Ухвала від 26.02.2015 по справі П/811/107/15

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

25006, м. Кіровоград, вул. Велика Перспективна, 40

УХВАЛА

про зупинення провадження у справі

26 лютого 2015 року справа № П/811/107/15

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Жука Р.В., за участю секретаря Бондар Я.Г. та представників:

позивача: не з'явився;

відповідача: не з'явився

розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу

за позовом

Відкритого акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Кіровоградгаз»

до

Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Кіровоградській області

про

визнання нечинними та скасування податкових повідомлень - рішень від 12.12.2014 року №0000502204 та №0000512204,-

ВСТАНОВИВ:

Відкрите акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Кіровоградгаз» звернулось до Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Кіровоградській області в якому просить суд:

- визнати нечинним та скасувати податкове повідомлення - рішення від 12.12.2014 року №0000502204, прийняте Кіровоградською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Кіровоградській області яким збільшено суму грошового зобов'язання ВАТ «Кіровоградгаз» за платежем - податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) на загальну суму 327698,00 грн.;

- визнати нечинним та скасувати податкове повідомлення - рішення від 12.12.2014 року №0000512204, прийняте Кіровоградською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Кіровоградській області яким збільшено суму грошового зобов'язання ВАТ «Кіровоградгаз» за платежем - податок на прибуток підприємств на загальну суму 203451,00 грн.

Ухвалою суду від 17.01.2015 року провадження у справі було відкрита та призначено справу до судового розгляду.

В судовому засіданні 11.02.2015 року було витребувано ряд документів, у судовому засіданні оголошено перерву.

В судове засідання 26.02.2014 року представник позивача не з'явився подавши до суду клопотання про зупинення провадження у справі до виконання ухвали про витребування доказів від 11.02.2015 року.

Представник відповідача в судове засідання також не з'явився проти зупинення провадження у справі не заперечив.

Згідно з пунктом 4 частини першої статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України принципами адміністративного судочинства є змагальність сторін, диспозитивність та офіційне з'ясування всіх обставин у справі.

Суть офіційного з'ясування всіх обставин у справі визначена в частинах четвертій та п'ятій статті 11 цього Кодексу, якими встановлено, що суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи. Суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає.

За приписами статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Таким чином, принцип офіційного з'ясування всіх обставин у справі зобов'язує суд вчинити всі необхідні дії для повного та всебічного з'ясування фактичних обставин справи з метою забезпечення прийняття правосудного рішення.

При цьому, частиною першою статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі.

Пунктом 4 частини другої статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено право суду зупинити провадження в адміністративній справі у разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.

Зупинення провадження в адміністративній справі - це тимчасове припинення вчинення у справі будь-яких процесуальних дій у зв'язку з обставинами, що перешкоджають розглядові справи, до моменту, коли ці обставини перестануть існувати або будуть вчинені необхідні дії.

Керуючись ст. ст. 7, 11, 122, 156, 160, 165 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Зупинити провадження у справі №П/811/107/15 за адміністративним позовом Відкритого акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Кіровоградгаз» до Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Кіровоградській області про визнання нечинними та скасування податкових повідомлень - рішень від 12.12.2014 року №0000502204 та №0000512204 до надання доказів витребуваних судом.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Р.В. Жук