Ухвала від 12.03.2015 по справі 2а-481/11

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"12" березня 2015 р. м. Київ К/800/20609/13

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі

головуючого: Мороз Л.Л.,

суддів: Горбатюка С.А.,

Шведа Е.Ю.,

розглянула в порядку письмового провадження заяву ОСОБА_2 про роз'яснення постанови Вищого адміністративного суду України від 13.03.2014 року у справі за позовом ОСОБА_2 до УПСЗН Приморської районної адміністрації Одеської міської ради, Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_2 звернулась до Вищого адміністративного суду України із заявою про роз'яснення постанови Вищого адміністративного суду України від 13.03.2014 року.

У заяві про роз'яснення судового рішення зазначено, що постанова Вищого адміністративного суду від 08.10.2013 року є незрозумілою, а тому потребує роз'яснення.

Відповідно до частини першої статті 170 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.

Отже, роз'яснення судового рішення може мати у місце, якщо таке рішення є об'єктивно незрозумілим. Особиста незгода заявника з прийнятим рішенням не передбачена законом, як підстава для його роз'яснення.

Як установлено в ході розгляду заяви, ОСОБА_2 звернулась до суду із позовом до Управління соціального захисту населення в Приморському районі м. Одеси, в якому, з урахуванням уточнень, просила суд: визнати протиправною відмову в проведенні перерахунку призначеної позивачці допомоги при народженні дитини, та зобов'язати Управління соціального захисту населення в Приморському районі м. Одеси до нарахувати та виплатити позивачці різницю між встановленою положенням Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" та сплаченою сумами цього забезпечення, в розмірі - 2122,00 гривень; визнати протиправною бездіяльність Управління соціального захисту населення в Приморському районі м. Одеси в проведенні відшкодування матеріальної шкоди, завданої зміною з 01.01. 2008 року по 22.05.2008 р. механізму правового регулювання відносин з приводу надання позивачці матеріального забезпечення нормами закону, які пізніше було визнано неконституційними, та зобов'язати Управління соціального захисту населення в Приморському районі м. Одеси нарахувати та виплатити позивачці суму цього відшкодування у розмірі 2419,04 гривні; визнати протиправною відмову в проведенні перерахунку призначеної позивачці допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, та зобов'язати Управління соціального захисту населення в Приморському районі м. Одеси до нарахувати та виплатити їй різницю між встановленою положенням Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" та сплаченою за період з 01.06.2008 р. по 31.01.2010 р. сумами цього забезпечення, в розмірі - 11048,00 грн; зобов'язати Управління соціального захисту населення в Приморському районі м. Одеси нарахувати суми компенсації з огляду на інфляційні втрати (1705,78 грн.) та 3% річних (385,31 грн.), що підсумкове складають на момент подання позову в розмірі - 2091, 09 гривні; стягнути з Управління соціального захисту населення в Приморському районі м. Одеси на користь позивачці підсумковий борг, що складає на момент подання даного позову, в розмірі - 17680,14 гривень; зобов'язати Управління соціального захисту населення в Приморському районі м. Одеси в подальшому нараховувати та виплачувати допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, тобто до 31.10.2010 року, у відповідності з нормами діючого законодавства, але не менше прожиткового мінімуму, гарантованого Конституцією.

Постановою Приморського районного суду м. Одеси від 27.04.2011 року позов задоволено частково; визнано нечинним рішення Управління соціального захисту населення в Приморському районі м. Одеси Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської Ради щодо відмови у проведенні перерахунку та доплати допомоги по народженню та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку до розміру, гарантованого Конституцією України та Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" від 18.01.2001 р. №2240-ІІІ.; зобов'язано Управління соціального захисту населення в Приморському районі м. Одеси Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської Ради до нарахувати позивачу різницю між встановленою положеннями Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" від 18.01.2001 р. №2240-ІІІ та сплаченою сумами допомоги при народженні дитини, в розмірі - 2122,00 (дві тисячі сто двадцять дві гривні) 00 копійок; зобов'язано Управління соціального захисту населення в Приморському районі м. Одеси Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської Ради до нарахувати позивачу суму відшкодування матеріальної шкоди, завданої зміною з 08.01.2008р. по 22.05.2008 р. механізму правового регулювання відносин з приводу надання позивачці матеріального забезпечення нормами закону, які пізніше було визнано неконституційними, в розмірі - 2419, 04 (дві тисячі чотириста дев'ятнадцять) гривень 04 копійки; зобов'язано Управління соціального захисту населення в Приморському районі м. Одеси Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської Ради до нарахувати позивачу різницю між встановленою положеннями Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" від 18.01.2001 р. №2240-ІІІ та сплаченою за період з 01.06.2008 р. по 31.10.2010 р. сумами допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, в розмірі - 15094,00 (п'ятнадцять тисяч дев'яносто чотири) гривні 00 копійок; зобов'язано Управління соціального захисту населення в Приморському районі м. Одеси Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської Ради нарахувати суми компенсації з огляду на інфляційні втрати (3997,31 грн.) та 3% річних (996,12 грн.), що підсумкове складають на 19.04.2011 р. - 4993,43 (чотири тисячі дев'ятсот дев'яносто три) гривні 43 копійки; зобов'язано Управління соціального захисту населення в Приморському районі м. Одеси Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської Ради нарахувати компенсацію на відшкодування шкоди з огляду недоплати допомоги при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та компенсації за несвоєчасно отриману допомогу (інфляційні втрати та 3% річних), завданої його незаконним рішенням, дією та бездіяльністю, що складає на момент подання даної заяви, в підсумковому розмірі - 24628,47 (двадцять чотири тисячі шістсот двадцять сім) гривень 47 копійок; зобов'язано Управління соціального захисту населення в Приморському районі м. Одеси Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської Ради подати звіт про виконання судового рішення в двох місячний строк після набрання постановою.

Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 31.01.2013 року постанову Приморського районного суду м. Одеси від 27.04.2011 року - скасовано. Адміністративний позов у частині позовних вимог про визнання неправомірними дій відповідача щодо відмови у виплати соціальної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та зобов'язання здійснити перерахунок щомісячної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 08.01.2008 року по 02.02.2009 року - залишено без розгляду. В іншій частині прийнято нову постанову, якою у задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Постановою Вищого адміністративного суду України від 13.03.2014 року касаційну скаргу ОСОБА_3, як представника ОСОБА_2 задоволено частково. Постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 31.01.2013 року та постанову Приморського районного суду м. Одеси від 27.04.2011 року скасовано в частині відмови у позові щодо визнання протиправними дій Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради щодо недоплати ОСОБА_2 допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та у частині зобов'язання Департамент праці та соціальної політики Одеської міської ради нарахувати та виплатити ОСОБА_2 допомогу по догляду за дитиною, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, до досягнення нею трирічного віку у розмірі, визначеному статтею 43 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням", за період з 03.02.2009 року до 31.10.2010 року. Прийнято нову постанову у зазначеній частині, якою позов задоволено. Визнано протиправними дії Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради щодо недоплати ОСОБА_2 допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Зобов'язано Департамент праці та соціальної політики Одеської міської ради нарахувати та виплатити ОСОБА_2 допомогу по догляду за дитиною, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, до досягнення нею трирічного віку у розмірі, визначеному статтею 43 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням", за період з 03.02.2009 року до 31.10.2010 року, з урахуванням проведених виплат. В решті постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 31.01.2013 року залишено без змін.

Отже, зі змісту прийнятого Вищим адміністративним судом України рішення не вбачається, що воно є незрозумілим або допускає неоднозначне розуміння його змісту.

Колегія суддів вважає, що у даному випадку відсутні підстави для роз'яснення постанови Вищого адміністративного суду України від 13.03.2014 року, оскільки судове рішення є зрозумілим, а тому в задоволенні заяви про роз'яснення рішення слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 170, 210 - 231 Кодексу адміністративного судочинства України, суд касаційної інстанції, колегія суддів

УХВАЛИЛА:

У задоволенні заяви ОСОБА_2 про роз'яснення постанови Вищого адміністративного суду України від 13.03.2014 року відмовити.

Ухвала є остаточною і оскарженню не підлягає.

Судді: