Ухвала від 10.03.2015 по справі 810/874/15

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

10 березня 2015 року № 810/874/15

Суддя Київського окружного адміністративного суду Панова Г.В., розглянувши позовну заяву Управління соціального захисту населення Миронівської райдержадміністрації Київської області до Управління державної казначейської служби України у Миронівському районі Київській області про визнання неправомірними дій і зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Управління соціального захисту населення Миронівської райдержадміністрації Київської області з позовом до Управління державної казначейської служби України у Миронівському районі Київській області про визнання неправомірними дій і зобов'язання вчинити певні дії.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу, яка містить перелік загальних для всіх позовних заяв елементів (реквізитів), що дають необхідну інформацію для вирішення судом питання про відкриття провадження в адміністративній справі.

Згідно положень статті 58 Кодексу адміністративного судочинства України, повноваження представників, які беруть участь в адміністративному процесі на основі договору, на здійснення представництва в суді повинні бути підтверджені довіреністю.

Довіреності від імені органу, підприємства, установи, організації видаються за підписом керівника або іншої уповноваженої на те законом, положенням, статутом особи і засвідчуються печаткою цього органу, підприємства, установи, організації.

Судом встановлено, що позовну заяву підписано начальником управління ОСОБА_1

Разом з цим, до позовної заяви не додано доказів того, що ОСОБА_1 є начальником управління соціального захисту населення Миронівської РДА

Згідно з пунктом 4 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

У позовній заяві позивач просить суд визнати дії Управління Державної казначейської служби України у Миронівському районі Київської області неправомірними. Водночас, не зазначає, які саме дії відповідач просить суд визнати неправомірними.

Також позивач просить суд розблокувати рахунки управління по незахищених видатках. Водночас, позивачем не наведено у позові на підставі якої саме правової норми позивач наділений правом звертатись до суду з такою позовною вимогою.

Також, позивач у позовній заяві посилається на положення статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України, проте не зазначає чи є він учасником виконавчого провадження (стягував, боржник) або особою, яка залучається до проведення виконавчих дій.

Дані обставини свідчать про невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, а саме статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв'язку з чим суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачу часу для усунення зазначених недоліків.

В силу положень статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.

Недоліки позовної заяви можуть бути усунуті шляхом подання до суду доказів на підтвердження повноважень ОСОБА_1, уточнення позовних вимог, в тому числі й щодо застосування положень статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України, нормативно-правового обгрунтування пункту 4 позовних вимог.

Керуючись статтею 106, частиною першою статті 108, статтею 160, статтею 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Управління соціального захисту населення Миронівської райдержадміністрації Київської області до Управління державної казначейської служби України у Миронівському районі Київській області про визнання неправомірними дій і зобов'язання вчинити певні дії, - залишити без руху.

2. Встановити строк для усунення вказаних недоліків позовної заяви до 10 квітня 2015 року.

3. Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд.

Згідно з частиною третьою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Панова Г.В.