про залишення позовної заяви без руху
05 березня 2015 року Справа № 803/410/15-a
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Валюх В.М., вивчивши позовну заяву Дочірнього підприємства «Волинський облавтодор» до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області, Головного управління ДФС у Волинській області про скасування рішень та визнання дій протиправними,
Дочірнє підприємство «Волинський облавтодор» в інтересах філії «Луцький райавтодор» Дочірнього підприємства «Волинський облавтодор» звернулося з адміністративним позовом до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області, Головного управління ДФС у Волинській області про скасування податкового повідомлення-рішення Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області від 25.11.2014 року № НОМЕР_1, рішення Головного управління ДФС у Волинській області про результати розгляду первинної скарги від 19.12.2014 року № 1508/10/03-20-10-03-06 та визнання дій відповідачів по ухваленню оскаржуваних рішень протиправними.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), та містить такі недоліки.
Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI (з наступними змінами та доповненнями) судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Відповідно до частини першої статті 4 цього ж Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру - 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати, адміністративного позову немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати. Згідно із частиною третьою статті 4 цього ж Закону визначено, що під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Відповідно до частини третьої статті 6 вказаного Закону за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» від 28.12.2014 року № 80-VIII з 01.01.2015 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1218,00 грн.
Як слідує із тексту позовної заяви, вона одночасно містить вимоги майнового та немайнового характеру, відтак, розмір судового збору слід обраховувати за правилами частини третьої статті 6 Закону України «Про судовий збір».
Так, зокрема, в даному адміністративному позові позивачем заявлена вимога про скасування податкового повідомлення-рішення Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області від 25.11.2014 року № НОМЕР_1, тобто, рішення, яке впливає на зміну майнового стану, реалізація якого може призводити до зменшення або збільшення майна особи. За практикою Європейського суду з прав людини (рішення Європейського суду з прав людини від 14.10.2010 року у справі «Щокін проти України») вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
Таким чином, позовна вимога про скасування податкового повідомлення-рішення, яким до позивача застосовані штрафні (фінансові) санкції в сумі 92282,90 грн., повинна бути оплачена судовим збором у розмірі 184,57 грн. (92282,90 грн. х 2% х 10% = 184,57 грн.).
В той же час, позовні вимоги немайнового характеру (а саме: про скасування рішення Головного управління ДФС у Волинській області про результати розгляду первинної скарги від 19.12.2014 року № 1508/10/03-20-10-03-06 та визнання дій відповідачів по ухваленню оскаржуваних рішень протиправними) повинні бути оплачені судовим збором в розмірі 73,08 грн. (1218,00 грн. х 0,06 = 73,08 грн.).
Всього позивач за подання даного адміністративного позову повинен сплатити судовий збір в загальному розмірі 257,65 грн.
Проте, в порушення вимог частини третьої статті 106 КАС України, частини другої статті 4, частини третьої статті 6 Закону України «Про судовий збір», до позовної заяви позивачем долучено документ про сплату судового збору в сумі 184,57 грн., тобто, в меншому, ніж визначено законодавством, розмірі.
Відтак, позивачу слід доплатити судовий збір в сумі 73,08 грн.
Крім того, позивачем в позовній заяві не обґрунтовано, що рішення Головного управління ДФС у Волинській області про результати розгляду первинної скарги від 19.12.2014 року № 1508/10/03-20-10-03-06 є рішенням, яке безпосередньо впливає на права та обов'язки позивача та може бути оскаржене в порядку адміністративного судочинства.
В порушення вимог пункту 2 частини першої статті 106 КАС України, у позовній заяві зазначене неповне найменування позивача.
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк, достатній для усунення недоліків, - до 16.03.2015 року. Позивачу у цей строк слід усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом оформлення нової редакції позовної заяви (із зазначенням у ній повного найменування позивача та наведенням обґрунтування того, що рішення Головного управління ДФС у Волинській області від 19.12.2014 року № 1508/10/03-20-10-03-06 є рішенням, яке безпосередньо впливає на права та обов'язки позивача та може бути оскаржене в порядку адміністративного судочинства), а також шляхом доплати судового збору у розмірі 73,08 грн. та подання до суду доказів його сплати (оригіналу платіжного доручення).
Керуючись статтею 108 КАС України, суддя
Позовну заяву Дочірнього підприємства «Волинський облавтодор» до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області, Головного управління ДФС у Волинській області про скасування рішень та визнання дій протиправними залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 16 березня 2015 року.
Роз'яснити позивачеві, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.
Копію ухвали надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.М. Валюх