Постанова від 16.03.2015 по справі 815/811/15

Справа № 815/811/15

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 березня 2015 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Вовченко O.A.,

при секретарі: Дубовик Г.В.,

за участі:

представника позивача - Кураніної К.С.,(за довіреністю)

представника відповідача - Челака Г.П., (за довіреністю),

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом публічного акціонерного товариства «Одесагаз» до державної податкової інспекції у Ренійському районі Головного управління ДФС в Одеській області, про скасування податкових вимог та про зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Публічне акціонерне товариство «Одесагаз» (далі ПАТ «Одесагаз», позивач), 03 лютого 2015 року звернулося до Одеського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до державної податкової інспекції у Ренійському районі Головного управління Міндоходів в Одеській області (далі ДПІ у Ренійському районі, відповідач) про скасування податкових вимог: № 279-25 від 02.07.2014 року про сплату боргу з орендної плати юридичних осіб в сумі 1784, 23 грн., та боргу за земельний податок з юридичних осіб в сумі 4312,09 грн.; № 277-25 від 02.07.2014 року про сплату боргу за збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності в сумі 11514,70 грн.; №428-25 від 07.10.2014 року про сплату боргу авансових внесків з податку на прибуток приватних підприємств в сумі 3024,45 грн.; вимогу про сплату боргу (недоїмки) №Ю-281-25У від 03.07.2014 року в сумі 11974,86 грн., про сплату боргу за суму недоїмки з оплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування; про зобов'язання внести до зворотного боку картки особового рахунку ПАТ «Одесагаз» відомості про сплату позивачем сум за платіжними дорученнями: №13199 від 17.06.2014 року в сумі 82659,23 грн., спрямоване на сплату єдиного внеску за травень 2014 року, №13200 від 17.06.2014 року в сумі 35100,00 грн., спрямоване на сплату прибуткового податку із заробітної плати за травень 2014 року, №13272 від 18.06.2014 року в сумі 4336,50 грн., спрямоване на сплату земельного податку з юридичних осіб за травень 2014 року, №13322 від 18.06.2014 року в сумі 6138,67 грн., спрямоване на сплату збору в виді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ за травень 2014 року, №13338 від 18.06.2014 року на суму 6100,00 грн., спрямоване на сплату збору в виді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ за червень 2014 року, №13217 від 18.06.2014 року на суму 2967,00 грн., спрямоване на сплату авансового внеску з податку на прибуток за липень 2014 року.

Ухвалою суду від 11 березня 2015 року відповідно до ст.. 55 КАС України допущено заміну відповідача - державну податкову інспекцію у Ренійському районі Головного управління Міндоходів в Одеській області на правонаступника - державну податкову інспекцію у Ренійському районі Головного управління ДФС в Одеській області.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ПАТ «Одесагаз» отримані від ДПІ у Ренійському районі податкові вимоги: № 279-25 від 02.07.2014 року про сплату боргу з орендної плати юридичних осіб в сумі 1784, 23 грн., та боргу за земельний податок з юридичних осіб в сумі 4312,09 грн.; № 277-25 від 02.07.2014 року про сплату боргу за збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності в сумі 11514,70 грн.; №428-25 від 07.10.2014 року про сплату боргу авансових внесків з податку на прибуток приватних підприємств в сумі 3024,45 грн.; вимогу про сплату боргу (недоїмки) №Ю-281-25У від 03.07.2014 року в сумі 11974,86 грн., про сплату боргу за суму недоїмки з оплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Крім того в обліку ДПІ рахується заборгованість підприємства в сумі 3804,81 грн., по авансовому внеску по податку на прибуток, в сумі 5564,52 грн., по земельному податку, в сумі 82659,23 грн., по єдиному соціальному внеску, в сумі 35100,00 грн., по податку з доходів фізичних осіб. Позивач з посиланням на приписи ст.ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», ст. 129 ПК України, ст. 22 Закону України «Про платіжні системи в Україні» вважає, що податкові вимоги підлягають скасуванню. ПАТ «Одесагаз» були надані АТ «Єврогазбанк» на виконання платіжні доручення: №13199 від 17.06.2014 року на суму 82659,23 грн., спрямоване на сплату єдиного внеску за травень 2014 року, №13200 від 17.06.2014 року на суму 35100 грн., спрямоване на сплату прибуткового податку із заробітної плати за травень 2014 року, №13272 від 18.06.2014 року на суму 4336,50 грн., спрямоване на сплату земельного податку з юридичних осіб за травень 2014 року, №13322 від 18.06.2014 року на суму 6138,67 грн., спрямоване на сплату збору в виді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ за травень 2014 року, №13338 від 18.06.2014 року на суму 6100 грн., спрямоване на сплату збору в виді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ за червень 2014 року, №13217 від 18.06.2014 року на суму 2967 грн., спрямоване на сплату авансового внеску з податку на прибуток за липень 2014 року. Вказані платіжні доручення прийняті до виконання. ПАТ «Одесагаз» заявами № 86 від 20.06.2014 року, № 113 від 26.06.2014 року повідомило ДПІ про сплату грошових зобов'язань, згідно платіжних доручень. Оскільки позивачем вчинені всі необхідні дії для фактичної сплати податкового боргу, вважають, що відповідач зобов'язаний відкоригувати дані особової картки платника податків шляхом виключення з них сум боргу.

В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги в повному обсязі, посилаючись на обґрунтування зазначені в адміністративному позові.

11 березня 2015 року в судовому засіданні представник відповідача зазначив, що ПАТ «Одесагаз» подано до АТ «Єврогазбанк» платіжні доручення про перерахування податків та зборів,та з вини банку кошти не надійшли до бюджету проте відсутні підстави для відображення в облікових картках сум по зазначеним платіжним дорученням.

Вислухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи та матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Публічне акціонерне товариство «Одесагаз» (ідентифікаційний код 03351208), зареєстроване за адресою: 65003, Одеська обл., місто Одеса, вул. Одарія, 1, та має відокремлені підрозділи юридичні особи, серед яких зазначено Ренійське управління експлуатації газового господарства ПАТ «Одесагаз», код ЄДРПОУ ВП: 24762989, місцезнаходження ВП: 68803, Одеська обл., Ренійський район, місто Рені, вул. ВУЛИЦЯ 28 Червня, б. 154, що підтверджено довідкою з ЄДР (http://irc.gov.ua/ua/Poshuk-v-YeDR.html). Ренійське управління експлуатації газового господарства ПАТ «Одесагаз» перебуває на обліку в ДПІ у Ренійському районі ГУ Міндоходів в Одеській області.

Під час розгляду справи судом встановлено, що позивачем до обслуговуючого банку - АТ «Єврогазбанк»:

- 17 червня 2014 року надані платіжні доручення: №13199 для перерахування єдиного внеску за травень 2014 року в сумі 82659,23 грн., отримувач ДПІ у Ренійському районі, банк отримувача ГУДКСУ в Одеській області (м.Одеса) (а.с.14), №13200 для перерахування прибуткового податку із заробітної плати за другу половину травня 2014 року в сумі 35100 грн., отримувач УДУ у Ренійському районі, банк отримувача ГУДКСУ в Одеській області (м.Одеса) (а.с. 15);

- 18 червня 2014 року надані платіжні доручення: №13272 для сплати земельного податку з юридичних осіб за травень 2014 року в сумі 4336,50 грн., отримувач УДКСУ у Ренійському районі, банк отримувача ГУДКСУ в Одеській області (м.Одеса) (а.с.16), №13322 для сплати збору в виді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ за травень 2014 року в сумі 6138,67 грн., отримувач УДКСУ у Ренійському районі, банк отримувача ГУДКСУ в Одеській області (м.Одеса) (а.с. 17), №13338 для сплати збору в виді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ за червень 2014 року в сумі 6100,00 грн., отримувач УДКСУ у Ренійському районі, банк отримувача ГУДКСУ в Одеській області (м.Одеса) (а.с.18), №13217 для сплати авансового внеску з податку на прибуток за липень 2014 року на суму 2967,00 грн., отримувач УДКСУ у Ренійському районі, банк отримувача ГУДКСУ в Одеській області (м.Одеса) (а.с. 18).

Заявами №86 від 20.06.2014 року, отримано в ДПІ у Ренійському районі 20.06.2014 року, що підтверджено штампом (а.с. 19), № 113 від 26.06.2014 року, отримано ДПІ у Ренійському районі 26.06.2014 року, що підтверджено штампом (а.с.20) позивач повідомив ДПІ у Ренійському районі, що подав платіжні доручення на перерахування платежів до бюджету за Ренійське управління експлуатації газового господарства до АТ «Єврогазбанк», але з вини банку зарахування до бюджету не було проведено. Також до заяв додані копії платіжних доручень.

Відповідно до постанови Правління Національного банку України від 16.07.2014 року № 424 «Про віднесення публічного акціонерного товариства «Європейський газовий банк» до категорії неплатоспроможних», виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб 16.07.2014 року прийнято рішення № 57 про запровадження з 17.07.2014 року тимчасову адміністрацію строком на 3 місяці по 17.10.2014.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що вказані платіжні доручення від 17 червня 2014 року та 18 червня 2014 року не були спрямовані на бюджетні рахунки без поважних причин.

03 липня 2014 року ДПІ у Ренійському районі прийнято вимогу про сплату боргу (недоїмки) №Ю-281-25У (а.с. 13) в якій визначили позивачу суму недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 11974,86 грн.

До суду позивачем надано копію платіжного доручення від 17.06.2014 року №13199 з якого вбачається, що позивач сплатив єдиний соціальний внесок за травень 2014 року в сумі 82659,23 грн., до бюджету.

07 жовтня 2014 року ДПІ у Ренійському районі прийнято податкову вимогу № 428-25 в якій визначили позивачу суму податкового богу станом на 06.10.2014 року по авансовим внескам з податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 3024,45 грн. з них за основним платежем 2999,12 грн., та пеня 25,33 грн., (а.с. 12).

До суду позивачем надано копію платіжного доручення від 18.06.2014 року №13217 з якого вбачається, що позивач сплатив авансовий внесок з податку на прибуток за липень 2014 року на суму 2967,00 грн.

02 липня 2014 року ДПІ у Ренійському районі прийнято податкову вимогу № 277-25 (а.с. 11) в якій визначили позивачу суму податкового богу станом на 01.07.2014 року по збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності в розмірі 11514,70 грн.

До суду позивачем надано копії платіжних доручень від 18.06.2014 року: №13322 з якого вбачається, що позивач сплатив збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів за травень 2014 року в сумі 6138,67 грн., до бюджету та №13338 з якого вбачається, що позивач сплатив збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів за червень 2014 року в сумі 6100,00 грн., до бюджету.

02 липня 2014 року Ренійською ДПІ прийнято податкову вимогу № 279-25 в якій визначили позивачу суму податкового богу станом на 01.07.2014 року по земельному податку з юридичних осіб в розмірі 4312,09 грн., та по орендній платі з юридичних осіб в розмірі 1784,23 грн., на загальну суму 6096,32 грн.

До суду позивачем надано копію платіжного доручення від 18.06.2014 року №13272 з якого вбачається, що позивач сплатив земельний податок з юридичних осіб за травень 2014 року в розмірі 4336,50 грн., до бюджету.

Приписами п. 57.1 ст. 57 ПК України, визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, інститутів спільного інвестування, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують двадцяти мільйонів гривень) щомісяця, протягом дванадцятимісячного періоду, сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду. Сума щомісячних авансових внесків обчислюється у розмірі не менше 1/12 нарахованої суми податку на прибуток підприємств за попередній звітний (податковий) рік, зменшеної на суму сплачених авансових внесків з цього податку при виплаті дивідендів, яка залишилась не зарахованою у зменшення податкового зобов'язання з цього податку, без подання податкової декларації.

Згідно п. 317.4 ст. 317 ПК України (редакція чинна до 01.01.2015 року), збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності сплачується платниками збору у строки, визначені для місячного податкового (звітного) періоду, за місцем податкової реєстрації.

Відповідно до ч.2 ст.6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Строки сплати єдиного внеску визначені в ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Відповідно до п. 287.3 ст. 287 ПК України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Підпунктом 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України передбачено, що податковий борг, це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно з п. 59.1 ст. 59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до п. 38.1 ст. 38 ПК України, виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

Приписами п.1.24, п. 1.29 ст. 1, п. 8.1 ст. 8 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» визначено, що переказом коштів є рух певної суми коштів з метою її зарахування на рахунок отримувача або видачі йому у готівковій формі. Ініціатор та отримувач можуть бути однією і тією ж особою (п.1.24 ст.1). Платіжна система, це платіжна організація, учасники платіжної системи та сукупність відносин, що виникають між ними при проведенні переказу коштів. Проведення переказу коштів є обов'язковою функцією, що має виконувати платіжна система (п.1.29 ст.1). Банк зобов'язаний виконати доручення клієнта, що міститься в розрахунковому документі, який надійшов протягом операційного часу банку, в день його надходження (ст. 8).

Положенням п. 22.4 ст. 22 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», передбачено, що під час використання розрахункового документа ініціювання переказу є завершеним: для платника - з дати надходження розрахункового документа на виконання до банку платника; для банку платника - з дати списання коштів з рахунка платника та зарахування на рахунок отримувача в разі їх обслуговування в одному банку або з дати списання коштів з рахунка платника та з кореспондентського рахунка банку платника в разі обслуговування отримувача в іншому банку.

Відповідальність банків при здійсненні переказу, передбачена приписами ст. 32 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», де зазначено, що отримувач має право на відшкодування банком, що обслуговує платника, шкоди, заподіяної йому внаслідок порушення цим банком строків виконання документа на переказ.

Пунктом 2.14 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, (затвердженої Постановою Правління Національного банку України 21.01.2004 року N 22, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29 березня 2004 року за N 377/8976) передбачено, що Банк платника на всіх примірниках прийнятих розрахункових документів і на реєстрах обов'язково заповнює реквізити «Дата надходження» і «Дата виконання», а банк стягувача «Дата надходження в банк стягувача» (якщо ці реквізити передбачені формою документа), засвідчуючи їх підписом відповідального виконавця та відбитком штампа банку. На документах, прийнятих банком після закінчення операційного часу, крім того, ставиться штамп «Вечірня». Відміткою про дату реєстрації банком платіжного доручення платника про сплату платежів до бюджету є заповнення в ньому реквізиту «Дата надходження», який банк заповнює незалежно від дати складання платником цього платіжного доручення.

Дослідивши платіжні доручення від 17.06.2014 року № 13199, №13200 та від 18.06.2014 року №13272, №13322, №13217, №13338 які наявні у матеріалах справи, суд встановив, що на платіжних дорученнях наявні відмітки банку «одержано банком» та відсутні будь-які ознаки того, що банком було повернуто дані платіжні доручення без виконання.

Пунктом 129.6 ст. 129 ПК України передбачено, що за порушення строку зарахування податків до бюджетів або державних цільових фондів, установлених Законом України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», з вини банку або органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, такий банк/орган сплачує пеню за кожний день прострочення, включаючи день сплати, та штрафні санкції у розмірах, встановлених цим Кодексом, а також несе іншу відповідальність, встановлену цим Кодексом, за порушення порядку своєчасного та повного внесення податків, зборів, платежів до бюджету або державного цільового фонду. При цьому платник податків звільняється від відповідальності за несвоєчасне або перерахування не в повному обсязі таких податків, зборів та інших платежів до бюджетів та державних цільових фондів, включаючи нараховану пеню або штрафні санкції.

З припису зазначеної статті вбачається, що якщо неперерахування податку, збору не є наслідком винних дій платника податку, то до нього не можуть бути застосовані штрафні санкції, пеня або пред'явлена вимога про повне перерахування податкових платежів до бюджетів та державних цільових фондів

Системний аналіз наведених норм дає підстави для висновку про те, що порушення порядку зарахування до бюджету та державних цільових фондів податків і зборів при пред'явленні платником податків до установи банку платіжних доручень у встановлений строк є виною банку, крім випадку, передбаченого п.п. 129.7 ст. 129 Податкового кодексу України, яким встановлено, що не вважається порушенням строків зарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) з вини банку, якщо таке порушення стало наслідком регулювання Національним банком України економічних нормативів такого банку, що призводить до браку вільного залишку коштів на такому кореспондентському рахунку для здійснення зарахування; якщо у майбутньому банк або його правонаступники відновлюють платоспроможність, відлік термінів зарахування податків, зборів (обов'язкових платежів) розпочинається з моменту такого відновлення. Тобто відлік термінів зарахування податків, зборів (обов'язкових платежів) після відновлення платоспроможності банку розпочинається саме для банку, а не для платника податків.

Отже, направлення позивачем до обслуговуючого банку належним чином оформлених платіжних доручень на оплату обов'язкових платежів та зборів (при наявності необхідної кількості коштів на рахунку) є належними, необхідними та достатніми діями, які платник податку повинен вчинити для оплати податкового зобов'язання.

Викладене свідчить про відсутність з боку позивача порушення щодо перерахування до бюджету податкових зобов'язань у строк, встановлений законом, та у сумах, самостійно узгоджених у відповідній податковій звітності.

За таких обставин судом не встановлено, що у позивача: наявна недоїмка зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 11974,86 грн., яка вказана в оскаржуваній вимозі про сплату боргу (недоїмки) №Ю-281-25У та, що станом на: 01.07.2014 року у позивача була податкова заборгованість по збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності в розмірі 11514,70 грн., яка вказана в оскаржуваній податковій вимозі №277-25; що станом на 06.10.2014 року у позивача була податкова заборгованість по авансовим внескам з податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 3024,45 грн., яка вказана в оскаржуваній податковій вимозі №428-25; а також, що станом на 01.07.2014 року у позивача була податкова заборгованість по земельному податку з юридичних осіб та по орендній платі з юридичних осіб в сумі 6096,32 грн., а тому податкові вимоги підлягають скасуванню.

Механізм ведення територіальними органами Міністерства доходів і зборів України оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів, визначений в Порядку ведення органами Міністерства доходів і зборів України оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів, (затвердженому Наказом Міністерства доходів і зборів України 05.12.2013 року № 765, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 4 лютого 2014 року за № 217/24994) (далі Порядок).

Відповідно до п. 3 р. 1 Порядку, інтегрована картка платника - форма оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, передоплати та єдиного внеску, що включає комплекс облікових показників з інтегрованих підсистем, за повноту, достовірність і своєчасність відображення яких несуть відповідальність структурні підрозділи територіальних органів Міндоходів за функціональними напрямами роботи.

Приписами п. 4 р.1 Порядку, передбачено, що облік податків, зборів та єдиного внеску ведеться підрозділами Міжрегіонального головного управління Міндоходів - Центрального офісу з обслуговування великих платників, спеціалізованих державних податкових інспекцій з обслуговування великих платників, державних податкових інспекцій в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, об'єднаних державних податкових інспекцій відповідно до функціональних повноважень.

Зі змісту п.1 р.2 Порядку, вбачається, що інтегровані картки платників відкриваються за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися платниками з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску територіальними органами Міндоходів.

Пунктом 1 р.4 Порядку, передбачено, що для забезпечення контролю за повнотою та своєчасністю розрахунків платників територіальні органи Міндоходів проводять оперативний облік надходжень: за податками, зборами, митними платежами на підставі документів, визначених Порядком взаємодії органів Міністерства доходів і зборів України та органів Державної казначейської служби України в процесі виконання державного та місцевих бюджетів за доходами та іншими надходженнями, затвердженим наказом Міністерства доходів і зборів України, Міністерства фінансів України від 4 грудня 2013 року № 760/1031, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25 грудня 2013 року за № 2193/24725; за єдиним внеском на підставі документів, визначених Положенням про рух коштів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом Міністерства доходів і зборів України, Міністерства фінансів України від 19 вересня 2013 року № 493/815, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27 вересня 2013 року за № 1667/24199. Органи Міндоходів України щоденно одержують від уповноваженого банку відповідно до укладених договорів зведену інформацію про рух коштів на банківських балансових рахунках 2603.

Згідно п.5 р.4 Порядку, дані про надходження податків, зборів, митних платежів, передоплати та єдиного внеску відображаються територіальним органом Міндоходів, на який покладено функції з ведення обліку відповідного платежу, в інтегрованій картці платника і в реєстрі надходжень та повернень у день отримання від органів Державної казначейської служби України відомостей про зарахування та повернення надміру сплачених платежів у вигляді електронного реєстру розрахункових документів.

З зазначених приписів даного Порядку вбачається, що територіальний орган Міндоходів відображає в інтегрованій картці платника дані про надходження податків, зборів та єдиного внеску у день отримання від органів Державної казначейської служби України відомостей про зарахування сплачених платежів.

Отже законодавчо визначена процедура, за якої відображаються територіальними органами Міндоходів дані в інтегрованій картці платника.

Під час розгляду справи судом встановлено, що ДПІ у Ренійському районі не отримувало від органу Державної казначейської служби даних про надходження податків зборів та єдиного внеску за платіжними дорученнями від ПАТ «Одесагаз» від 17.06.2014 року № 13199, №13200 та від 18.06.2014 року №13272, №13322, №13217, №13338. Отже не вбачається правових підстав для задоволення позову ПАТ «Одесагаз» в частині зобов'язання ДПІ у Ренійському районі внести до зворотного боку картки особового рахунку ПАТ «Одесагаз» відомості про сплату позивачем сум за платіжними дорученнями: №13199 від 17.06.2014 року на суму 82659,23 грн., спрямоване на сплату єдиного внеску за травень 2014 року, №13200 від 17.06.2014 року на суму 35100 грн., спрямоване на сплату прибуткового податку із заробітної плати за травень 2014 року, №13272 від 18.06.2014 року на суму 4336,50 грн., спрямоване на сплату земельного податку з юридичних осіб за травень 2014 року, №13322 від 18.06.2014 року на суму 6138,67 грн., спрямоване на сплату збору в виді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ за травень 2014 року, №13338 від 18.06.2014 року на суму 6100 грн., спрямоване на сплату збору в виді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ за червень 2014 року, №13217 від 18.06.2014 року на суму 2967 грн., спрямоване на сплату авансового внеску з податку на прибуток за липень 2014 року.

Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Приймаючи до уваги викладене, оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає, що адміністративний позов публічного акціонерного товариства «Одесагаз» підлягає частковому задоволенню, а саме лише в частині скасування податкових вимог державної податкової інспекції у Ренійському районі Головного управління Міндоходів в Одеській області: № 279-25 від 02.07.2014 року, № 277-25 від 02.07.2014 року, №428-25 від 07.10.2014 року та вимогу про сплату боргу (недоїмки) №Ю-281-25У від 03.07.2014 року.

Керуючись ст.ст. 69-71, 160-163 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов публічного акціонерного товариства «Одесагаз» - задовольнити частково.

Скасувати податкові вимоги державної податкової інспекції у Ренійському районі Головного управління Міндоходів в Одеській області: № 279-25 від 02.07.2014 року, № 277-25 від 02.07.2014 року, №428-25 від 07.10.2014 року та вимогу про сплату боргу (недоїмки) №Ю-281-25У від 03.07.2014 року.

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Постанова набирає законної сили згідно ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185 -187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний суддею 16.03.2015 року.

Суддя Вовченко O.A.

Адміністративний позов публічного акціонерного товариства «Одесагаз» - задовольнити частково.

Скасувати податкові вимоги державної податкової інспекції у Ренійському районі Головного управління Міндоходів в Одеській області: № 279-25 від 02.07.2014 року, № 277-25 від 02.07.2014 року, №428-25 від 07.10.2014 року та вимогу про сплату боргу (недоїмки) №Ю-281-25У від 03.07.2014 року.

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

16 березня 2015 року