Постанова від 03.03.2015 по справі 804/2156/15

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 березня 2015 р. справа № 804/2156/15

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Прудника С.В.

при секретарі судового засідання Крюковій О.В.

за участю:

прокурора Ягольник Г.В.

представник позивача не прибув

представник відповідача не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом в.о. Прокурора м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Публічного акціонерного товариства "Дніпродзержинська теплоелектроцентраль" про стягнення коштів з рахунків платника податків в обслуговуючих банках в разунок погашення боргу по земельному податку з юридичних осіб в сумі 628,33 грн., по орендній платі з юридичних осіб в сумі 137370,54 грн., по авансовим внескам по податку на прибуток в сумі 507633,05 грн., по податку на додану вартість в сумі 1846303,00 грн., -

ВСТАНОВИВ :

03 лютого 2015 року в.о. Прокурора м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області (далі - Дніпродзержинська ОДПІ, позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Публічного акціонерного товариства «Дніпродзержинська теплоелектроцентраль» (далі - ПАТ «Дніпродзержинська теплоелектроцентраль», відповідач), в якому, з урахуванням заяви про зміну позовних вимог, просить стягнути кошти з Публічного акціонерного товариства «Дніпродзержинська теплоелектроцентраль» (код ЄДРПОУ 0130820) на користь бюджету податковий борг по земельному податку з юридичних осіб в сумі 628,33 грн., по орендній платі з юридичних осіб в сумі 137370,54 грн., по авансовим внескам по податку на прибуток в сумі 507633,05 грн., по податку на додану вартість в сумі 1 846303,00 грн.

В обґрунтування позову зазначено, що відповідач має податковий борг по земельному податку з юридичних осіб в сумі 628,33 грн., по орендній платі з юридичних осіб в сумі 137370,54 грн., по авансовим внескам по податку на прибуток в сумі 507633,05 грн., по податку на додану вартість в сумі 1 846303,00 грн., який утворився внаслідок несплати самостійно задекларованих податкових зобов'язань, визначених декларацією з плати за землю № 1400003996 від 28.01.2014р. Відповідачем сума податкового боргу у добровільному порядку не сплачена, у зв'язку із чим позивач змушений звернутись до суду.

Прокурор в судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримав та просив позов задовольнити.

Представник позивача в судове засідання не прибув, на адресу суду надав клопотання про розгляду справи за відсутності представника.

Представник відповідача в судове засідання не прибув. На адресу суду від ПАТ «Дніпродзержинська теплоелектроцентраль» 27.02.2015 року надійшла заява про визнання адміністративного позову та зазначено про відсутність заперечень щодо задоволення позовних вимог, а саме стягнення 2 491 934,92 грн. в повному обсязі та просить здійснити розгляд справи в письмовому провадженні.

Заслухавши прокурора, дослідивши письмові докази по справі, проаналізувавши чинне законодавство, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.

Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що ПАТ «Дніпродзержинська теплоелектроцентраль» (код ЄДРПОУ - 00130820) зареєстровано 05.10.2001 року та перебуває на обліку як платник податків у Дніпродзержинській ОДПІ.

Згідно з підпунктом 14.1.147 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі - ПК України), плата за землю - загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Відповідно до статті 269 ПК України, платниками податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) і землекористувачі.

Згідно з пунктом 285.1 статті 285 ПК України, базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.

Згідно з пунктом 286.2 статті 286 ПК України, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Судом встановлено, що 20.02.2014 року відповідачем подано до Дніпродзержинської ОДПІ податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2014 рік, з самостійно нарахованою сумою земельного податку, який підлягає сплаті в розмірі 6062,43 грн. (в тому числі січень-листопад 2014 року - по 505,20 грн. щомісячно та грудень 2014 року - 505,23 грн.).

Також, 20.02.2014 року відповідачем подано до Дніпродзержинської ОДПІ податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2014 рік, з самостійно нарахованою сумою орендної плати, яка підлягає сплаті в розмірі:

- за земельну ділянку технічної інфраструктури(площа 15,6443) 1107143,27 грн. (в тому числі січень-листопад 2014 року - по 92261,94 грн. щомісячно та грудень 2014 року - 92261,93 грн.);

- за земельну ділянку технічної інфраструктури (площа 8,0957) 504179,67 грн. (в тому числі січень-листопад 2014 року - по 42014,97 грн. щомісячно та грудень 2014 року - 42015,00 грн.);

- за землі громадського призначення 16198,80 грн. (в тому по 1349,90 грн. щомісячно);

- за земельні ділянки промисловості, фактичне розміщення будівлі їдальні 20924,19 грн. (в тому числі січень-листопад 2014 року - по 1743,68 грн. щомісячно та грудень 2014 року - 1743,71 грн.).

Пунктом 287.3 статті 287 ПК України визначено, що податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Відповідачем суми податкових зобов'язань станом на 31.01.2015 року у встановлені строки та в повному обсязі сплачені не були.

Відповідно до підпункту 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 ПК України, після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Дніпродзержинською ОДПІ на суму непогашеного узгодженого грошового зобов'язання з земельного податку було нараховано пеню в розмірі 123,13 грн.

03.03.2014 року відповідачем подано до Дніпродзержинської ОДПІ звітну нову податкову декларацію з податку на прибуток за 2013 рік, якою самостійно визначено суму податку на прибуток від діяльності, що не підлягає патентуванню - 6134509 грн. та суму авансового, що підлягатиме сплаті щомісячно - 511209 грн.

Відповідно до абзацу 4, 5 пункту 57.1 статті 57 ПК України платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, інститутів спільного інвестування, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують двадцяти мільйонів гривень) щомісяця, протягом дванадцятимісячного періоду, сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду. Сума щомісячних авансових внесків обчислюється у розмірі не менше 1/12 нарахованої суми податку на прибуток підприємств за попередній звітний (податковий) рік, зменшеної на суму сплачених авансових внесків з цього податку при виплаті дивідендів, яка залишилась не зарахованою у зменшення податкового зобов'язання з цього податку, без подання податкової декларації.

При цьому, дванадцятимісячний період для сплати авансових внесків визначається з червня поточного звітного (податкового) року по травень наступного звітного (податкового) року включно.

19.01.2015 року відповідачем подано до Дніпродзержинської ОДПІ звітну податкову декларацію з податку на додану вартість за грудень 2014 року, якою самостійно нараховано суму податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню за підсумками поточного звітного періоду та сплачується до фонду державного бюджету (рядок 25.1) в розмірі 1846303 грн.

Згідно з пунктом 36.1, пункту 36.2 статті 36 ПК України, податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.

Відповідно до пункту 46.1 статті 46 ПК України, податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Згідно до пункту 54.1 статті 54 ПК України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Відповідно до пункту 57.1 статті 57 ПК України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідачем суми податкових зобов'язань станом на 31.01.2015 року у встановлені строки та в повному обсязі сплачені не були.

Згідно з підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до норм Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», що діяв на момент виникнення податкового боргу, позивачем 10.10.2001 року сформовано першу податкову вимогу № 1/3 на суму боргу з земельного податку на суму 56611,25 грн. та другу податкову вимогу № 2/61 від 15.11.2001 року на загальну суму боргу у розмірі 129426,61 грн., у тому числі: з земельного податку - 113222,50 грн., ПДВ - 15228,57 грн., які були отримані ПАТ «Дніпродзержинська теплоелектроцентраль», про що свідчать матеріали справи.

Згідно з пунктом 59.5 статті 59 ПК України, у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

Відповідно до пункту 60.6 статті 60 ПК України, якщо нарахована сума грошового зобов'язання або податкового боргу збільшується внаслідок їх адміністративного оскарження, раніше надіслане (вручене) податкове повідомлення-рішення або податкова вимога не відкликаються. На суму збільшення грошового зобов'язання надсилається окреме податкове повідомлення-рішення, а на суму збільшення податкового боргу окрема податкова вимога не надсилається (не вручається).

Зазначений податковий борг відповідача з моменту виникнення не переривався.

При досліджені матеріалів справи, в судовому засіданні встановлено, що на день розгляду справи судом, відповідачем податковий борг на загальну суму 2491934,92 грн. - не сплачено.

Згідно з частиною 1 статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлений законом.

Відповідно до ст. 16 ПК України, платники податків зобов'язані сплачувати належні суми податків у встановлені законом терміни.

Згідно з пунктом 95.1 статті 95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно з пунктом 95.2 статті 95 ПК України, стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Згідно з пунктом 95.3 статті 95 ПК України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

На підставі викладеного, з урахуванням визнання ПАТ «Дніпродзержинська теплоелектроцентраль» адміністтивного позову, суд приходить до висновку, що вимоги в.о. Прокурора м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про стягнення коштів з ПАТ «Дніпродзержинська теплоелектроцентраль» на користь бюджету податковий борг по земельному податку з юридичних осіб в сумі 628,33 грн., по орендній платі з юридичних осіб в сумі 137370,54 грн., по авансовим внескам по податку на прибуток в сумі 507633,05 грн., по податку на додану вартість в сумі 1 846303,00 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить із того, що відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 03 березня 2015 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 06 березня 2015 року, про що повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні.

Керуючись ст. ст. 2, 6, 7, 11, 14, 69 - 71, 86, 94, 158 - 163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ :

Адміністративний позов в.о. Прокурора м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Публічного акціонерного товариства "Дніпродзержинська теплоелектроцентраль" про стягнення коштів з рахунків платника податків в обслуговуючих банках в разунок погашення боргу по земельному податку з юридичних осіб в сумі 628,33 грн., по орендній платі з юридичних осіб в сумі 137370,54 грн., по авансовим внескам по податку на прибуток в сумі 507633,05 грн., по податку на додану вартість в сумі 1846303,00 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Дніпродзержинська теплоелектроцентраль" (код ЄДРПОУ 0130820) на користь бюджету податковий борг по земельному податку з юридичних осіб в сумі 628,33 грн., по орендній платі з юридичних осіб в сумі 137370,54 грн., по авансовим внескам по податку на прибуток в сумі 507633,05 грн., по податку на додану вартість в сумі 1846303,00 грн.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд, в порядку та у строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, та набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови складений 06 березня 2015 року.

Суддя С. В. Прудник