Постанова від 17.02.2015 по справі 820/19811/14

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

17 лютого 2015 р. № 820/19811/14

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді - Панченко О.В.

суддів: Бадюкова Ю.В., Тітова О.М.

при секретарі судового засідання - Самігулліній К.В.

за участю:

представника позивача - ОСОБА_1

представників відповідачів - Полетаєвої Т.Ю., Костюкова Д.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

ОСОБА_4

до Уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства Банк "Меркурій" Куліш Віктор Миколайович Фонд гарантування вкладів фізичних осіб

про зобов'язання вчинити певні дії та стягнення коштів,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_4, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:

- зобов'язати Уповноважену особу фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ Банк "Меркурій" Куліша Віктора Миколайовича, включити ОСОБА_4 до реєстру акцептованих кредиторів ПАТ Банк "Меркурій";

- стягнути з Уповноваженої особи фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ Банк "Меркурій" Куліша Віктора Миколайовича та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на користь ОСОБА_4 суму коштів за вкладами з визначеною розрахунковою сумою у розмірі 49000,00 грн. солідарно.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що є вкладником ПАТ БАНК "МЕРКУРІЙ" та має право вимагати від ПАТ БАНК "МЕРКУРІЙ" повернення йому вкладу у розмірі 49000,00 гривень за договором банківського вкладу фізичних осіб "СОЦІАЛЬНИЙ" з виплатою відсотків на дату повернення вкладу №36/4725 від 03.09.2013р. Відповідно до Постанови Правління НБУ від 10.06.2014 р. № 340 "Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ БАНКУ "МЕРКУРІЙ" виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення від 12.06.2014р. за № 47 про початок здійснення процедури ліквідації ПАТ БАНК "МЕРКУРІЙ" та призначення уповноваженої особи Фонду на ліквідацію ПАТ БАНК "МЕРКУРІЙ" - провідного професіонала з питань врегулювання неплатоспроможності банків відділу запровадження процедури тимчасової адміністрації та ліквідації департаменту врегулювання неплатоспроможності банків Фонду - Куліша В.М. з 12.06.2014р. по 11.06.2015р.

23.07.2014р. позивач звернувся до ПАТ БАНК "МЕРКУРІЙ" з вимогою про виплату вкладу, в порядку встановлено договором, однак вклад отримати не вдалося, так як виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення про запровадження тимчасової адміністрації та призначення уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію в АТ БАНК "МЕРКУРІЙ", а 12.09.2014р. позивач звернувся до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб із заявою стосовно виплати відшкодування за вкладом, внесеним в ПАТ БАНК "МЕРКУРІЙ", що перевищує гарантовану суму відшкодування.

На що позивач отримав листа № 02-036-8973/14 від 08.10.2014р. від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, в якому повідомлялось, що позивач отримав відшкодування за вкладами в межах граничного розміру, а також про неможливість включення позивача до реєстру акцептових кредиторів за відсутності відповідного рішення суду.

Також позивач вказує на те, що ПАТ БАНК "МЕРКУРІЙ" не повідомив його належним чином про необхідність заявити кредиторські вимоги до банку, в результаті чого, він позбавлений права на отримання своїх грошей, що слугувало підставою для звернення останнього до суду.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав доводи, викладені в позовній заяві, просив суд задовольнити позов у повному обсязі.

Відповідач - Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, позов не визнав. У письмових запереченнях на позов (а.с.51-53) відповідач вказав, що: по - перше, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб не може бути відповідачем по даній справі. Так, Законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" встановлено, що Фонд гарантування вкладів фізичних осіб є установою, котра виконує спеціальні функції у сфері гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку. Фонд є тимчасовим адміністратором неплатоспроможного банку та ліквідатором банку (крім ліквідації банку за рішенням власників). Здійснення тимчасової адміністрації та ліквідації банків Фонд здійснює через призначену виконавчою дирекцією уповноважену особу Фонду.

На підставі постанови Правління Національного банку України №133 від 13.03.2014р., виконавчою дирекцією Фонду гарантування прийнято рішення № 15 від 14.03.2014 р. "Про початок процедури ліквідації ПАТ БАНК "МЕРКУРІЙ" та призначення уповноваженої особи Фонду гарантування на ліквідацію банку", згідно з яким у ПАТ БАНК "МЕРКУРІЙ" з 12.06.2014р. відкликано ліцензію, розпочато процедуру ліквідації банку та призначено Уповноважену особу гарантування на ліквідацію ПАТ БАНК "МЕРКУРІЙ" строком на 1 рік з 12.06.2014р. по 11.06.2015р. Позивач просить суд стягнути з Фонду гарантування вкладів фізичних осіб грошові кошти. Разом з тим, за судженням відповідача, положеннями ст. 27 Закону про СГВФО встановлено, що саме уповноважена особа Фонду складає перелік вкладників та визначає розрахункові суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду відповідно до вимог цього Закону та нормативно - правових актів Фонду станом на день отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку. Виконавча дирекція Фонду гарантування лише затверджує реєстр вкладників для здійснення виплат відповідно до наданого уповноваженою особою Фонду переліку вкладників. Оскільки позивача не було включено уповноваженою особою Фонду гарантування до переліку вкладників, які мають право на відшкодування, то у Фонду гарантування не було підстав для здійснення йому виплат, а, отже, Фонд гарантування не міг порушити його права чи вчинити щодо них бездіяльність. По - друге, зазначається відповідачем, Фонд гарантування вкладів виконав свої зобов'язання перед відповідачем в межах встановлених частиною 1 статті 26 ЗУ ''Систему гарантування вкладів фізичних осіб". Так, під час дії тимчасової адміністрації за рахунок цільової позики, наданої Фондом гарантування Банку, та ліквідації Банку, позивачу була виплачена гарантована державою сума вкладу - 200000 грн. у відділеннях банку-агента ПАТ "ФІДОБАНК". Відповідач наголошує, що одним з основних джерел фінансування Фонду гарантування є кошти державного бюджету, які спрямовуються на виплату гарантованих державою сум за вкладами у межах граничного розміру 200000,00 грн. Решту грошових коштів, що залишились на рахунках ОСОБА_4 в Банку, вона зможе отримати в четверту чергу за рахунок коштів, одержаних в результаті ліквідації та реалізації майна банку, відповідно до порядку черговості, встановленого ч. 1 ст. 52 Закону. Ці ризики бере на себе вкладник, обираючи банківську установу для розміщення своїх коштів.

По-третє, інформація щодо ліквідації банку та призначення Уповноваженої особи Фонду була розміщена Фондом 17.06.2014 р. у відповідності до вимог ст.45 ЗУ "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб". Позивач у встановлені діючим законодавством строки не заявив кредиторські вимоги, таким чином позбавивши себе можливості включення до реєстру акцептових вимог кредиторів. Посилаючись на викладені вище обставини, відповідач стверджує, що права позивача не порушені і тому вони не підлягають судовому захисту.

У судовому засіданні представник відповідача підтримав письмові заперечення на позов, просив суд відмовити у задоволенні позову.

Відповідач - Уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію публічного акціонерного товариства "Реал Банк" Куліш В.М. проти позову заперечував. У письмових запереченнях на позов (а.с.33-34) відповідач вказав, що уповноважена особа Фонду під час складання переліку акцептованих кредиторів діяла у чіткій відповідності з приписами Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" та нормативно - правових актів Фонду, і підстав для визнання її дій незаконними не існує. Позивач неправомірно вимагає 49000,00грн. за договором банківського вкладу, так як позивачу було виплачено гарантовану суму відшкодування у розмірі 200000,00 грн., а заявлена в позові сума знаходиться поза межами гарантованого Фондом відшкодування за вкладами. Окрім того, позивач не звернувся до уповноваженої особи Фонду з кредиторською вимогою до банку в період з 17.06.2014 р. по 16.07.2014 р., а тому всі його вимоги до ПАТ БАНК "МЕРКУРІЙ" вважаються погашеними.

У судовому засіданні представник відповідача підтримав доводи, викладені у письмових запереченнях на позов, а також правову позицію відповідача - Фонду гарантування вкладів, та просив суд відмовити у задоволенні позову.

Суд, вивчивши доводи позову та заперечень проти нього, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, виходить з наступних підстав та мотивів:

Законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" №4452 від 23.02.2012 року визначені правові, фінансові та організаційні засади функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб, повноваження Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд), порядок виплати Фондом відшкодування за вкладами, а також регулюються відносини між Фондом, банками, Національним банком України, визначаються повноваження та функції Фонду щодо виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідації банків.

Порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами фізичних осіб, а також порядок здійснення виплат коштів за вкладами протягом дії тимчасової адміністрації в межах суми, гарантованої Фондом, за рахунок цільової позики Фонду, визначено в Положенні про порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами, затвердженого рішенням Виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 09.08.2012 року №14.

Відповідно до ч.1 та ч.2 ст. 4 Закону №4452 (в редакції чинній на момент виникнення правовідносин), основним завданням Фонду є забезпечення функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку. На виконання свого основного завдання Фонд у порядку, передбаченому цим Законом, здійснює такі функції: веде реєстр учасників Фонду; здійснює заходи щодо організації виплат відшкодувань за вкладами в разі прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку; здійснює процедуру виведення неплатоспроможних банків з ринку, у тому числі шляхом здійснення тимчасової адміністрації та ліквідації банків, організовує відчуження активів і зобов'язань неплатоспроможного банку, продаж неплатоспроможного банку або створення та продаж перехідного банку.

Частиною 1 статті 26 Закону №4452 визначено, що Фонд гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за його вкладом. Фонд відшкодовує кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на дату прийняття такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку. Сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами не може бути меншою 200000 гривень. Адміністративна рада Фонду не має права приймати рішення про зменшення граничної суми відшкодування коштів за вкладами.

В той же час, ч.2 ст.26 Закону №4452 та п.8 р.I Положення №14 визначено, що вкладник набуває право на одержання гарантованої суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок коштів Фонду в межах граничного розміру відшкодування коштів за вкладами після прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Порядок визначення вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами, врегульований ст.27 Закону №4452, відповідно до якого уповноважена особа Фонду складає перелік вкладників та визначає розрахункові суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду відповідно до вимог цього Закону та нормативно-правових актів Фонду станом на день отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку. Уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню. Уповноважена особа Фонду зазначає у переліку вкладників суму відшкодування для кожного вкладника, яка розраховується виходячи із сукупного обсягу всіх його вкладів у банку та нарахованих процентів. Нарахування процентів за вкладами припиняється з дня прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку. Інформація про вкладника в переліку вкладників має забезпечувати його ідентифікацію відповідно до законодавства. Протягом шести днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку виконавча дирекція Фонду затверджує реєстр вкладників для здійснення виплат відповідно до наданого уповноваженою особою Фонду переліку вкладників. Фонд публікує оголошення про відшкодування коштів вкладникам у газетах "Урядовий кур'єр" або "Голос України" та на своїй офіційній сторінці в мережі Інтернет не пізніше ніж через сім днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

При цьому, уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію формує перелік вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом відповідно до ч.4 ст.26 цього Закону. Перелік складається станом на день прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку і включає суму відшкодування для кожного вкладника, яка розраховується виходячи із сукупного обсягу всіх його вкладів у банку та нарахованих процентів, але не більше суми, встановленої адміністративною радою Фонду на день прийняття рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних, незалежно від кількості вкладів в одному банку (п.4 р.III Положення №14).

Таким чином, з аналізу вищевикладених норм чинного законодавства вбачається, що з метою належного захисту прав і законних інтересів вкладників банків, зокрема, з метою забезпечення гарантованого Законом №4452 відшкодування коштів за вкладами, Уповноважену особу Фонду наділено правом складати відповідний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Згідно Правил формування та ведення баз даних про вкладників, затверджених Рішенням виконавчої Дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 09.07.2012 р. №3, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України від 23.08.2012 р. за №1430/21742, - перелік вкладників, які мають право на відшкодування вкладів за рахунок Фонду, формується на підставі баз даних банку, що ліквідується.

Судовим розглядом встановлено, підтверджується матеріалами справи, що 03.09.2013 р. між Публічним акціонерним товариством БАНК "МЕРКУРІЙ", в особі начальника Відділення №21 Пилипенко Юлії Петрівни, що діяла на підставі довіреності №92 від 01.11.2012 р. та ОСОБА_4 був укладений договір №36/4725 банківського вкладу "СОЦІАЛЬНИЙ" з виплатою процентів в кінці строку, на суму 49000,00 гривень, на строк зберігання коштів 370 днів з 03 вересня 2013 року по 07 вересня 2014 року та відкрито вкладнику вкладний (депозитний) рахунок НОМЕР_1 (а.с.5).

Також між ОСОБА_4 та банком було укладено договори банківського вкладу №35/4725 від 29.07.2013 р., №33/4725 від 25.06.2013 р., №34/4725 від 22.07.2013 р., №37/4725 від 03.03.2014 р. та договір банківського рахунку №4725/01 від 19.05.2004 р.

13.03.2014 року ПАТ БАНК "МЕРКУРІЙ" Національним банком України віднесено до категорії неплатоспроможних, про що видано постанову Правління НБУ від 13.03.2014 року № 133.

На підставі згаданої постанови Правління НБУ виконавчою дирекцією Фонду гарантування прийнято рішення № 15 про введення з 14.03.2014р. тимчасової адміністрації та призначення уповноваженої особи Фонду гарантування на тимчасову адміністрацію в банку.

Згідно ч. 5 ст. 36 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", під час тимчасової адміністрації не здійснюється, зокрема, задоволення вимог вкладників та інших кредиторів банку.

При цьому, відповідно до ч. 6 ст. 36 Закону, обмеження щодо задоволення вимог вкладників та інших кредиторів не поширюється щодо виплати коштів за вкладами вкладників за договорами, строк яких закінчився, та за договорами банківського рахунку вкладників. Зазначені виплати здійснюються в межах суми відшкодування, що гарантується Фондом.

Як вбачається з довідки, наданої банком - агентом ПАТ "ФІДОБАНК", який здійснює виплати вкладникам відповідача, ОСОБА_4 28.04.2014р. отримала виплати гарантованої суми за Договором банківського рахунку № 4725/01 від 19.05.2004 р. у розмірі 15491,83 грн. та 21.05.2014 року за договором банківського вкладу №37/4725 від 03.04.2014 р. у розмірі 18812,16 грн. (а.с. 54).

Рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 12.06.2014р. № 47 було розпочато процедуру ліквідації ПАТ БАНК "МЕРКУРІЙ".

Відповідно до довідки, наданої банком - агентом ПАТ "ФІДОБАНК", ОСОБА_4 08.07.2014р. отримала виплату гарантованої суми за договорами вкладів у загальному розмірі 165696,01 грн. (а.с. 54).

Таким чином, вкладником - ОСОБА_4, отримано компенсацію по вкладам наявних в ПАТ БАНК "МЕРКУРІЙ" в гарантованій Законом сумі відшкодування у повному обсязі.

23.07.2014р. до ПАТ БАНК "МЕРКУРІЙ" надійшов лист позивача - ОСОБА_4, з вимогою про визнання її кредитором банку та виплатою відшкодування їй належної суми вкладу за договором №36/4725.

Листом від 06.08.2014 року за № 3848/20 (а.с.7) Уповноважена особа Фонду надала відповідь позивачеві, якою роз'яснила, що ОСОБА_4 не можна визнати кредитором ПАТ БАНК "МЕРКУРІЙ", так як це суперечить ч.5 ст.45 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", а саме: протягом 30 днів з дня опублікування відомостей про відкликання банківської ліцензії, ліквідацію банку та призначення уповноваженої особи Фонду кредитори мають право заявити уповноваженій особі Фонду про свої вимоги до банку. Вимоги фізичних осіб-вкладників у межах гарантованої Фондом суми відшкодування за вкладами не заявляються.

Судом встановлено, що публікація відомостей про відкликання банківської ліцензії, ліквідацію банку та призначення уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб відбулася 17.06.2014 р. в Газеті "Урядовий кур'єр" №107 (5236) (а.с.37), на сайті та в приміщенні ПАТ БАНК "МЕРКУРІЙ", а також на сайті Фонду гарантування вкладів фізичних осіб було розміщено інформацію, що з 17.06.2014 р. по 16.07.2014 р. включно приймались кредиторські вимоги за адресою: 61002, м.Харків, вул. Петровського, 23.

12.09.2014 р. позивач звернувся до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб з заявою про виплату відшкодування за вкладом, внесеним до ПАТ БАНК "МЕРКУРІЙ", що перевищує гарантовану суму відшкодування.

Листом від 08.10.2014р. за № 02-036-2973/14 Фонд гарантування вкладів фізичних осіб повідомив позивача, що йому виплачено відшкодування в межах граничного розміру під час дії тимчасової адміністрації та ліквідації банку у відділеннях банку-агента ПУАТ "ФІДОБАНК". Зобов'язання з виплати відсотків за вкладами, нарахованих під час здійснення тимчасової адміністрації (з 14.03.2014р. по 11.06.2014 р. включно), а також інші вимоги вкладників - фізичних осіб у частині, що перевищує суму, виплачену Фондом, задовольняються відповідно до черговості, встановлено ст.52 ЗУ "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", за рахунок коштів, одержаних в результаті ліквідації та реалізації майна банку. Таким чином, оскільки відсотки, нараховані під час здійснення тимчасової адміністрації, не входять до складу гарантованої суми, кредитори, в тому числі і вкладники - фізичні особи, які бажали отримати суму за межами гарантованої, повинні були заявити свої вимоги щодо них. (а.с.8-9).

Вирішуючи спір суд відзначає, що статтею 45 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" визначено, що Фонд не пізніше робочого дня, наступного за днем отримання рішення Національного банку України про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку, розміщує інформацію про це на своїй офіційній сторінці в мережі Інтернет.

Фонд здійснює опублікування відомостей про ліквідацію банку та призначення уповноваженої особи Фонду у газетах "Урядовий кур'єр" або "Голос України" не пізніше ніж через сім днів з дня прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Частиною 1 статті 49 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" встановлює, Уповноважена особа Фонду припиняє приймання вимог кредиторів після закінчення 30 днів з дня опублікування відомостей відповідно до частини другої статті 45 цього Закону. Будь-які вимоги, що надійшли після закінчення цього строку, вважаються погашеними, крім вимог вкладників у межах гарантованої Фондом суми відшкодування за вкладами.

Оскільки позивач отримав гарантоване відшкодування суми банківських вкладів, в період здійснення повноважень тимчасовою адміністрацією банку, то про знаходження банку на стадії ліквідації позивач був повідомлений та мав можливість звернутися з заявою про включення його до списку акцептованих кредиторів, однак в установлений Законом термін до банку чи уповноваженої особи Фонду не звертався. Таким чином, у уповноваженої особи Фонду гарантування не було підстав для включення вимог позивача до реєстру акцептованих вимог кредиторів в силу частини 8 статті 49 ЗУ "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", вимоги, не включені до реєстру акцептованих вимог кредиторів, задоволенню в ліквідаційній процедурі не підлягають і вважаються погашеними.

За правилами ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Враховуючи вищезазначене, суд вважає, що позовні вимоги є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 11, 12, 51, 71, ст. 158, ст. 159, ст. 160, ст. 161ст. 162, ст. 163, ст. 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_4 до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства Банк "Меркурій" Куліша Віктора Миколайовича, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про зобов'язання вчинити певні дії та стягнення коштів - відмовити у повному обсязі.

Постанова набирає законної сили згідно з ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду згідно з ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: шляхом подачі через Харківський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення (у разі застосування судом ч. 3, ст. 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, у разі повідомлення суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч.4 ст.167 цього Кодексу, про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду) апеляційної скарги з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Повний текст постанови виготовлений 23 лютого 2015 року.

Головуючий суддя Панченко О.В.

Судді Бадюков Ю.В.

Тітов О.М.