Ухвала від 03.03.2015 по справі 826/3510/15

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

03 березня 2015 року м. Київ № 826/3510/15

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Качур І.А., ознайомившись з позовною заявою

Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у місті Києві

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Укртрастбуд"

про застосування заходів реагування,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулося Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у місті Києві з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Укртрастбуд", в якому просить суд:

- застосувати заходи реагування до ТОВ «Укртрастбуд» у вигляді повного зупинення будівництва житлового комплексу «Родинний затишок» за адресою: бульвар Ярослава Гашека, 20,22, у Дніпровському районі в м. Києві, шляхом відключення джерела електроживлення та накладення печаток на розподільчі електрощитки та вхідні двері приміщень будівництва.

- судові витрати покласти на ТОВ «Укртрастбуд».

Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу (пункт 3 частини 1) та чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 183-2 скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням.

При цьому, суд звертає увагу, що позивачем у позові взагалі не наведено норм закону, яким визначено застосування заходів реагування у даному випадку виключно за судовим рішенням.

Так, ч. 3 статті 183-6 Кодексу адміністративного судочинства України, встановлено позовна заява має відповідати вимогам, установленим статтею 106 цього Кодексу. У разі якщо порушення, яке стало підставою для вжиття заходів реагування, було виявлено відповідним суб'єктом владних повноважень під час проведення перевірки, до позовної заяви додаються копії документів, що підтверджують дотримання процедури проведення цієї перевірки.

Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу та третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Позивачем до позовного матеріалу не долучено доказів надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів

Відповідно до ч. 3 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Розміри ставок судового збору визначені статтею 4 Закону України "Про судовий збір".

Так, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру розмір судового збору становить 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, а за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру розмір судового збору становить 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат, що встановлені законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява.

Заявником до заяви про скасування заходів реагування не долучено документу про сплату судового збору.

Разом з позовом до суду подана заява позивача про відстрочення сплати судового збору.

Ознайомившись із доводами, викладеними у вказаному клопотанні, суд прийшов до висновку про його необґрунтованість, з огляду про наступне.

Позивач покликається на те, що Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у місті Києві здійснює платежі через Головне управління державної казначейської служби України у місті Києві. Оскільки станом на час звернення до суду з даним позовом, судовий збір не перерахований на рахунки Окружного адміністративного суду міста Києва, позивач просить суд на підставі ст. 88 КАС України та ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір" відстрочити сплату судового збору.

Разом з тим, зазначаючи про необхідність перерахування коштів на рахунок суду за подання адміністративного позову через Головне управління державної казначейської служби України у місті Києві, позивач не надає доказів на підтвердження списання таких коштів з рахунків позивача.

З огляду на викладене, суд прийшов до висновку про відсутність правових підстав для відстрочки сплати судового збору.

Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Зазначені в даній ухвалі недоліки позивачам слід усунути шляхом подання до суду:

- оригіналу документу про сплату судового збору у розмірі 73,08 грн.;

- доказів надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Керуючись ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1.Залишити позовну заяву Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у місті Києві без руху .

2.Встановити позивачу строк до 12 березня 2015 року для усунення недоліків позовної заяви.

3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАСУ.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя І.А. Качур