Ухвала від 04.03.2015 по справі 826/12858/14

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 826/12858/14 Головуючий у 1-й інстанції: Шрамко Ю.Т.

Суддя-доповідач: Гром Л.М.

УХВАЛА

Іменем України

04 березня 2015 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі:

Головуючого-судді - Гром Л.М.;

суддів - Бєлової Л.В.,

Міщука М.С.,

при секретарі судового засідання: Мотилю В.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Рада 1» на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 07 листопада 2014 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Рада 1» до Київської міської державної адміністрації про визнання незаконним Тимчасового обов'язкового переліку робіт з підготовки систем теплоспоживання,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 07 листопада 2014 року в задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю «Рада 1» відмовлено.

Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції позивач звернувся до Київського апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою, в якій просить ухвалене у справі судове рішення скасувати та постановити нове рішення, яким позовні вимоги задовольнити в повному обсязі, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

Заслухавши суддю-доповідача, учасників процесу, які з'явились у судове засідання, перевіривши за матеріалами справи наведені у апеляційній скарзі доводи, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що 03 липня 2014 року Першим заступником голови Київської міської державної адміністрації Дубасом Б.Й. було затверджено Тимчасовий обов'язковий перелік робіт з підготовки систем теплоспоживання до роботи в опалювальний період 2014/2015 року, 2015/2016 року, 2016/2017 року.

Вважаючи, зазначений вище, Тимчасовий перелік робіт таким, що порушує законні права та інтереси позивача, останній звернувся за їх захистом до суду.

Приймаючи рішення про відмову в задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з наступних мотивів, з чим погоджується колегія суддів.

Правила підготовки теплових господарств до опалювального періоду, затверджені наказом Міністерства палива та енергетики України, Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 10 грудня 2008 року № 620/378, (надалі - Правила підготовки теплових господарств до опалювального періоду), поширюються на суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність з виробництва, постачання, транспортування теплової енергії та надання послуг з теплопостачання (опалення та ГВП), а також на споживачів теплової енергії незалежно від організаційно-правових форм та форм власності. Правила встановлюють єдиний порядок підготовки теплових господарств до опалювального періоду (пункти 1, 2 розділу 1). Згідно з п. 4 розділу 4 цих Правил перед початком опалювального періоду суб'єкти відносин у сфері теплопостачання проводять перевірку готовності систем опалення та системи теплопостачання у цілому шляхом виконання пробного пуску з метою визначення їх готовності до роботи. Пробний пуск здійснюється після закінчення робіт з підготовки систем теплопостачання до опалювального періоду. Початок і тривалість пробного пуску встановлюються графіком ДТ (теплопостачальної організації, надавача послуг), який слід довести до відома споживачів не пізніше ніж за три доби до початку пробного пуску. До 1 жовтня поточного року повинні бути закінчені всі планові роботи на устаткуванні ДТ, ТМ, ТП, системах опалення, вентиляції та гарячого водопостачання та усунуті всі порушення і дефекти, виявлені в період підготовки до опалювального періоду (п. 5 розділу 4).

У розділах 5-8 Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду визначені особливості підготовки підготовки джерел теплової енергії, теплових мереж, теплових пунктів, систем теплоспоживання споживачів (системи опалення, вентиляції та ГВП) та відповідні заходи. Розділ 9 цих Правил визначає вимоги до підготовки будівель і споруд до опалювального сезону.

Розділом 10 Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду врегульовано визначення (перевірку) стану готовності теплових господарств до опалювального періоду. Згідно з п. 1.5. цього розділу Правил висновки про готовність теплових господарств ДТ до роботи в опалювальний період приймаються комісіями, створеними згідно з пунктом 1.2 Правил, на підставі акта стану готовності до роботи в опалювальний період форма якого наведена у додатку 1, та висновку про готовність до роботи в опалювальний період, форма якого наведена в додатку 2, наданого відповідною державною інспекцією. У випадку наявності окремих суттєвих зауважень видача акта готовності затримується до їх усунення (п. 1.6.3). У разі невиконання окремими тепловими господарствами ДТ окремих умов готовності до роботи в опалювальний період акт готовності їм не видається, (п. 1.6.4). Теплові господарства ДТ, які не отримали акт готовності теплового господарства до роботи в опалювальному періоді у термін до 15 вересня поточного року, продовжують підготовку до роботи в опалювальний період і при виконанні всіх умов у термін не пізніше 25 вересня поточного року можуть звернутися до уповноваженого органу, якому вони підпорядковані, та відповідної державної інспекції з обгрунтованим поданням про проведення повторної оцінки (перевірки) готовності до роботи в опалювальний період. Якщо власником теплового господарства є фізична особа, вона має звернутись до відповідної державної інспекції, (п.1.6.6). Після закінчення перевірок та оцінки готовності до роботи теплових господарств ДТ в опалювальний період у термін до 25 вересня поточного року центральний орган виконавчої влади видає розпорядчий документ про готовність до роботи в опалювальний період теплових господарств ДТ, що входять до їх сфери управління. (1.6.9).

П. 2.4. розділу 10 вказаних Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду визначає, що перевірка готовності до роботи в опалювальний період теплових господарств споживачів повинна бути закінчена у термін не пізніше 25 вересня поточного року. Рішення про готовність теплових господарств споживачів до роботи в опалювальний період приймається комісіями, створеними згідно з пунктами 2.2, 2.3 цього розділу Правил, на підставі акта стану готовності до роботи в опалювальний період, форма якого наведена у додатку 1, висновку про готовність до роботи в опалювальний період, форма якого наведена у додатку 2, наданого відповідною державною інспекцією (п 2.6.). За умови виконання вимог щодо готовності теплових господарств споживачів до роботи в опалювальний період, передбачених у Правилах, в повному обсязі комісіями в термін до 25 вересня поточного року видається акт готовності до роботи в опалювальний період, форма якого наведена у додатку 3 (п. 2.8). У випадку наявності окремих суттєвих зауважень щодо готовності до роботи в опалювальний період видача акта готовності затримується до їх усунення (п. 2.10). У разі невиконання окремими об'єктами теплового господарства споживача умов готовності до роботи в опалювальний період акт готовності не видається, (п. 2.11). Об'єкти споживача, які не отримали акт готовності у термін до 25 вересня поточного року, продовжують підготовку до роботи в опалювальний період і при виконанні всіх умов у термін не пізніше 1 жовтня поточного року можуть звернутися до центральних органів виконавчої влади або уповноважених органів, яким вони підпорядковані, та відповідної державної інспекції з обґрунтованим поданням про проведення повторної оцінки (перевірки) готовності до роботи в опалювальний період (п. 2.13). Після закінчення перевірки й оцінки готовності до роботи в опалювальний період у строк до 1 жовтня поточного року центральні органи виконавчої влади та/або уповноважені органи видають розпорядчий документ про готовність об'єктів споживачів, які їм підпорядковані, до роботи в опалювальний період (п. 2.16)

Згідно з п. 3 розділу 10 Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду, підготовка до опалювального періоду житлових будинків здійснюється відповідно до Правил. Акт готовності до опалювального періоду, форма якого наведена в додатку 4, є невід'ємною частиною паспорта готовності до роботи в опалювальний період будинку, форма якого наведена у додатку 5.

Відповідно до п. 40 Правил користування тепловою енергією, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 3 жовтня 2007 р. № 1198, споживач теплової енергії зобов'язаний, серед іншого, у міжопалювальний період виконувати обов'язкові обсяги робіт з підготовки до опалювального періоду та оформити акт про готовність об'єкта до опалювального періоду або надати рішення (лист) щодо гарантії забезпечення безпечної експлуатації системи теплоспоживання.

Відповідно до п. 30 Правил користування тепловою енергією, теплопостачальна організація відповідно до договору має право частково або повністю припиняти постачання теплової енергії споживачеві у разі: неготовності споживача до опалювального періоду - відсутності відповідного акта про готовність об'єкта до опалювального періоду або рішення (листа) щодо гарантії забезпечення безпечної експлуатації системи теплоспоживання балансоутримувачами.

Відповідачем, в ході судового розгляду справи було зазначено, що у нинішніх складних економічних умовах, балансоутримувачі не мають фінансової можливості в повному обсязі забезпечити виконання робіт з підготовки систем тепло споживання до роботи в опалювальному періоді в установленому нормативними документами порядку, а тому, у зв'язку з тим, що підключення об'єктів до теплопостачання буде здійснюватись за наявності Акта готовності теплоспоживання, було розроблено Тимчасовий обов'язковий перелік робіт з підготовки систем теплоспоживання до роботи в опалювальний період 2014/2015 року, 2015/2016 року, 2016/2017 року, який за окремими позиціями спрощує порядок здачі систем тепло споживання до роботи в зимовий період в частині тих, що не мають суттєвого впливу на роботу системи теплоспоживання. Згідно з цим Переліком, балансоутримувачі надаватимуть гарантійні листи щодо виконання заходів, передбачених для підготовки до опалювального періоду в обов'язковому порядку нормативними актами.

Правові норми щодо надання таких листів про гарантії забезпечення безпечної експлуатації системи теплоспоживання передбачені пунктами 30, 40 Правил користування тепловою енергією.

Враховуючи наведене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що першим заступником Київської міської державної адміністрації Б.Й. Дубасом було затверджено Тимчасовий перелік робіт, який не суперечить нормативним актам центральних органів виконавчої влади, з метою забезпечення опаленням територіальної громади міста Києва на осінньо-зимовий період в умовах, коли без вжиття цих заходів більшість об'єктів теплоспоживання не в змозі вчасно виконати всі необхідні роботи, отримати Акт готовності теплоспоживання, а отже, вчасно забезпечити фактичний початок опалювального сезону.

Крім того, колегія суддів вважає, що позивачем не надано переконливих доказів того, що Тимчасовий перелік робіт впливає на його права та інтереси.

Враховуючи наведене, колегія суддів апеляційного суду вважає вірним висновок суду першої інстанції про необґрунтованість позовних вимог.

В свою чергу, доводи апелянта спростовуються вищенаведеним, матеріалами справи та не відповідають вимогам чинного законодавства, а отже, не підлягають задоволенню.

Отже, судова колегія визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Таким чином, враховуючи відповідні правові норми та встановлені обставини, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про застосування статті 200 КАС України.

Керуючись статтями 195, 196, 200, 205, 206 КАС України, суд,

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Рада 1» - залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 07 листопада 2014 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст.212 КАС України.

Головуючий:

Судді:

Ухвала складена у повному обсязі 06.03.2015р.

Головуючий суддя Гром Л.М.

Судді: Міщук М.С.

Бєлова Л.В.