12 березня 2015 року м. Київ К/800/10753/15
Суддя Вищого адміністративного суду України Черпак Ю.К., розглянувши матеріали касаційної скарги Управління Пенсійного фонду України в м. Ізмаїлі та Ізмаїльському районі Одеської області на постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 16 лютого 2015 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Ізмаїлі та Ізмаїльському районі Одеської області про перерахунок пенсії,
встановив:
Постановою Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 04 грудня 2014 року позов задоволено та зобов'язано відповідача провести перерахунок пенсії позивачу, як державному службовцю, з урахуванням матеріальної допомоги, допомоги на оздоровлення та сум індексації заробітної плати з 25 квітня 2014 року.
Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 16 лютого 2015 року скасовано постанову суду першої інстанції, а позов задоволено частково: зобов'язано Управління Пенсійного фонду України у м. Ізмаїлі та Ізмаїльському районі Одеської області провести перерахунок ОСОБА_1 призначеної пенсію як державному службовцю, відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу", з урахуванням індексації грошових доходів населення, матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань, з яких сплачено страхові внески, з 25 квітня 2014 року. В задоволені решти позовних вимог відмовлено.
Судове рішення апеляційного суду в частині задоволених позовних вимог мотивоване тим, що отримувані застрахованою особою матеріальна допомога на оздоровлення, на вирішення соціально-побутових питань та індексація заробітної плати, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
У касаційній скарзі Управління Пенсійного фонду України в м. Ізмаїлі та Ізмаїльському районі Одеської області, посилаючись на порушення судом апеляційної інстанції статей 33, 37 Закону України «Про державну службу», просить скасувати судові рішення.
Згідно з пунктом 4 частини другої статті 213 КАС України касаційна скарга має містити обґрунтування вимог особи, що подає касаційну скаргу, із зазначенням того, у чому полягає порушення норм матеріального чи процесуального права та як вони вплинули на правильність вирішення справи.
Відповідно до положень пункту 5 частини п'ятої статті 214 КАС України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
Виходячи зі змісту касаційної скарги та оскаржуваного судового рішення, яке відповідає усталеній практиці Верховного Суду України з цього питання (постанови від 20 лютого 2012 року (№ 21-430а11) та від 28 травня 2013 року (№ 21-97а13), касаційна скарга є необґрунтованою, а викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, оскільки заявник не навів підстав, які б дозволили вважати, що суд неправильно застосував норми матеріального або процесуального права.
Керуючись статтями 211, 213, пунктом 5 частини п'ятої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в м. Ізмаїлі та Ізмаїльському районі Одеської області на постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 16 лютого 2015 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Ізмаїлі та Ізмаїльському районі Одеської області про перерахунок пенсії.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.К. Черпак