10 березня 2015 року об 11 год. 40 хв. Справа № 808/9216/14 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Семененко М.О.
за участю секретаря судового засідання Федорук І.В.
за участю представників:
позивача - не з'явився,
відповідача - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом комунального підприємства «Якимівське бюро технічної інвентаризації»
до комісії з питань вирішення спорів при відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Мелітополь Запорізької області
про визнання відмови незаконною та зобов'язання вчинити певні дії,
15 грудня 2014 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов комунального підприємства «Якимівське бюро технічної інвентаризації» (далі - позивач) до комісії з питань вирішення спорів при відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Мелітополь Запорізької області (далі - відповідач), в якому позивач просить суд визнати відмову відповідача від 11.11.2014 р. №879 незаконною та зобов'язати відповідача розглянути заперечення на комісії із винесенням відповідного рішення.
Позивач в судове засідання не з'явився, про причини неявки суду не повідомив, клопотання про розгляд справи без його участі до суду не подав, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином. Представник відповідача в судове засідання не з'явився, подав до суду клопотання про розгляд справи без його участі.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без розгляду з огляду на наступне.
13 листопада 2014 року ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду відкрито провадження у справі та призначено судове засідання на 02.02.2015 р. (а.с. 1).
Ухвалою суду від 02.02.2015 р. провадження у справі зупинено та призначено судове засідання на 25.02.2015 р. (а.с. 32). Ухвалу суду від 02.02.2015, разом з повісткою про виклик до суду, позивачу направлено поштою, яка отримана уповноваженою особою позивача 10.02.2015 р., що підтверджується поштовим повідомленням про вручення рекомендованого відправлення, яке міститься в матеріалах справи (а.с. 34). В судове засідання призначене на 25.02.2015 року позивач належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання не з'явився, про причини неявки суду не повідомив, заяву про розгляд справи без його участі до суду не подав.
Ухвалою суду від 25.02.2015 р., на підставі п.2 ч.1 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства, відкладено розгляд справи на 10.03.2015 р. (а.с. 44). Ухвалу суду від 25.02.2015, разом з повісткою про виклик до суду, позивачу направлено поштою, яка отримана уповноваженою особою позивача 04.03.2015 року, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення рекомендованого відправлення, яке міститься в матеріалах справи (а.с. 46). В судове засідання призначене на 10.03.2015 року позивач не з'явився, про причини неявки суду не повідомив, клопотання про розгляд справи без його участі до суду не подав, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.155 КАС України, суд залишає позовну заяву без розгляду, якщо позивач повторно не прибув у попереднє судове засідання чи у судове засідання без поважних причин, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності.
Отже, для залишення позовної заяви без розгляду на підставі п.4 ч.1 ст.155 КАС України необхідними умовами є:
- повторна неявка належним чином повідомленого про час та місце судового засідання позивача;
- належним чином повідомлений про час та місце судового засідання позивач не повідомив про причини своєї неявки, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності.
При цьому, аналіз норм процесуального законодавства передбачає, що оцінку поважності причин неявки позивача у судове засідання дає суд, виходячи з наявних у справі доказів. Позивачем до матеріалів справи не надано жодного належного доказу неможливості прибуття представника позивача в судове засідання.
Відповідно до частини другої статті 49 КАС України особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами.
Враховуючи те, що позивач, належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання, без поважних причин не прибув у судове засідання, призначене на 25.02.2015 р. та повторно без поважних причин не прибув у судове засідання, призначене на 10.03.2015 р., заяв про розгляд справи за його відсутності від позивача не надходило, то наявні підстави для залишення позовної заяви без розгляду.
Керуючись ст.ст. 155, 160, 165 КАС України, суд
Позовну заяву комунального підприємства «Якимівське бюро технічної інвентаризації» до комісії з питань вирішення спорів при відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Мелітополь Запорізької області про визнання відмови незаконною та зобов'язання вчинити певні дії залишити без розгляду.
Копію ухвали надіслати сторонам.
Роз'яснити позивачу, що на підставі ч.3 ст.155 КАС України, позивач після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя М.О. Семененко