Постанова від 24.02.2015 по справі 805/92/15-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 лютого 2015 р. Справа № 805/92/15-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 2

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Галатіної О.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Публічного акціонерного товариства «Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча» до Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби - Центральний офіс з обслуговування великих платників про скасування податкового повідомлення-рішення від 19.12.2014року за №0000353710, суддя -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Публічне акціонерне товариство «Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча», звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Донецьку міжрегіонального Головного управління Міндоходів про скасування податкового повідомлення-рішення від 19.12.2014року за №0000353710.

В обгрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що податковим органом не правомірно зроблено висновок про те, що позивачем було завищено суму податкового кредиту за серпень 2014року на суму податку на додану вартість 501836грн., в результаті чого встановлено завищення від'ємного значення різниці між сумами податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту у серпні 2014року, що включається до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду на 501836грн. та завищено суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню у вересні 2014року в розмірі 501836грн.

Позивач зазначає, що податковим органом за порушення позивачем п.198.1, п.198.6 ст.198, п.200.1, п.200.3, п.200.4 ст.200, п.14.1.18 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, в результаті чого завищено суму від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та податкового кредиту у серпні 2014 року, що включається до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду на 501836грн. та завищено суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню у вересні 2014року в розмірі 501836грн., було винесено податкове повідомлення - рішення від 19.12.2014року за №0000353710 про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 501836грн. та нараховано штрафні санкції в розмірі 250918грн.

Позивач зауважив, що з положень розділу 5 «Податок на додану вартість» Податкового кодексу України вбачається, що податкова накладна, заповнена без порушень порядку її заповнення та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлені строки, дає право на включення зазначених в ній сум податку на додану вартість до складу податкового кредиту покупця у тому податковому періоді, в якому відбулася перша з подій, визначених п.198.2 ст.198 Податкового кодексу України, у разі отримання її у такому звітному періоді. В разі отримання податкової накладної із запізненням в інших податкових періодах право на включення сум податку на додану вартість, зазначених в ній, до податкового кредиту виникає у покупця в тому податковому періоді, в якому податкова накладна була отримана покупцем, з урахуванням того, що зазначене право зберігається за ним протягом 365 днів з дати виписки такої податкової накладної.

Крім того, позивач зазначив, що між ним та Донецьким РЦГМ було укладено договір №48/14/18/1203 від 01.01.2014року, у відповідності до якого позивачу надавались послуги у вигляді надання спеціалізованої метеорологічної інформації.

Так, на підтвердження надання послуг за договором №48/14/18/1203 від 01.01.2014року сторонами складено акт прийому надання послуг за №88 від 31.08.2014року, в якому сторони зазначили, що послуги надані в строк та в повному обсязі, а сторони виконали повністю свої обов'язки та претензій один до одного не мають.

Розрахунки за договором здійснювались в безготівковій формі, що підтверджується платіжним дорученням за №56982 від 22.09.2014року на суму 3678,86грн., в тому числі ПДВ 613,14грн.

При цьому, Донецьким РЦГМ (постачальником) не було надано позивачу податкової накладної, про що позивачем було подано заяву про відмову постачальника надати податкову накладну (порушення ним порядку заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (Д8) за серпень 2014року з копіями первинних документів, що підтверджують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких послуг.

Тому, позивачем при формуванні суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за вересень 2014року та податкового кредиту за серпень 2014року виконані всі приписи п.198.2 ст.198, п.200.1 ст.200, п.201.10 ст.201 розділу V Податкового кодексу України.

Відповідач, Міжрегіональне головне управління Державної фіскальної служби - Центральний офіс з обслуговування великих платників, надав заперечення на адміністративний позов, в якому просив суд відмовити у задоволенні позову з наступних підстав:

по-перше: перевіркою формування податкового кредиту за серпень 2014року встановлено, що відповідно до Додатку №5 та Реєстру отриманих податкових накладних до податкової декларації з податку на додану вартість за серпень 2014року позивачем включено до складу податкового кредиту суму ПДВ в розмірі 501836грн. по податковим накладним, отриманим від наступних постачальників: КП «Компанія «Вода Донбасу» на суму ПДВ 467622,50грн., яке податкову декларацію з податку на додану вартість за серпень 2014року до податкового органу не надало, та суму податкових зобовязань за Договором №153 від 18.01.2011року та Договором №155/4922 від 13.11.2012року не задекларувало; Донецьке РЦГМ на суму ПДВ 613,14грн., яке податкову декларацію з податку на додану вартість за серпень 2014року до податкового органу не надало, та суму податкових зобовязань за Договором №48/14/18/1203 від 01.01.2014року не задекларувало; ТОВ «Автоклапан» на суму ПДВ 33600грн., яке податкову декларацію з податку на додану вартість за серпень 2014року до податкового органу не надало, та суму податкових зобовязань за Договором №3669 від 31.12.2013року не задекларувало.

По-друге: позивачем не враховано, що у разі не відображення даних податкової накладної в податкових зобов'язання продавця, така податкова накладна не є податковим документом, що дає покупцю право на податковий кредит. Статус податкового документу податкова накладна набуває в момент відображення її даних в податкових зобов'язаннях контрагента. Відповідач зазначив, що Податковим кодексом України встановлено прямий взаємозв'язок між податковим кредитом з ПДВ платника податку та податковим зобов'язанням його контрагента: у разі недекларування податкових зобов'язань - відсутнє право на податковий кредит.

Просив відмовити в позовних вимогах.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, надав суду заяву від 24.02.2015року про розгляд справи в порядку письмового провадження, представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.

З урахуванням вищевикладеного, суд вважає можливим розглянути справу у порядку письмового провадження.

Суд, розглянувши матеріали справи, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, встановив наступне:

Публічне акціонерне товариство «Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча» (ЄДРПОУ 00191129, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Левченко, буд.1) зареєстровано в якості юридичної особи за кодом ЄДРПОУ 00191129.

Міжрегіональним головним управлінням Державної фіскальної служби - Центральний офіс з обслуговування великих платників відповідно до п.200.10 ст.200 Податкового кодексу України було проведено камеральну перевірку правомірності нарахування задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість щодо від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання і сумою податкового кредиту та суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку за вересень 2014року. За результатами перевірки складено акт від 19.11.2014року за №1328/28-10-37-10/00191129, яким встановлені порушення п.198.1, п.198.6 ст.198, п.200.1, п.200.3, п.200.4 ст.200, п.14.1.18 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, в результаті чого завищено суму від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та податкового кредиту у серпні 2014 року, що включається до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду на 524592грн. та завищено суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню у вересні 2014року в розмірі 524592грн.

Не погодившись з висновками первірки, що викладені в акті від 19.11.2014року за №1328/28-10-37-10/00191129, позивачем були надані податковому органу заперечення на акт перевірки від 04.12.2014року за №04/1881.

Згідно відповіді податкового органу від 16.12.2014року за №22776/10/28-10-37-10-16 висновки акта перевірки було викладено в наступній редакції: «встановлені порушення п.198.1, п.198.6 ст.198, п.200.1, п.200.3, п.200.4 ст.200, п.14.1.18 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, в результаті чого завищено суму від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та податкового кредиту у серпні 2014 року, що включається до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду на 501836грн. та завищено суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню у вересні 2014року в розмірі 501836грн.»

З урахуванням розгляду заперечень на акт перевірки, податковим органом було винесено спірне податкове повідомлення - рішення від 19.12.2014року за №0000353710 про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 501836грн. та нараховано штрафні санкції в розмірі 250918грн.

Судом встановлено, що між позивачем та ТОВ «Автоклапан» було укладено договір на придбання технологічного обладнання від 31.12.2013року за №3669, за умовами якого постачальник (ТОВ «Автоклапан») зобов'язується передати, а покупець (ПАТ «ММК ім. Ілліча») - прийняти та оплатити обладнання (товари) на умовах, що передбачені цим договором. Відповідно до п.4.1 Договору поставка обладнання здійснюється за цінами, які визначені Специфікаціями до Договору, включаючи податки, збори, тару, упаковку та інші витрати постачальника, що пов'язані з поставкою обладнання.

Згідно специфікації №3 від 07.07.2014року постачальник передав, а покупець прийняв та оплатив наступне обладнання: задвижка ЗК-200/144-63-М (2С-25-2Н) Ду 200 Ру63 (7 одиниць), 2014року випуску за ціною 24000 грн. (без урахування ПДВ) за одиницю загальною вартістю 201600грн., у тому числі ПДВ 33600грн.

Факт виконання сторонами умов Договору від 31.12.2013року за №3669 підтверджується товарно-транспортною накладною за №1 від 08.07.2014року, видатковою накладною від 08.07.2014року за №РН-0000050 на суму 201600грн., в тому числі ПДВ у розмірі 33600грн.

Для формування податкового кредиту по вищевказаній операції ТОВ «Автоклапан» було виписано податкову накладну від 08.07.2014року за №3, яка була відображена позивачем в Реєстрі виданих та отриманих податкових накладних за серпень 2014року.

Розрахунки між сторонами проводились в безготівковій формі, що підтверджується платіжним дорученням від 09.09.2014року за №55150 на суму 201600грн., в тому числі ПДВ у розмірі 33600грн.

Також, судом встановлено, що між позивачем та Донецьким РЦГМ було укладено договір №48/14/18/1203 від 01.01.2014року, у відповідності до якого позивачу надавались послуги у вигляді надання спеціалізованої метеорологічної інформації.

Так, на підтвердження надання послуг за договором №48/14/18/1203 від 01.01.2014року сторонами складено акт прийому надання послуг за №88 від 31.08.2014року, в якому сторони зазначили, що послуги надані в строк та в повному обсязі, а сторони виконали повністю свої обов'язки та претензій один до одного не мають.

Розрахунки за договором здійснювались в безготівковій формі, що підтверджується платіжним дорученням за №56982 від 22.09.2014року на суму 3678,86грн., в тому числі ПДВ 613,14грн.

При цьому, Донецьким РЦГМ (постачальником) не було надано позивачу податкової накладної, про що позивачем було подано заяву про відмову постачальника надати податкову накладну (порушення ним порядку заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (Д8) за серпень 2014року з копіями первинних документів, що підтверджують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких послуг.

Проте, відповідно до підпункту 201.10 статті 201 ПК України податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

У разі відмови продавця товарів/послуг надати податкову накладну або в разі порушення ним порядку її заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника, яка є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”, що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

Надходження такої заяви із скаргою є підставою для проведення документальної позапланової виїзної перевірки зазначеного продавця для з'ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов'язань з податку за такою операцією.

Також, між позивачем та КП «Компанія «Вода Донбасу» було укладено Договір про надання послуг по здійсненню зброса води із водосховища за №155/4922 від 13.11.2012року, за умовами якого виконавець (КП «Компанія «Вода Донбасу») зобов'язується надати послуги по здійсненню необхідного замовнику (позивач) зброса води в р. Кальміус з Павлоградського водосховища в об'ємі не менш 4 куб.м/с та не більше 27 куб.м/с шляхом експлуатації гідротехнічних споруд Павлопільського гідровузла, згідно заявці замовника, а замовник приймає на себе зобов'язання проводити забір води з р. Кальміус для своїх потреб.

Факт виконання умов Договору сторонами підтверджується актом здачі-приймання виконаних робіт від 26.08.2014року, який підписано сторонами та скріплено печаткою підприємства-замовника.

За для формування податкового кредиту по вищевказаній операції КП «Компанія «Вода Донбасу» було виписано податкову накладну від 26.08.2014року за №35, яка була відображена позивачем в Реєстрі виданих та отриманих податкових накладних за серпень 2014року.

Розрахунки між сторонами за Договором проводились в безготівковій формі, що підтверджується платіжним дорученням від 28.08.2014року за №53455 на суму 170000грн., в тому числі ПДВ 28333,33грн.

Окрім того, між позивачем та КП «Компанія «Вода Донбасу» було укладено Договір про надання послуг з водозабезпечення від 18.01.2011року за №153, за умовами якого підприємство (КП «Компанія «Вода Донбасу») зобов'язується надавати споживачу (позивач) послуги питного та технічного водозабезпечення в об'ємах згідно щомісячного графіку в рамках технічних можливостей підприємства, а споживач зобов'язується забезпечити оплату отриманих послуг на умовах цього Договору.

КП «Компанія «Вода Донбасу» були виписані позивачу рахунки - фактури від 10.08.2014року за №1271, від 31.08.2014року за №1316, від 20.08.2014року за №1274 та податкові накладні від 20.08.2014року за №21 на суму 810028,80грн., в тому числі ПДВ в розмірі 135004,80грн., від 28.08.2014року за №70 на суму 835452,90грн., в тому числі ПДВ в розмірі 139242,15грн., від 10.08.2014року за №7 на суму 990253,20грн., в тому числі ПДВ в розмірі 165042,20грн.

Розрахунки між сторонами за Договором здійснювались в безготівковій формі, що підтверджується платіжними дорученнями від 20.08.2014року за №51413, №51406, 28.08.2014року за №53464, №53454 та 11.08.2014року за №48163, №48152.

Згідно з приписами підпункту 14.1.181 пункту 14.1 статті 14 ПК України податковий кредит - сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу.

Пунктом 198.6 (абз. 1-3) статті 198 Податкового кодексу України встановлено, що не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

У разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим пунктом документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.

У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної.

Тобто, діюче законодавство надає платнику податків право на включення до складу податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних протягом року з дати складання податкової накладної.

Згідно п.198.3 ст.198 Податкового кодексу України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:

придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;

придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Відповідно до підпункту 201.10 статті 201 ПК України податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний надати покупцю податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні та/або розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених відповідно пунктом 201.1 статті 201 та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, протягом операційного дня продавцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді із зазначенням причин.

Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.

Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та/або порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.

Виявлення розбіжностей даних податкової накладної та Єдиного реєстру податкових накладних є підставою для проведення органами державної податкової служби документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у відповідних випадках покупця товарів/послуг.

У разі відмови продавця товарів/послуг надати податкову накладну або в разі порушення ним порядку її заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника, яка є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”, що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

Надходження такої заяви із скаргою є підставою для проведення документальної позапланової виїзної перевірки зазначеного продавця для з'ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов'язань з податку за такою операцією.

Як встановлено судом, позивач звертався до відповідача зі скаргою на постачальника з копіями первинних документів щодо порушення ними порядку заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, а отже має право на включення до складу податкового кредиту сум по неотриманій податковій накладній за правовідносинами з Донецьким РЦГ.

Згідно з п.44.1 ст.44 Податкового кодексу України для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Ст. 1 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” визначено, що первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.

З аналізу наведених норм, вбачається, що діюче законодавство надає платнику податків право на включення до складу податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних протягом року з дати складання податкової накладної.

Суд не приймає до уваги доводи відповідача стосовно того, що у разі не відображення даних податкової накладної в податкових зобов'язання продавця, така податкова накладна не є податковим документом, що дає покупцю право на податковий кредит на підставі наступного.

Згідно п.п.201.9 ст.201 Податкового кодексу України не дає права на віднесення сум податку до податкового кредиту податкова накладна, складена платником, звільненим від сплати податку за рішенням суду, після набрання чинності таким рішенням суду.

При цьому, підприємства - постачальникі є платниками податку на додану вартість та не звільнені від сплати податку за рішенням суду.

Іншої норми, стосовно не надання покупцю товарів/послуг права на віднесення сум податку до податкового кредиту за наявності первинних бухгалтерських документів, які свідчать про фактичне здійснення господарських операцій, у тому числі податкові накладні, Податковий кодекс України не містить.

Оскільки, на підтвердження виконання вищезазначених договорів позивачем суду надані первинні бухгалтерські документи, які свідчать про фактичне здійснення даних господарських операцій, у тому й числі податкові накладні, платіжні доручення, специфікації, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, суд приходить до висновку про необґрунтованість висновку податкового органу щодо заниження позивачем суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 501836грн. за період вересень 2014року по взаємовідносинам з ТОВ «Автоклапан», Донецьким РЦГ та КП «Компанія «Вода Донбасу».

На підставі вищевикладеного, суд вважає, що податкове повідомлення - рішення від 19.12.2014року за №0000353710 про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 501836грн. та нараховано штрафні санкції в розмірі 250918грн. винесено безпідставно та необгрунтовано, у зв'язку з чим підлягає скасуванню.

Відповідно до статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

На підставі зазначеного, суд дійшов висновку, що відповідачем по справі правомірність прийняття спірного податкового повідомлення - рішення не доведена, а позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 17, 18, 19, 20, 51, 69, 70, 71, 72, 86, 94, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167, 186, 254 КАС України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Публічного акціонерного товариства «Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча» до Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби - Центральний офіс з обслуговування великих платників про скасування податкового повідомлення-рішення від 19.12.2014року за №0000353710 задовольнити.

Скасувати податкове повідомлення - рішення Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби - Центральний офіс з обслуговування великих платників від 19.12.2014року за №0000353710, відповідно до якого зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 501836грн. та нараховано штрафні санкції в розмірі 250918грн.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Публічного акціонерного товариства «Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча» (ЄДРПОУ 00191129, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Левченко, буд.1) судовий збір в сумі 487 (чотириста вісімдесят сім) грн. 20коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 - денний строк з дня отримання постанови апеляційної скарги з подачею її копії до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Галатіна О.О.