Ухвала від 11.03.2015 по справі 813/8571/14

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

Ухвала

про зупинення провадження у справі

11 березня 2015 року Справа № 813/8571/14

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючий суддя Кравців О.Р.,

секретар судового засідання Небесна М.В.,

від позивача Яремчук О.О.,

від відповідача Боднар Л.Б.,

розглянув у попередньому судовому засіданні клопотання представників сторін про зупинення провадження у справі за позовом Приватного підприємства «Світ будівництва і дизайну» про скасування податкових повідомлень-рішень Державної податкової інспекції у Пустомитівському районі Головного управління Міндоходів у Львівській області, -

ВСТАНОВИВ:

До Львівського окружного адміністративного суду звернулося Приватне підприємство «Світ будівництва і дизайну» з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Пустомитівському районі Головного управління Міндоходів у Львівській області, в якому просить скасувати податкові повідомлення-рішення № 0000842200 та № 0000832200 від 07.10.2014 року

Представники сторін у судовому засіданні 11.03.2015 року заявили спільне клопотання про зупинення провадження у справі на підставі п. 4 ч. 1 ст. 156 КАС України.

В обґрунтування вказаного клопотання, сторони пояснили, що на даний момент контролюючим органом вирішується питання щодо можливості досягнення податкового компромісу між позивачем та відповідачем. Зазначили, що якщо компроміс буде досягнуто та позивачем будуть вчинені усі відповідні дії для його досягнення, причини, що стали підставою для звернення до суду відпадуть.

Вирішуючи подане клопотання суд враховує наступне.

Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Питання зупинення та поновлення провадження у справі врегульовано ст. 156 КАС України, згідно з ч. 1 якої суд зупиняє провадження у справі в разі:

1) смерті або оголошення в установленому законом порядку померлою особи, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво, а також ліквідації органу, злиття, приєднання, поділу, перетворення юридичної особи, які були стороною у справі, - до встановлення правонаступника;

2) необхідності призначення або заміни законного представника сторони чи третьої особи - до вступу у справу законного представника;

3) неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі;

4) звернення обох сторін з клопотанням про надання їм часу для примирення - до закінчення строку, про який сторони заявили у клопотанні;

5) звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави - до надходження відповіді на доручення.

Відтак, як зазначають сторони по справі, очевидною є можливість подальшого позасудового врегулювання вищезазначеного спору. Крім того, просили зупинити провадження до 01.04.2015 року.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що вимоги позову можуть бути вирішені у добровільному порядку, а тому провадження у справі слід зупинити на підставі п. 4 ч. 1 ст. 156 КАС України у зв'язку із зверненням обох сторін з клопотанням про надання їм часу для примирення - до закінчення строку, про який сторони заявили у клопотанні.

Керуючись ст.ст. 2, 156, 158-160, 165 КАС України, -

УХВАЛИВ:

1. Клопотання представників сторін - задовольнити.

2. Провадження у справі за позовом Приватного підприємства «Світ будівництва і дизайну» про скасування податкових повідомлень-рішень Державної податкової інспекції у Пустомитівському районі Головного управління Міндоходів у Львівській області - зупинити до 01.04.2015 року для примирення сторін.

3. Роз'яснити сторонам, що провадження у справі поновлюється за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або за ініціативою суду, якщо відпадуть обставини, які були підставою для зупинення провадження.

Ухвала може бути оскаржена, згідно зі ст. 186 КАС України, протягом 5 днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч. 3 ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили, згідно зі ст. 254 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини ухвали.

Повний текст ухвали складено та підписано 16.03.2015 року.

Суддя Кравців О.Р.