Ухвала від 06.03.2015 по справі 808/827/15

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РОЗГЛЯДУ

06 березня 2015 року Справа № 808/827/15 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Каракуша С.М.

за участю секретаря Лазько Д.В.

представника позивача ОСОБА_2

представника відповідача Алавідзе К.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу

за позовом: фізичної особи-підприємця ОСОБА_4

до: Державної податкової інспекції у Заводському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області

про: визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_4 звернулась з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Заводському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення форми «Р» від 22.09.2014 № 0006411700, яким збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість на суму 22108 грн. 50 коп., у тому числі за основним платежем у сумі 14739 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями у сумі 7369 грн. 50 коп.

Частиною 1 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до частини 4 цієї ж статті, якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.

Судом встановлено, що позивач скористалась правом адміністративного оскарження прийнятого податкового повідомлення-рішення форми «Р» від 22.09.2014 № 0006411700, за результатами якого рішенням Головного управління ДФС у Запорізькій області від 28.11.2014 № 140/14/0801-100413 скаргу фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 залишено без задоволення, податкове повідомлення-рішення - без змін.

Відповідно до пояснень представника позивача, наданих у судовому засіданні, рішення Головного управління ДФС у Запорізькій області про результати розгляду первинної скарги отримано позивачем в середині грудня 2014 року та подальше адміністративне оскарження до Державної фіскальної служби України не здійснювалось.

Таким чином, з урахуванням положень пункту 56.3 та підпункту 56.17.1 пункту 56.17 статті 56 Податкового кодексу України, процедура адміністративного оскарження вважається закінченою наприкінці грудня 2014 року.

Відповідно до абзацу третього пункту 56.18 статті 56 Податкового кодексу України, процедура адміністративного оскарження вважається досудовим порядком вирішення спору.

Пунктом 56.19 статті 56 Податкового кодексу України встановлено, що у разі коли до подання позовної заяви проводилася процедура адміністративного оскарження, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу про нарахування грошового зобов'язання протягом місяця, що настає за днем закінчення процедури адміністративного оскарження відповідно до пункту 56.17 цієї статті.

Враховуючи, що позовна заява подана фізичною особою-підприємцем ОСОБА_4 до суду 06.02.2015, тобто поза межами місячного строку після закінчення процедури адміністративного оскарження, суд приходить до висновку, що позивачем пропущено строк звернення до адміністративного суду.

Статтею 100 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Відповідно до частини 3 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо в ході судового розгляду справи суд встановить, що провадження у справі відкрито за позовною заявою, поданою з пропущенням установленого законом строку звернення до адміністративного суду, або викладений в ухвалі про відкриття провадження у справі висновок суду про визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними був передчасним, і суд не знайде інших підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, позовна заява залишається без розгляду.

Аналогічні положення містить пункт дев'ятий частини 1 статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України.

Таким чином, враховуючи, що провадження у справі відкрито за позовною заявою, поданою з порушенням установленого законом місячного строку для звернення до адміністративного суду з вимогами про оскарження податкового повідомлення-рішення після закінчення процедури адміністративного оскарження, яка є досудовим порядком вирішення спору, матеріали справи не містять підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає залишенню без розгляду.

Відповідно до положень пункту четвертого частини 1 статті 7 Закону України «Про судовий збір», поверненню позивачу підлягає сплачена нею сума судового збору у розмірі 182 грн. 70 коп.

Керуючись статтями 99, 100, 155, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 до Державної податкової інспекції у Заводському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - залишити без розгляду.

Повернути фізичній особі-підприємцю ОСОБА_4 сплачену за квитанцією № 0.0.245556543.1 від 06.02.2015 суму судового збору у розмірі 182 (сто вісімдесят дві) грн. 70 коп.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали, а в разі складення ухвали у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує - з дня отримання копії ухвали, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя С.М. Каракуша