Ухвала від 02.03.2015 по справі 826/3420/15

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

02 березня 2015 року м. Київ № 826/3420/15

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами

ОСОБА_1

доДержавної виконавчої служби України

провизнання дій неправомірними, скасування постанови від 16.02.2015 року, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста звернулася ОСОБА_1 з позовом до Державної виконавчої служби України, в якому просить:

- визнати неправомірними дії головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень ДВС України Медведєва О.В.;

- скасувати постанову головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Медведєва О.В. від 16.02.2015 року як незаконну;

- зобов'язати Державну виконавчу службу України відновити виконавче провадження №42583121 по виконанню остаточного рішення Європейського суду з прав людини у справі №59834/09 «Щукін та інші проти України», ухваленого 13.02.2014 року за заявою ОСОБА_1 у справі №75372/12, у списку додатку до рішення Європейського суду під номером 165, а саме: тривалого невиконання постанови Ічнянського районного суду по справі №2а-460/10-2507 від 23.11.2010 року.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суддя виходить з наступного.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленими ст. 106 КАС України.

Так, приписами п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України, зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Згідно ч. 4 ст. 105 КАС України, адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

В свою чергу, позивачем, зокрема, заявлено позовну вимогу про визнання неправомірними дії головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень ДВС України Медведєва О.В., проте не зазначено які саме дії позивач вважає неправомірними.

Таким чином, позивачу слід надати суду уточнену позовну заяву із зазначенням у прохальній частині дій головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень ДВС України Медведєва О.В., які, на думку позивача, є неправомірними.

Крім того, приписами ч. 3 ст. 106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивачем зазначено, що остання звільнена від сплати судового збору на підставі положень п. 10 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», оскільки є потерпілою внаслідок аварії на ЧАЕС.

Проте, доказів на підтвердження наявності у ОСОБА_1 статусу потерпілої внаслідок аварії на ЧАЕС позивачем суду не надано, з огляду на що позивачу слід надати суду докази на підтвердження вищезазначених фактів або належним чином оформленого документу на підтвердження сплати судового збору за заявлені позовні вимоги немайнового характеру, ставка якого у відповідності до положень Закону України «Про судовий збір» становить 73,08 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позовна заява не відповідає вищевказаним вимогам положень ст. 106 КАС України і позивачу належить усунути вищенаведені недоліки у п'ятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали шляхом подання безпосередньо до канцелярії суду із супровідним листом: уточненої позовної заяви із зазначенням у прохальній частині дій головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень ДВС України Медведєва О.В., які, на думку позивача, є неправомірними; доказів на підтвердження наявності у ОСОБА_1 статусу потерпілої внаслідок аварії на ЧАЕС або належним чином оформленого документу на підтвердження сплати судового збору за заявлені позовні вимоги немайнового характеру, ставка якого у відповідності до положень Закону України «Про судовий збір» становить 73,08 грн.

Також, позивачу на виконання вимог даної ухвали слід надати суду примірник уточненої позовної заяви в залежності від кількості заявлених відповідачів.

Керуючись ст.ст. 106, 107, ч. 1 ст. 108, ст.ст. 160, 165 КАС України, суддя Окружного адміністративного суду м. Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.

2. Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви.

3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви, позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України.

4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили в строк і порядку, передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Т.О. Скочок