Україна
Донецький окружний адміністративний суд
про залишення позовної заяви без руху
02 березня 2015 року Справа № 805/774/15-а
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Бабіч С.І., розглянувши позовну заяву Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» (Центральна контрольно-дослідницька та проектно-вишукувальна водна лабораторія КП «Компанія «Вода Донбасу») до Державної виконавчої служби України, м. Київ про визнання неправомірними дії щодо винесення постанови про арешт коштів від 2 лютого 2015 року ЗВП № 41211546 на суму 392 819 005 грн. 25 коп. та скасування її
Комунальне підприємства «Компанія «Вода Донбасу» (Центральна контрольно-дослідницька та проектно-вишукувальна водна лабораторія КП «Компанія «Вода Донбасу») звернулось з позовом до Державної виконавчої служби України про визнання неправомірними дії щодо винесення постанови про арешт коштів від 2 лютого 2015 року ЗВП № 41211546 на суму 392 819 005 грн. 25 коп. та скасування її.
Згідно з частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року № 3674-VІ (зі змінами та доповненнями) судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат. Стаття 4 зазначеного Закону передбачає, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Ставки судового збору встановлюються у таких розмірах, зокрема, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати; за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Згідно зі статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» у 2015 році встановлено мінімальну заробітну плату: у місячному розмірі: з 1 січня - 1218 гривень.
Правова позиція при визначенні характеру адміністративного позову як майнового викладена у листі Вищого адміністративного суду України від 18.01.2012р. № 165/11/13-2, відповідно до якого судам необхідно враховувати таке. Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна. З огляду на викладене, адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.
Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування постанови від 2 лютого 2015 року ЗВП № 41211546 на суму 392819005 грн. 25 коп., безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
Частиною 3 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Позивачем разом з позовною заявою надано платіжне доручення від 23 лютого 2015 року № 22 про сплату судового збору в сумі 73 грн. 08 коп. Суд зазначає, що позивачу необхідно доплатити судовий збір за позовні вимоги майнового характеру в сумі 487 грн. 20 коп. за реквізитами: Отримувач коштів УК/м.Слов'янськ/22030001, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37803368, банк отримувача ГУДКСУ у Донецькій області, код банку отримувача (МФО) 834016, рахунок отримувача 31214206784075, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу: судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Донецький окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35099148.
Крім цього, суд звертає увагу, що позивачем не надані копії постанов про приєднання до зведеного виконавчого провадження постанов про стягнення виконавчого збору.
Враховуючи вищевикладене, позовна заява подана позивачем без дотримання вимог частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України та підлягає залишенню без руху.
Відповідно до частини 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись частиною 3 статті 106, частинами 1, 2, 5 статті 108, статтями 160, 165, 185, 186, 254, Кодексу адміністративного судочинства України суд,
Позовну заяву Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» (Центральна контрольно-дослідницька та проектно-вишукувальна водна лабораторія КП «Компанія «Вода Донбасу») до Державної виконавчої служби України про визнання неправомірними дії щодо винесення постанови про арешт коштів від 2 лютого 2015 року ЗВП № 41211546 на суму 392 819 005 грн. 25 коп. та скасування її, залишити без руху.
Встановити позивачу строк на усунення недоліків 10 днів з моменту отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху шляхом належного оформлення позовної заяви відповідно до вищезазначених норм Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: надання (надіслання) суду оригіналу документу про сплату судового збору за позовні вимоги майнового характеру у сумі 487 грн. 20 коп. Якщо позивач здійснить усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважатиметься поданою у день первинного її подання до суду.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху в адміністративній справі може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через Донецький окружний адміністративний суд апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Бабіч С.І.