Світлані Євгенівні вручено наказ Головного управління в Житомирській області №654 від 25.09.2014 року та направлення на перевірку №731 від 25.09.2014 року та №730 від 25.09.2014 року у відповідності до ст. 81.1 Податкового Кодексу України.

Перевіркою встановлено, що 18.06.2014 року о 10 год. 34 хв. в магазині, що знаходиться за адресою: м. Житомир, вул. Вітрука, 13, який належить суб'єкту господарювання - ТОВ «Альянс Маркет», здійснюється продаж споживачеві однієї пляшки Віскі: Highland, місткістю 0,5 л, міцністю - 40% об., за ціною 64,39 грн. за пляшку (мінімальна роздрібна ціна 88,50 грн.), що підтверджуються фіскальним чеком № 0167.

Окрім того перевіркою встановлено, що 26.09.2014 року о 16 год. 54 хв. в магазині, що знаходиться за адресою: м. Житомир, вул. Вітрука, 13, який належить суб'єкту господарювання - ТОВ «Альянс Маркет», Відповідачем встановлено продаж споживачеві однієї пляшки: Вино червоне напівсолодке 1л. Грааль скляна тара, за ціною 25,63 грн. (мінімальна роздрібна ціна 28,57 грн.), що підтверджує фіскальний чек № 00226, що є порушенням Постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв» від 30.10.2008 року № 957, із змінами внесеними Постановою Кабінету Міністрів України від 11.06.2014 року № 177 в частині реалізації алкогольних напоїв за цінами, нижчими за встановлені мінімальні роздрібні.

За результатами перевірки складено акт № 96/21/38316777 від 03.10.2014 (надалі - Акт перевірки).

На підставі висновків Акту перевірки податковим органом 23.10.2014 прийнято рішення про застосування фінансових санкцій №000014/2100 в розмірі 65 570,94 грн.

Не погоджуючись з прийнятими рішеннями про застосування фінансових санкцій №000014/2100 від 23.10.2014 позивачем було подано скаргу до Головного управління Міндоходів у м. Києві, за результатом первинної скарги Головним управління ДФС у м. Києві 02.12.2014 прийнято рішення №1482/10/26-15-10-08, яким залишено скарги без розгляду.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд вважає позов таким, що підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Суть офіційного з'ясування всіх обставин у справі визначена в частинах четвертій та п'ятій статті 11 цього Кодексу, якими встановлено, що суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи. Суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає.

Принцип офіційного з'ясування всіх обставин справи зобов'язує суд встановити обставини справи для забезпечення прийняття правосудного рішення, в тому числі незалежно від посилань чи доводів сторін.

В частині щодо реалізації вина червоного напівсолодкого 1л. Грааль скляна тара, за ціною 25,63 грн., суд зазначає наступне.

Як вбачається з матеріалів справи та не заперечується відповідачем, що Завідувачем магазином - Бауде Світланою Євгенівною 02.10.2014 року надано перевіряючим видаткову накладну № 8/30084 від 20.08.2014 на отримання вина Грааль черв н/сол 1 л., в кількості 1668 за ціною з ПДВ 21,36 грн. (за одну одиницю) на загальну вартість 35628,48 грн. від Приватного підприємства «Лоцмен».

Відповідач зазначає, що перевіркою накладної № 8/30084 від 20.08.2014 року та фіскального чеку № 00226 встановлено порушення реалізації алкогольних напоїв за нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни встановлені Постановою Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 року № 957 зі змінами внесеними Постановою Кабміну від 11.06.2014 року № 177. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 року № 957: Вина у скляній тарі місткістю 0,7 л. код товару 2204 (крім 220410, 2204 21 10 00,) роздрібна ціна 20,00 грн.; Вина іншій тарі місткістю 1 л. (код товару 2204 29 10 00), 2205 роздрібна ціна 20,00 грн.; Вина у скляній тарі місткістю 0,7 л та 0,75 л. код товару 2204 10, 2204 21 10 00, 2204 29 10 00 роздрібна ціна 33.00 грн. Отже, мінімальна роздрібна ціна вина Грааль черв н/сол 1 л. буде розраховуватися як 20/0,7= 28,57 грн.

В матеріалах справи міститься: податкова накладна від 20.08.2014 №1715 виписана ПП «Лоцмен» та накладна-вимога на відпуск внутрішнього переміщення матеріалів № СЦ01-ВП01-011235 від 25.08.2014.

Як вбачається з фіскального чеку № 00226 від 26.09.2014 було придбано вино Грааль черв н/сол 1 л. за ціною 25,63 грн.

Відповідач наполягає, що перевіркою видаткової накладної № 8/30084 від 20.08.2014 року та фіскального чеку № 00226 встановлено порушення реалізації алкогольних напоїв за нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни встановлені Постановою Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 року № 957 зі змінами внесеними Постановою Кабміну від 11.06.2014 року № 177. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 року № 957: Вина у скляній тарі місткістю 0,7 л. код товару 2204 (крім 220410, 2204 21 10 00,) роздрібна ціна 20,00 грн.; Вина іншій тарі місткістю 1 л. (код товару 2204 29 10 00), 2205 роздрібна ціна 20,00 грн.; Вина у скляній тарі місткістю 0,7 л та 0,75 л. код товару 2204 10, 2204 21 10 00, 2204 29 10 00 роздрібна ціна 33.00 грн. Отже, мінімальна роздрібна ціна вина Грааль черв н/сол 1 л. буде розраховуватися як 20/0,7= 28,57 грн.

Законом № 481/95-BP визначено основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України.

Відповідно до п. 188.1 ст. 188 Податкового кодексу України база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, але не нижче звичайних цін, визначених відповідно до ст. 39 цього Кодексу, з урахуванням загальнодержавних податків та зборів. До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податку безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв'язку з компенсацією вартості товарів/послуг.

У відповідності до ч. 10 ст.18 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", надати Кабінету Міністрів України право встановлювати мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на алкогольні напої.

Згідно ст. 5 Закону України "Про ціни і ціноутворення", Кабінет Міністрів України: 1) забезпечує проведення державної цінової політики; 2) здійснює державне регулювання цін, визначає повноваження органів виконавчої влади щодо формування, встановлення та застосування цін, якщо інше не визначено законом або міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України; 3) визначає перелік товарів, державні регульовані ціни на які затверджуються відповідними органами виконавчої влади, якщо інше не визначено законом.

Статтею 13 Закону України "Про ціни і ціноутворення", Державне регулювання цін здійснюється Кабінетом Міністрів України, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень шляхом: 1) установлення обов'язкових для застосування суб'єктами господарювання: фіксованих цін; граничних цін; граничних рівнів торговельної надбавки (націнки) та постачальницько-збутової надбавки (постачальницької винагороди); граничних нормативів рентабельності; розміру постачальницької винагороди; розміру доплат, знижок (знижувальних коефіцієнтів); 2) запровадження процедури декларування зміни ціни та/або реєстрації ціни.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 р. № 957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва».

Відповідно до Додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 року № 957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв» (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 11 червня 2014 р. N 177) встановлено розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв: код виробів 22054 (крім 2204 10, 2204211000, 2204291000),2205 вина в скляній тарі,місткістю 0,7 л. в іншій тарі місткістю 1 л.- становить 20,00 грн.; код 220410, 220421 1000, місткістю 0,7 л та 2204291000 - 0,75 л. - становить 33,00 грн.

В примітках до Додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 року № 957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв» (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 11 червня 2014 р. N 177): 1. Мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни під час реалізації (продажу) горілки та лікеро-горілчаних виробів, інших зброджених напоїв, суміші із зброджених напоїв та суміші зброджених напоїв з безалкогольними напоями, коньяку (бренді) три зірочки, коньяку (бренді) чотири зірочки, коньяку (бренді) п'ять зірочок та інших спиртових дистилятів і спиртних напоїв різного вмісту спирту в тарі різної місткості визначаються як добуток відповідних затверджених мінімальних цін, міцності за об'ємом (у відсотках) та місткості тари (у літрах), поділений на 100 відсотків. 2. Мінімальна роздрібна ціна на вина у тарі місткістю менше ніж один літр розраховується як добуток затвердженої мінімальної ціни та місткості тари, поділений на 0,7. 3. Мінімальна роздрібна ціна на вина у тарі місткістю один літр та більше одного літра розраховується як добуток затвердженої мінімальної ціни та місткості тари.

З аналізу вищезазначених норм вбачається, що мінімальна роздрібна ціна на вина у тарі місткістю один та більше одного літра розраховується наступним чином: 20,00 грн. х 1 л = 20,00грн. де, затверджена мінімальна роздрібна ціна - 20,00 грн. місткість тари-1 л, а не як визначено відповідачем 20 грн. / 0,7= 28,57 грн.

Крім того, суд звертає увагу, що 26.09.2014 року в магазині №331 по вул. Вітрука ,13 м. Житомир, було реалізовано вино червоне н/сол 1 л. Грааль. скляна пляшка за ціною 25,63 грн. на підставі фіскального чеку № 0226, з дотриманням вимог Постанови КМУ №957 від 30 жовтня 2008 року із змінами, так як відпускна ціна даного вина в розмірі 25,63 грн., є вищою мінімально роздрібної ціни встановленої Постановою КМУ.

Відповідно до статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів"до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 5000 гривень; зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень; необладнання спеціально відведених для куріння місць та нерозміщення наочної інформації, передбаченої статтею 15-2 цього Закону, - 3400 гривень.

З аналізу матеріалів справи та норм законів, суд приходить до висновку, що відповідачем було помилково встановлено відповідачем порушення вимог законодавства, оскільки позивачем було реалізовано вино напівсолодке 1 л., а не вино напівсолодке 0,7 (0,75).

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача в частині щодо скасування рішення про застосування фінансових санкцій від 23.10.2014 №000014/2100 підлягає задоволенню в частині 65 482,44 грн. (2292 пляшки *28,57 грн. = 65 482,44 грн.).

В частині щодо реалізації Віскі: Highland Bird, місткістю 0,5 л, міцністю - 40% об., за ціною 64,39 грн. за пляшку нижчою мінімальній роздрібній ціні 88,50 грн. та відсутність податкової накладної Віскі: Highland Bird, місткістю 0,5 л, міцністю - 40% об., суд зазначає наступне.

Як вбачається з матеріалів справи 09 червня 2014 було поставлено Віскі: Highland Bird, місткістю 0,5 л, міцністю - 40% об. на склад ТОВ "АЛЬЯНС МАРКЕТ" розташований за адресою: с. Перемога, Броварський р-н, вул. Богдана Хмельницького 1, згідно видаткової накладної №Ю000002944, в кількості 24 пляшки на суму 1370,64 грн. без ПДВ, а на торгову точку розташовану за адресою м. Житомир, вул. Вітрука, 13 було поставлено зі складу ТОВ "АЛЬЯНС МАРКЕТ " в кількості 3 пляшок.

18.06.2014 на торгівельній точці в м. Житомир, по вул. Вітрука, 13 було придбано Віскі: Highland Bird, місткістю 0,5 л, міцністю - 40% об., за ціною 64,39 грн. за пляшку, що підтверджуються фіскальним чеком №0167.

Позивач зазначає, що після ознайомлення з змінами до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 року № 957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв» підприємство терміново розпочало переоцінку алкогольної продукції, але фізично не встигло здійснити переоцінку віскі, що і стало причиною порушення законодавства.

У відповідності до Додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 року № 957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв» (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 11 червня 2014 р. N 177), мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни під час реалізації (продажу) горілки та лікеро-горілчаних виробів, інших зброджених напоїв, суміші із зброджених напоїв та суміші зброджених напоїв з безалкогольними напоями, коньяку (бренді) три зірочки, коньяку (бренді) чотири зірочки, коньяку (бренді) п'ять зірочок та інших спиртових дистилятів і спиртних напоїв різного вмісту спирту в тарі різної місткості визначаються як добуток відповідних затверджених мінімальних цін, міцності за об'ємом (у відсотках) та місткості тари (у літрах), поділений на 100 відсотків.

Мінімальна ціна на Віскі буде складати 442,5*40%*0,5/100% = 88,50 грн., проте позивачем було реалізовано пляшку Віскі: Highland Bird, місткістю 0,5 л, міцністю - 40% об., за ціною 64,39 грн., згідно фіскального чеку від 18.06.2014 №0167, що в свою чергу свідчить про порушення вище значеної постанови.

Під час перевірки було встановлено, що у позивача станом на момент проведення перевірки встановлено відсутня податкова накладна на Віскі: Highland Bird, що є порушенням статті 6 та пункту 12 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року № 265/95-ВР.

Відповідно до пункту 12 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг);

Статтею 6 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», облік товарних запасів фізичною особою - підприємцем ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) - у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку. Облік ведеться з урахуванням особливостей, встановлених для суб'єктів малого підприємництва. Обов'язок із ведення обліку товарних запасів не застосовується до осіб, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку придбаних або проданих товарів.

У відповідності до статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" встановлено, що до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, виготовленими за коньячною технологією, горілкою та лікеро-горілчаними виробами за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін на коньяк, алкогольні напої, виготовлені за коньячною технологією, горілку та лікеро-горілчані вироби - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 1000 гривень.

Визначення терміну "партія товару" надано Державним стандартом України (ДСТУ) 3993-2000 "Товарознавство. Термін та визначення", партія товару - це визначена кількість товарів одного або кількох найменувань закуплених, відвантажених або отриманих одночасно за одним товаросупровідним документом (товарно-транспортною накладною, накладною на відпуск товару тощо)".

Відповідно до ст. 20 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", до суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Таким чином, органи державного контролю за цінами мають право приймати рішення про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафів у випадку встановлення фактів реалізації алкогольних напоїв вітчизняного виробництва за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін з урахуванням вимог ДСТУ 3993-2000.

Згідно з п. 12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).

З аналізу матеріалів справи та норм законів, суд приходить до висновку, що відповідачем було правомірно встановлено порушення вимог законодавства в частині реалізації Віскі: Highland Bird, місткістю 0,5 л, міцністю - 40% об., за ціною 64,39 грн., що є меншої за встановлену законодавством та про відсутність видаткової накладної на Віскі: Highland Bird, місткістю 0,5 л, міцністю - 40% об., що в свою чергу є підставою для застосування штрафних санкцій.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги позивача в частині щодо скасування рішення про застосування фінансових санкцій від 23.10.2014 №000014/2100 в частині 88,5 грн. (Віскі: Highland Bird) та 177 грн. ( 88,5 грн.*2=177 грн.) є обґрунтованими та такими що не підлягають задоволенню.

Згідно з вимогами статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. (ч.1) В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. (ч.2) Якщо особа, яка бере участь у справі, не може самостійно надати докази, то вона повинна зазначити причини, через які ці докази не можуть бути надані, та повідомити, де вони знаходяться чи можуть знаходитися. Суд сприяє в реалізації цього обов'язку і витребовує необхідні докази. Про витребування доказів або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про відмову у витребуванні доказів окремо не оскаржується. Заперечення проти неї може бути включене до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за наслідками розгляду справи. (ч.3) Суд може збирати докази з власної ініціативи. (ч.5) Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів. (ч.6 ст.71 КАС України).

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд приходить до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які не підтверджуються достатніми доказами, що свідчить про не обґрунтованість позовних вимог, а отже, податкові повідомлення-рішення прийнято з урахуванням всіх обставин.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

З огляду на викладене, керуючись вимогами статей 69-71, 94, 160-165, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Альянс Маркет" задовольнити частково.

2.Скасувати рішення про застосування фінансових санкцій від 23.10.2014 №000014/2100 в частині 65 482,44 грн.

3.В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя О.П. Огурцов