Справа № 603/118/15-п
Провадження № 3/603/57/2015
"03" березня 2015 р. м. Монастириська
Суддя Монастириського районного суду Тернопільської області Гудкова Ю. Г. , розглянувши матеріали, що надійшли з Управління Служби безпеки України в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ОСОБА_1»янівни, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительки с.Швейків Монастириського району Тернопільської області, інспектор з кадрів КУМРР «Монастириське районне територіальне медичне об»єднання» (РТМО),
за ч. 1 ст.212-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1, обіймаючи посаду інспектора з кадрів КУМРР «Монастириське районне територіальне медичне об»єднання», відповідаючи за організацію ведення військового обліку та підготовку документів щодо військовозобов»язаних та призовників в Монастириському РТМО, порушила вимоги п.п. 2,3 Інструкції про порядок обліку і використання документів, справ, видань та інших матеріальних носіїв інформації, які містять службову інформацію, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України №1893 від 27.11.1998 року (надалі - Інструкція). Так, 27.01.2015 року на виконання доручення Департаменту охорони здоров»я Тернопільської ОДА нею був підготовлений та переданий до Департаменту охорони здоров»я Тернопільської ОДА звіт про чисельність працюючих та заброньованих військовозобов»язаних у закладах охорони здоров»я Монастириського району Тернопільської області, які належать до сфери управління МОЗ України, не проставивши при цьому із власної необережності в порушення п.п. 2,3 Інструкції на вказаному звіті про чисельність працюючих та заброньованих медичних установ гриф обмеження доступу «Для службового користування» у відповідності до пп.9 п.3 «Переліку відомостей, що містять службову інформацію, розпорядником якої є Міністерство охорони здоров»я України», затвердженого наказом МОЗ України від 06.05.2014 року №299 та п.1.4 «Переліку відомостей, що становлять службову інформацію, якій надається гриф обмеження доступу «Для службового користування»», затвердженого розпорядженням голови Тернопільської ОДА від 06.06.2011 року №407, які були їй відомі, у зв»язку з чим із службовою інформацією у сфері оборони та мобілізаційної роботи, викладеною у вказаному документі ознайомились працівники ДОЗ, в тому числі і ті, які не мають доступу до відомостей, що становлять службову інформацію, якій надається гриф обмеження доступу «Для службового користування» (зокрема начальник відділу організаційного забезпечення, кадрової та правової роботи ДОЗ ОСОБА_2В.), визначених наказом директора ДОЗ Тернопільської ОДА від 20.01.2015 року №20од.
У порушення пунктів 26, 27, 18 Інструкції вищезгаданий звіт був переданий ОСОБА_1 до ДОЗ електронною поштою із використанням неатестованої ПЕОМ через оператора комп»ютерного набору Монастириського РТМО ОСОБА_3, а не рекомендованим або цінним поштовим відправленням, у зв»язку з чим із ним ознайомилась остання, яка згідно посадових обов»язків не має доступу до службової інформації у сфері оборони та мобілізаційної роботи щодо працюючих та заброньованих військовозобов»язаних.
Також, у зв»язку із відсутністю на звіті грифу обмеження доступу «Для службового користування», він не був зареєстрований у встановленому порядку працівниками ДОЗ, яким доручена робота з документами, що містять службову інформацію (наказ директора ДОЗ Тернопільської ОДА від 20.01.2015 року №20од), що є порушенням п.п.11,13 Інструкції.
Отриманий із Монастириського РТМО звіт був долучений до папки №01-11, яка знаходиться в кабінеті №630 відділу організаційного забезпечення, кадрової та правової роботи ДОЗ, до якої мають доступ усі працівники вказаного відділу.
ОСОБА_1 у судовому засіданні вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала та суду пояснила, що такий звіт вона готувала вперше у своїй професійній діяльності і не знала про необхідність проставлення грифу обмеження доступу «Для службового користування», у вчиненому щиро розкаюється.
Крім того, вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.212-5 КУпАП, а саме порушення порядку обігу документів інформації, що містять службову інформацію в установах Міністерства охорони здоров»я України у сфері оборони країни та мобілізаційної роботи, що призвело до її розголошення, доведена даними:
- протоколу про адміністративне правопорушення №9 від 23.02.2015 року;
- акту за результатами перевірки стану обігу документів, які містять службову інформацію в ДОЗ Тернопільської ОДА, згідно якого стан охорони службової інформації, що є власністю держави, в Департаменті охорони здоров»я Тернопільської ОДА не повною мірою відповідає вимогам чинного законадавства;
-письмовими поясненнями ОСОБА_2, ОСОБА_4 від 02.02.2015 року;письмовими поясненнями ОСОБА_1, ОСОБА_3 від 10.02.2015 року;
- посадової інструкції інспектора з кадрів, затвердженої керівником МРТМО 20.08.2010 року;
-наказу Монастириського РТМО від 31.12.2012 року №180 «Про організацію військово-облікової роботи в районному територіальному медичному об»єднанні», згідно якого відповідальною за ведення військового обліку працівників РТМО призначено інспектора з кадрів ОСОБА_1;
-звіту про чисельність працюючих та заброньованих військовозобов»язаних у закладах охорони здоров»я Монастириського району;
-наказу директора ДОЗ Тернопільської ОДА від 20.01.2015 року №20од «Про доступ до відомостей, що становлять службову інформацію, якій надається гриф обмеження доступу «Для службового користування»»;
-виписки з наказу Монастириської ЦКРЛ від 07.09.2006 року про переведення ОСОБА_1 на посаду інспектора з кадрів.
Відповідно до ст. 20 Закону України “Про інформацію” за порядком доступу інформація поділяється на відкриту інформацію та інформацію з обмеженим доступом.
Ч.ч.1, 2 ст.21 Закону України “Про інформацію” передбачено, що інформація з обмеженим доступом є конфіденційна, таємна та службова інформація. Відносини, пов'язані з правовим режимом конфіденційної інформації, регулюються законом.
У відповідності до Інструкці про порядок обліку, зберігання, використання документів, справ, видань та інших матеріальних носіїв інформації, які містять службову інформацію, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.1998 р. за № 1893 Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям у межах їхніх повноважень зобов»язано у шестимісячний термін розробити і ввести в дію переліки службової інформації.
Відповідні переліки відомостей, що містять службову інформацію, розпорядником якої є Міністерство охорони здоров»я України, та відомостей, що становить інформацію, якій надається гриф обмеження доступу «Для службового користування», затверджені Наказом Міністерства охорони здоров»я України від 06.05.2014 року №299, розпорядженням голови обласної державної адміністрації 06.06.2011 року №407.
Інструкцією про порядок обліку, зберігання, використання документів, справ, видань та інших матеріальних носіїв інформації, які містять службову інформацію, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.1998 р. за № 1893 предбачено, що гриф обмеження доступу “Для службового користування” надається документам мобілізаційного характеру, на підставі списку, складеного мобілізаційним підрозділом, погодженого з керівником канцелярії та затвердженого керівником організації.
За організацію обліку військовозобов»язаних КУМРР «Монастириське районне територіальне медичне об»єднання» (РТМО) відповідає ОСОБА_1 згідно посадової інструкції інспектора з кадрів, затвердженої керівником МРТМО 20.08.2010 року (п.14).
За даних обставин, суд вважає, що в діях порушника містяться ознаки адмінправопорушення, передбаченого ч.1 ст. 212-5 КУпАП, тобто порушення порядку обліку, зберігання і використання документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію, зібрану у процесі оперативно-розшукової, контррозвідувальної діяльності, у сфері оборони країни, що призвело до розголошення такої інформації, а тому слід її притягнути до адмінвідповідальності.
У відповідності вимогам ст.33 КУпАП, яка регламентує загальні правила накладення стягнення за адміністративне правопорушення, при накладенні стягнення необхідно враховувати характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
При обранні виду адміністративного стягнення судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу порушника, в зв'язку з цим суд вважає за доцільне обрати їй адміністративне стягнення у виді штрафу в доход держави.
Стягнути із правопорушника судовий збір у розмірі 36 (тридцять шість) грн. 54 коп. в доход держави.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.33, 40-1, 283, 284 КУпАП, ст.4 Закону України «Про судовий збір», суд,-
Керуючись ст.ст. 33, 283, 284 КУпАП, суд, -
ОСОБА_1 ОСОБА_1»янівну визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.212-5 КУпАП, накласти на неї адмінстягнення у виді штрафу в розмірі 1020 (одна тисяча двадцять) грн. в доход держави.
Стягнути із ОСОБА_1 ОСОБА_1»янівни судовий збір в доход держави в розмірі 36 (тридцять шість) грн. 54 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених частиною п»ятою статті 7 цього Кодексу, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.
Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Тернопільської області через Монастириський районний суд Тернопільської області.
Суддя:
ОСОБА_5