Ухвала від 11.03.2015 по справі 2а-2815/09

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про поновлення строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання

11 березня 2015 року 2а-2815/09/1070

Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Балаклицького А.І., розглянувши в порядку письмового провадження в м. Києві заяву Управління Пенсійного фонду України у м. Ірпені Київської області про поновлення пропущеного строку пред'явлення виконавчого листа до виконання, виданого в адміністративній справі

за позовом

Управління Пенсійного фонду України у м. Ірпені Київської області

до

Управління житлово-комунального господарства "Біличі"

про

стягнення заборгованості по внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Київського окружного адміністративного суду від 26.03.2009 задоволено адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України у м. Ірпені Київської області та постановлено стягнути з Управління житлово-комунального господарства "Біличі" заборгованість по страхових внесках в сумі 918420,48 грн.

19 травня 2009 року Київським окружним адміністративним судом, з метою звернення вказаного вище судового рішення до примусового виконання, видано виконавчий лист.

10 березня 2015 року до суду надійшла заява Управління Пенсійного фонду України у м. Ірпені Київської області про поновлення пропущеного строку пред'явлення виконавчого листа до виконання, виданого Київським окружним адміністративним судом в адміністративній справі № 2а-2815/09/1070.

В обґрунтування заявленого клопотання заявник зазначив, що виконавчий лист до відділу виконавчої служби для стягнення в примусовому порядку не пред'являвся, оскільки між УПФУ у м. Ірпені Київської області та боржником - УЖКГ "Біличі" було укладено договір про розстрочення суми заборгованості на загальну суму 1144178,49 грн. з терміном виконання з 29.07.2009 до 20.06.2014.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 10.03.2015 призначено судове засідання по розгляду заяви про поновлення пропущеного строку для пред'явлення до виконання виконавчого листа до розгляду на 11.03.2015.

Відповідно до вимог ст. 261 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає заяву про поновлення пропущеного строку в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

У призначений день та час в судове засідання сторони не з'явилися, які належним чином повідомлялись про дату, час і місце розгляду справи.

Відповідно до частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

За таких обставин, судом визнано за можливе розглянути заяву про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання в порядку письмового провадження.

При вирішенні заяви щодо наявності підстав для поновлення пропущеного строку для пред'явлення до виконання виконавчого листа у справі №2а-2815/09/1070, судом суд виходить з наступного.

Згідно з приписами частини другої статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання.

Звернення судового рішення до примусового виконання здійснюється адміністративним судом шляхом видачі виконавчого листа.

Відповідно до пункту 12.2 Інструкції з діловодства в апеляційних і місцевих адміністративних судах, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 05.12.2006 №155 (чинним до 31.12.2013), виконавчий лист видається за заявою осіб, на користь яких ухвалено судове рішення, або їх представників після набрання судовим рішенням законної сили, а в справах, за якими рішення підлягає негайному виконанню, - у день постановлення судового рішення.

Частиною четвертою статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що примусове виконання судових рішень в адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".

Так, згідно з приписами Закону України "Про виконавче провадження" від 21.04.1999 №606-XIV, у виконавчому документі, яким в силу приписів цього Закону є виконавчий лист, зазначається, зокрема, дата набрання законної (юридичної) сили рішенням та строк пред'явлення виконавчого документа до виконання.

Відповідно до частини першої статті 21 Закону України "Про виконавче провадження" від 21.04.1999 № 606-XIV (у редакції, що діяла до 08.03.2011), виконавчі листи та інші судові документи можуть бути пред'явлені до виконання протягом трьох років.

Згідно з приписами пункту 12.4 Інструкції з діловодства в апеляційних і місцевих адміністративних судах, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 05.12.2006 № 155, виконавчий лист видається на руки стягувачу, який на заяві про видачу виконавчого листа ставить свій підпис.

З аналізу вказаних вище норм вбачається, що виконавчий лист, виданий Київським окружним адміністративним судом з метою звернення до примусового виконання постанови від 26 березня 2009 року в адміністративній справі №2а-2815/09/1070, яка набрала законної сили 07 квітня 2009 року, може бути пред'явлений до виконання протягом трьох років після набрання судовим рішенням законної сили, тобто до 06 квітня 2012 року.

Наявні матеріали справи свідчать, що судом 19.05.2009 було видано представнику позивача виконавчий лист №2а-2815/09/1070.

Разом з тим, 28.07.2009 між УПФУ у м. Ірпені Київської області та боржником - УЖКГ "Біличі" було укладено Договір про розстрочення №3, згідно з яким Управління надає страхувальнику - УЖКГ "Біличі" розстрочку сплати боргу в сумі 1144178,49 грн. з 29.07.2009 по 20.06.2014.

Як зазначив заявник, боржником - УЖКГ "Біличі" не в повному обсязі перераховано суму заборгованості, у зв'язку з чим залишок боргу становить 900919,69 грн.

При цьому, виконавчий лист №2а-2815/09/1070 не був пред'явлений до примусового виконання.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 261 Кодексу адміністративного судочинства України стягувачам, які пропустили строк для пред'явлення виконавчого листа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено.

Таким чином, враховуючи те, що у період з 2009 року по 2014 рік діяв Договір про розстрочення суми заборгованості та в цей період виконавчий лист не був пред'явлений до примусового виконання, суд дійшов висновку, що причини пропуску строку пред'явлення стягувачем виконавчого листа до виконання є поважними.

За таких обставин суд вважає, що строк пред'явлення до виконання виконавчого листа, виданого Київським окружним адміністративним судом в адміністративній справі №2а-2815/09/1070, підлягає поновленню.

Керуючись статтями 160, 165, 257, 261 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву Управління Пенсійного фонду України у м. Ірпені Київської області про поновлення пропущеного строку пред'явлення виконавчого листа до виконання в адміністративній справі №2а-2815/09/1070 - задовольнити.

Поновити строк пред'явлення виконавчого листа, виданого Київським окружним адміністративним судом в адміністративній справі № 2а-2815/09/1070, до виконання та обчислювати вказаний строк з 11 березня 2015 року.

Копію ухвали надіслати особам, які беруть участь у справі.

Ухвалу суду за результатами розгляду заяви про поновлення пропущеного строку може бути оскаржено в порядку, встановленому ст.ст. 185 - 187 КАС України.

Суддя Балаклицький А. І.