Ухвала від 10.03.2015 по справі 910/5273/15-г

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

0,2

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

10.03.2015Справа № 910/5273/15-г

Суддя Гумега О.В., розглянувши

позовну заяву Приватне акціонерне товариство "Страхова компанія "Брокбізнес"

до Публічне акціонерне товариство "Українська страхова компанія "Гарант-Авто"

про про відшкодування шкоди в порядку регресу 9 072,00 грн.

ВСТАНОВИВ:

Вивчивши подані матеріали, суд дійшов висновку, що позовна заява № б/н від 02.02.2015 р. (вх. № 5273/15 від 05.03.2015 р.) і додані до неї документи підлягають поверненню позивачеві без розгляду з наступних підстав.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо позовну заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

У відповідності до ч. 1 ст. 54 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява подається до господарського суду в письмовій формі і підписується повноважною посадовою особою позивача або його представником, прокурором, громадянином-суб'єктом підприємницької діяльності або його представником.

Відповідно до ч. 1 ст. 28 Господарського процесуального кодексу України справи юридичних осіб в господарському суді ведуть їх органи, що діють у межах повноважень, наданих їм законодавством та установчими документами, через свого представника.

Представниками юридичних осіб можуть бути також інші особи, повноваження яких підтверджуються довіреністю від імені підприємства, організації. Довіреність видається за підписом керівника або іншої уповноваженої ним особи та посвідчується печаткою підприємства, організації (ч. 3 ст. 28 Господарського процесуального кодексу України).

Повноваження адвоката як представника можуть також посвідчуватись ордером, дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги, або договором. До ордеру обов'язково додається витяг з договору, у якому зазначаються повноваження адвоката як представника або обмеження його прав на вчинення окремих процесуальних дій. Витяг засвідчується підписом сторін договору (ч. 7 ст. 28 Господарського процесуального кодексу України).

Частиною 3 статті 57 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Судом встановлено, що позовна заява № б/н від02.02.2015 р. від імені Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "Брокбізнес" (позивача) підписана "Представником ПрАТ "СК"Брокбізнес" Адвокатом" Д.В.Сакалюк.

Разом з тим, в порушення приписів ч. 3 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви не додано ані довіреності, ані жодного іншого документа, що підтверджує повноваження Д.В.Сакалюк в якості представника позивача (ордер, договір, витяг з договору тощо). При цьому, як свідчать позовна заява № б/н від 02.02.2015 р., в ній також відсутні посилання на належні документи на підтвердження повноважень Д.В.Сакалюк, що підписав (-ла) позовну заяву № б/н від 02.02.2015 р. як представник позивача в господарському суді.

Також судом досліджено, що фактично до позовної заяви № б/н від 02.02.2015 р. додана копія довіреності № 250 від 29.12.2014 р., яка видана Приватним акціонерним товариством "Страхова компанія "Брокбізнес" на представництво своїх інтересів іншою особою - Сологуб Ольгою Вікторівною.

Тож, враховуючи зазначене, суд дійшов висновку, що позивачем не дотримано вимог ч. 1 ст. 54, ч. 3 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України, оскільки суду не надано доказів підписання позовної заяви № б/н від 02.02.2015 р. повноважним представником позивача, що, в свою чергу, є підставою для повернення позовної заяви і доданих до неї документи без розгляду.

При цьому суд взяв до уваги правову позицію Вищого господарського суду України, викладену в пункті 3.5 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 р. № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", за змістом якого наслідки у вигляді повернення позовної заяви настають, зокрема, коли до позовної заяви не додано належні документи на підтвердження повноважень особи, що підписала цю заяву як представник позивача в господарському суді (частини третя - шоста статті 28 ГПК), і на ці документи немає посилання в заяві.

Таким чином, позовна заява № б/н від 02.02.2015 р. не може бути прийнята до розгляду та підлягає поверненню позивачеві.

При цьому суд звертає увагу позивача, що після усунення недоліків, які стали підставою повернення позовної заяви без розгляду, він може повторно звернутися до Господарського суду міста Києва з позовом відповідно до ч. 3 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, -

УХВАЛИВ:

Позовні матеріали повернути позивачеві без розгляду.

Суддя О.В.Гумега

Попередній документ
43052637
Наступний документ
43052641
Інформація про рішення:
№ рішення: 43052638
№ справи: 910/5273/15-г
Дата рішення: 10.03.2015
Дата публікації: 17.03.2015
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд міста Києва
Категорія справи: