Ухвала від 02.03.2015 по справі 2а-1970/246/12

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 березня 2015 року Справа № 9104/59303/12

Львівський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Пліша М.А.,

суддів Шинкар Т.І., Ільчишин Н.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 17 лютого 2012 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася в суд першої інстанції з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 в якому просила визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у видачі довідки про розмір грошового забезпечення з врахуванням премії відповідно до наказів Міністра оборони України № 576 від 05 листопада 2010 року та № 355 від 25.06.2011 року та зобов'язати Тернопільський обласний військовий комісаріат надати довідку про розмір грошового забезпечення з врахуванням премії, встановленого Наказами Міністра оборони України № 576 від 5 листопада 2010 року та № 355 від 25.06.2011 року для скерування її до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області для проведення перерахунку пенсії.

Постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 17 лютого 2012 року в задоволенні позову відмовлено.

Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції ОСОБА_1 , оскаржила його в апеляційному порядку, вважає, що постанова прийнята з порушенням норм матеріального та процесуального права.

В апеляційній скарзі зазначає, що Кабінет Міністрів України підпунктом 2 пункту 5 Постанови № 1294 від 7 листопада 2007 року «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» визначив, що виплата грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу здійснюється в порядку, що затверджується Міністром оборони. Постанова Кабінету Міністрів України № 45 від 13 лютого 2008 року у п.1 також визначає умови перерахунку пенсій або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, що установлені законодавством.

Відповідно до ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» Постановою Кабінету Міністрів України від 13.08.2008 року № 45 було затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Відповідно до п. 5 вказаного Порядку до грошового забезпечення, яке приймається до перерахунку пенсії, враховуються інші щомісячні надбавки, доплати, підвищення до щомісячної премії у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою(посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Також апелянт зазначив, що на підставі постанови КМУ № 1294 Міністр оборони України у 2010-2011 роках змінив військовослужбовцям щомісячне грошове забезпечення. Наказом Міністра оборони України від 05.11,2010 року № 576 «Про внесення змін у Наказ Міністра оборони України від 22.07.2010 року № 380» замість премії 10 % встановлено 70 відсотків посадового окладу, іншим військовослужбовцям до 55 відсотків посадового окладу, що не суперечить вимогам підпункту 2 пункту 5 Постанови КМУ від 07.11.2007 року № 1294. Наказом МОУ від 25.06.2011 року № 355 «Про внесення змін до наказу Міністра оборони України від 28.01.2011 року № 50» щомісячна премія особам рядового, сержантського та старшинського складу було збільшено до 125 відсотків посадового окладу, іншим військовослужбовцям до 90 відсотків посадового окладу.

Також апелянт вважає, що зазначена постанова та Закони України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» та «Про Державний бюджет на 2011 рік» не містять ніяких вимог щодо заборони перерахунку пенсій, який повинен бути зроблений у зв'язку з цим підвищенням премій військовослужбовцям ЗС України на підставі вимог ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Апелянт звертає увагу суду та те, що пунктом 9 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 квітня 2005 року № 4 та пунктом 2.8 Рекомендацій Вищого адміністративного суду України від 23.08.2007 року № 08.2-10/1 зазначено, що перерахунок раніше призначених пенсій у зв'язку зі зміною розмірів хоча б одного з видів грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсії, після звільнення зі служби військовослужбовців, провадиться з тієї ж дати, з якої підвищується грошове забезпечення відповідних категорій військовослужбовців.

На підставі наведеного просить скасувати постанову суд першої інстанції та прийняти нову, якою задовольнити позовні вимоги.

Особи, що беруть участь у справі, в судове засідання для розгляду апеляційної скарги не прибули, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, клопотань від осіб, які беруть участь у справі, про розгляд справи за їх участю не поступало, а тому колегія суддів, у відповідності до ч. 1 ст. 197 КАС України, вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, оскільки таку може бути вирішено на основі наявних у ній доказів.

Заслухавши суддю доповідача, вивчивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних міркувань.

Судом першої інстанції встановлено, що 18.10.2011 року ОСОБА_1 звернулась до Тернопільського обласного військового комісаріату із заявою про видачу довідки про грошове забезпечення для здійснення перерахунку і виплати пенсії відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України № 1294 від 07.11.2007 року з урахуванням наказів Міністерства оборони України № 567 від 05.11.2010 року та № 355 від 25.06.2011 року стосовне підвищення премій. Листом від 21.10.2011 року №12/3723 ІНФОРМАЦІЯ_2 відмовив позивачу у видачі вказаної довідки з посиланням на постанову Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 рок. № 45, якою затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Розглядаючи спір суд першої інстанції вірно зазначив, що відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру, хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.

Відповідно до ч. 3 ст.ст.43, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393».

Згідно пункту 1 даного Порядку перерахунок раніше призначених пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за вказаним Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

На підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України, Міноборони, МВС, МНС, Мінтрансзв'язку, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПА, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, Державний департамент з питань виконання покарань (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.

Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що відмова відповідача у видачі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії відповідає вимогам чинного законодавства, оскільки зазначеним Порядком врегульовано порядок та механізм проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Враховуючи викладене суд апеляційної інстанції вважає, що доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, а постанова відповідає нормам матеріального та процесуального права.

Керуючись ст. 160, ст. 197, п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200, ст.205, ст.206, ст. 254 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення, а постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 17 лютого 2012 року по справі № 2а-1970/246/12 - без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя М.А. Пліш

Судді Т.І. Шинкар

Н.В. Ільчишин