Ухвала від 16.03.2015 по справі 815/1593/15

Справа № 815/1593/15

УХВАЛА

16 березня 2015 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Вовченко О.А., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації Одеської міської ради», треті особи, що не заявляють самостійні вимоги на предмет спору, на стороні відповідача - ОСОБА_2, ОСОБА_3, про визнання протиправним дій та скасування реєстрації, -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації Одеської міської ради», треті особи, що не заявляють самостійні вимоги на предмет спору, на стороні відповідача - ОСОБА_2, ОСОБА_3, в якому позивач просить суд:

- визнати протиправними дії реєстратора комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації Одеської міської ради», пов'язані з реєстрацією 02 лютого 2009 року набуття права власності на 1/3 (одну третю) частку будинку АДРЕСА_1 в місті Одесі, на підставі договору дарування № 2-1907 від 05.03.1960р., посвідченого Третьою одеською нотаріальною конторою

- скасувати реєстрацію права власності на 1/3 (одну третю) частку будинку АДРЕСА_1 в місті Одесі, здійснену 02 лютого 2009 року реєстратором комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації Одеської міської ради» на підставі договору дарування № 2-1907 від 05.03.1960р., посвідченого Третьою одеською нотаріальною конторою.

Відповідно до п.п.3,5,6 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Згідно з приписами ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

При цьому, судом встановлено, що позивачем в порушення приписів ч.3 ст.106 КАС України, до матеріалів позовної заяви не додано відповідних доказів на підтвердження сплати судового збору та не зазначено, у разі наявності, підстав для звільнення його від сплати судового збору.

Також, частиною 2 ст. 106 КАС України передбачено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Так, в адміністративному позові позивач посилається на незаконність здійснення реєстрації права власності на 1/3 (одну третю) частку будинку АДРЕСА_1 в місті Одесі, здійснену 02 лютого 2009 року реєстратором комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації Одеської міської ради» на підставі договору дарування № 2-1907 від 05.03.1960р., посвідченого Третьою одеською нотаріальною конторою, однак не надає жодних доказів на підтвердження того, коли саме позивачу стало відомо про здійснення відповідачем вказаної реєстрації та коли саме стало відомо про існування договору дарування № 2-1907 від 05.03.1960р.

Відтак, суд зазначає позивачу про необхідність надання зазначених доказів.

Відповідно до вимог ст.106 КАС України, у позовній заяві зазначаються ім'я(найменування) позивача та відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

При цьому, позивач в якості відповідача зазначає - комунальне підприємство «Бюро технічної інвентаризації Одеської міської ради», однак, прохальну частину позову викладає до посадової особи комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації Одеської міської ради» - реєстратора, при цьому, не вказуючи ідентифікуючі дані даної особи (ПІБ).

Таким чином, суд зазначає позивачу про необхідність визначеності із відповідачем по справі, вказавши його в адміністративному позові та в його прохальній частині.

Також, суд зазначає, що згідно положень ст.2 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень " № 1952-IV від 01.07.2004р. (із змінами та доповненнями), державна реєстрація речових прав на нерухоме майно визначена як офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Систему органів державної реєстрації прав становлять: Міністерство юстиції України; центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації прав; органи державної реєстрації прав, утворені Міністерством юстиції України в установленому законодавством порядку (ст.6 цього Закону).

При цьому слід зазначити, що відповідно до п.1 наказу Мінюсту України N 7/5 від 07.02.2002р. "Про затвердження Тимчасового положення про порядок державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно " (в редакції прийняття) було встановлено, що до прийняття Верховною Радою України та набрання чинності законом України про державну реєстрацію прав на об'єкти нерухомого майна бюро технічної інвентаризації здійснюють реєстрацію прав власності на нерухоме майно.

В п.5 Прикінцевих Положень прийнятого 01.07.2004 року Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень " N 1952-IV (в редакції прийняття) зазначено, що до створення єдиної системи органів реєстрації прав, а також до формування Державного реєстру прав у складі державного земельного кадастру реєстрація об'єктів нерухомості проводиться комунальними підприємствами бюро технічної інвентаризації.

Прикінцевими та перехідними положеннями Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та інших законодавчих актів України" № 1878-VI від 11.02.2010р. передбачено, що до 01 січня 2013 року державна реєстрація права власності на об'єкти нерухомого майна проводиться реєстраторами бюро технічної інвентаризації, створеними до набрання чинності цим Законом та підключеними до Реєстру прав власності на нерухоме майно.

Відповідно, з 01 січня 2013 року державна реєстрація прав на нерухоме майно здійснюється в порядку, визначеному цим Законом.

З урахуванням приписів норм вказаного законодавства, суд зазначає позивачу про необхідність визначення кола учасників процесу по справі.

Згідно зі ст.108 КАС України суддя, встановивши, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене, суд вважає за необхідне залишити адміністративний позов без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.

Виявлені недоліки повинні бути усунені шляхом надання до суду оригіналу платіжного документу щодо сплати судового збору, надання доказів, зазначених в ухвалі суду, та належного оформлення позовної заяви, та надання вказаних документів у відповідній кількості екземплярів.

Керуючись ст.ст. 105, 106, 108, 109 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації Одеської міської ради», треті особи, що не заявляють самостійні вимоги на предмет спору, на стороні відповідача - ОСОБА_2, ОСОБА_3, про визнання протиправним дій та скасування реєстрації- залишити без руху.

Встановити позивачу 5-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії ухвали.

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання в п'ятиденний строк з дня оголошення та (або) отримання копії ухвали апеляційної скарги.

Суддя О.А. Вовченко