головуючий суддя І інстанції - Чиркін С.М.
суддя - доповідач - Геращенко І.В.
Донецький апеляційний адміністративний суд
Іменем України
« 31 » липня 2009 року справа № 2а-10122/08/1270
м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого Геращенка І.В.
суддів Арабей Т.Г., Малашкевича С.А.
при секретарі судового засідання Літвіновій Л.О.
за участю сторін:
від позивача - не з'явились
від відповідача - ОСОБА_1 - довір. від 29.12.2008 року № 26910/10-215
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державної податкової адміністрації в Луганській області
на ухвалу Луганського окружного адміністративного суду
від 29.05.2009 року
у справі № 2а-10122/08/1270
за заявою Державної податкової адміністрації в Луганській області
про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню
Державна податкова адміністрація в Луганській області звернулась до Луганського окружного адміністративного сууду з заявою про визнання виконавчого листа у справі № 2а-10122/08, виданого Луганським окружним адміністративним судом, таким, що не підлягає виконанню.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 29.05.2009 року у справі № 2а-10122/08/1270 (суддя Чиркін С.М.) в задоволені заяви відмовлено.
ДПА в Луганській області подала апеляційну скаргу, в якій просить скасувати ухвалу суду та прийняти нове рішення, яким заяву про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, задовольнити.
Вважає, що судом першої інстанції невірно застосовані норми процесуального та матеріального права.
Вказує на те, що ДПА в Луганській області не наділена повноваженннями щодо призначення або поновлення на робоі її керівника, тобто, у неї немає правових підстав для виконання рішення суду, такі повноваження надані ДПА Укораїни.
Дослідивши матеріали справи, колегія суддів встановила.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 14.10.2008 року у справі № 2а-10122/08, яка ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 17.02.2009 року залишена без змін, задоволена позовна заява ОСОБА_2 до ДПА України, ДПА в Луганській області про визнання неправомірним наказу ДПА України від 02.06.2008 року № 366 про припинення державної служби, припинення публічної служби та поновлення на посаді.
На підставі зазначеного рішення Луганським окружним адміністративним судом виданий виконавчий лист від 14.10.2008 року, в якому боржником зазначена Державна податкова адміністрація в Луганській області та Підрозділом примусового виконання рішень Головного Управління юстиції в Луганській області відкрите виконавче провадження.
Між сторонами немає розбіжностей щодо обставин справи, встановлених судом першої інстанції та апеляційним судом, в апеляційній скарзі вказується тільки на порушення норм процесуального та матеріального права.
Колегія суддів вважає такий висновок правомірним, а апеляційну скаргу такою, що підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до ст. 258 Кодексу адміністративного судочинства України за кожним судовим рішенням, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено, видається один виконавчий лист. Якщо судове рішення ухвалено на користь кількох позивачів чи проти кількох відповідачів, суд має право видати кілька виконавчих листів, точно зазначивши, яку частину судового рішення треба виконати за кожним виконавчим листом.
Відповідно до ст. 77 Закону України “Про виконавче провадження” виконання рішення про поновлення на роботі вважається завершеним з моменту фактичного допущення зазначеного працівника до виконання передніх обов'язків на підставі відповідного акта органу, що прийняв незаконне рішення про звільнення або переведення працівника.
Згідно ст. 19 Закону України “Про виконавче провадження” У виконавчому документі повинні бути зазначені:
назва документа, дата видачі та найменування органу, посадової особи, що видали документ;
дата і номер рішення, за яким видано виконавчий документ;
найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові за його наявності для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника за його наявності (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника за його наявності (для фізичних осіб - платників податків), а також інші відомості, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, такі як дата і місце народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника тощо;
резолютивна частина рішення;
дата набрання чинності рішенням;
строк пред'явлення виконавчого документа до виконання.
Виконавчий документ має бути підписаний уповноваженою посадовою особою і скріплений печаткою.
Законом можуть бути встановлені також інші додаткові вимоги до виконавчих документів.
З виконавчого листа, який оспорюється, вбачається, що боржником в ньому зазначена ДПА в Луганській області.
Статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності визначає Закон України “Про державну податкову службу в Україні”.
Відповідно до абз. 3 ст. 5 цього Закону Державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі очолюють голови, які призначаються на посаду і звільняються з посади Кабінетом Міністрів України за поданням Голови Державної податкової адміністрації України.
Згідно п. 4.1 Положення про державну податкову адміністрацію в Автономній Республіці Крим, області, місті Києві та Севастополі, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України від 23.10.2007 року № 601, регіональну ДПА очолює голова, який призначається на посаду і звільняється з посади Головою ДПА у порядку, визначеному законодавством.
Відповідно до п. 9 ч. 4 Положення про державну податкову адміністрацію України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2007 року № 778, Голова ДПА України призначає на посаду та звільняє з посади за погодженням з Міністром фінансів голів державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі.
Таким чином, обов'язок щодо виконання постанови суду про поновлення керівника ДПА в Луганській області на посаді чинним законодавством покладений на посадову особу ДПА України.
Відповідно до ч. 4 ст.259 Кодексу адміністративного судочинства України у разі, якщо обов'язок боржника відсутній повністю чи частково, суд визнає виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню повністю або частково.
Оскільки заявник - ДПА в Луганській області не має повноважень щодо призначення на посаду, звільнення або поновлення на посаді керівника адміністрації, суд першої інстанції дійшов помилкового висновку про відмову в задоволені заяви про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню.
Враховуючи наведене, колегія суддів вважає ухвалу Луганського окружного адміністративного суду такою, що підлягає скасуванню з ухваленням рішення про задоволення заяви ДПА в Луганській області.
На підставі викладеного, керуючись Законом України “Про державну податкову службу в Україні”, Законом України “Про виконавче провадження”, ст.160, ст. 167, ст. 195, п. 3 ч. 1 ст. 199, п. 4 ст. 202, п.3 ч. 1 ст. 205, ст. 206, ст. 211, ст. 212, ст. 254, ст. 258, ст. 259 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Апеляційну скаргу Державної податкової адміністрації в Луганській області на ухвалу Луганського окружного адміністративного суду від 29.05.2009 року у справі № 2а-10122/08/1270 - задовольнити.
Ухвалу Луганського окружного адміністративного суду від 29.05.2009 року у справі № 2а-10122/08/1270 за заявою Державної податкової адміністрації в Луганській області про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню - скасувати.
Заяву Державної податкової адміністрації в Луганській області про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню - задовольнити.
Визнати виконавчий лист від 15.10.2008 року у справі № 2а-10122/08 таким, що не підлягає виконанню.
Ухвала Донецького апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після складання повного тексту у хвали. Касаційна скарга подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
У судовому засіданні 31.07.2009 року проголошений повний текст ухвали.
Головуючий І.В.Геращенко
Судді Т.Г.Арабей
С.А.Малашкевич