Постанова від 02.03.2015 по справі 667/693/15-а

Справа № 667/693/15-а

ПОСТАНОВА

Іменем України

02 березня 2015 року Суддя Комсомольського районного суду м. Херсона Дзиговський Ю.В., розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Херсоні про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулась до суду із вищезазначеним позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Херсоні, в якому вказує, що 30.12.2014 року вона подала до Управління Пенсійного фонду України в м. Херсоні заяву про здійснення перерахунку пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про державну службу» з урахуванням інших виплат, які складаються із матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати. Разом із заявою подано довідку Департаменту економічного розвитку та торгівлі Херсонської обласної державної адміністрації від 01.12.2014 року № 380-726/853-12 про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до ЗУ «Про державну службу», інші виплати згідно якої складають 35 278, 94 грн. Згідно протоколу № 8 від 09.01.2015 року Управління Пенсійного фонду України в м. Херсоні відмовило їй в проведенні перерахунку пенсії за відсутності законодавчих підстав. Зважаючи на вищевикладене, позивач просить визнати протиправними та скасувати рішення (протокол № 8 від 09.01.2015 року) Управління Пенсійного фонду України в м. Херсоні; зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м. Херсоні здійснити перерахунок пенсії по довідці № 380-726/853-12 від 01.12.2014 року, яка видана Департаментом економічного розвитку та торгівлі Херсонської обласної державної адміністрації з урахуванням інших виплат, починаючи з 23.12.2014 року та з урахуванням ст. 37 Закону України «Про державну службу» 70 % від заробітку (доходу).

Дослідивши матеріали справи, суд встановив такі факти та відповідні ним правовідносини.

За заявою ОСОБА_1 про перерахунок пенсії від 30.12.2014року, їй було відмовлено в його проведенні за відсутності законодавчих підстав, що вбачається з Протоколу засідання комісії для розгляду питань, пов'язаних з призначенням та виплатою пенсій за № 8 від 09.01.2015 року.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 37 Закону України «Про державну службу» пенсія державним службовцям призначається в розмірі 70 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Згідно ч. 1 ст. 1 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Статтею 2 Закону України «Про оплату праці» визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також інші заохочувальні та компенсаційні виплати.

Частиною другою статті 33 Закону України «Про державну службу» передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що індексація та матеріальна допомога входять до системи оплати праці державного службовця.

Крім того, статтею 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій.

Відповідно до частини першої статті 66 цього Закону до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Стаття 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

За змістом наведених норм, отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Аналогічну правову позицію викладено в постанові Верховного Суду України від 20 лютого 2012 року у справі № 21-430а11, яка відповідно до ч. 1 ст. 244-2 Кодексу адміністративного судочинства України є обов'язковою для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України.

Згідно ч. 4 ст. 45 названого Закону перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п'ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.

Як вбачається з матеріалів справи, із заявою про перерахунок пенсії із врахуванням всіх складових заробітної плати, зазначених в довідці, виданої Департаментом економічного розвитку та торгівлі Херсонської обласної державної адімінстрації № 380-726/853-12 від 01.12.2014 року ОСОБА_1 звернулась до відповідача лише 30.12.2014 року.

Таким чином, з урахуванням наведених вище положень ч. 4 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», позовні вимоги позивача в частині зобов'язання відповідача провести перерахунок та виплату пенсії підлягають задоволенню з 01 січня 2015 року.

Керуючись ст.ст.10, 11, 18, 71, 87, 94, 99, 100, 161-163 КАС України, ст.ст. 33, 37 Закону України «Про державну службу», ст. ст. 1, 2 Закону України «Про оплату праці», ст.ст. 40, 41 Закону України від 9 липня 2003 року N 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Херсоні про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними та скасувати протокол № 8 від 09.01.2015 року Управління Пенсійного фонду України в м. Херсоні.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м. Херсоні здійснити перерахунок пенсії по довідці №380-726/853-12 від 01.12.2014 року, яка видана Департаментом економічного розвитку та торгівлі Херсонської обласної державної адміністрації з урахуванням інших виплат, починаючи з 23.12.2014 року та з урахуванням ст. 37 Закону України «Про державну службу» 70 % від заробітку (доходу).

В іншій частині відмовити ОСОБА_1 у задоволенні позовних вимог.

Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанову суду першої інстанції до Одеського апеляційного адміністративного суду через Комсомольський районний суд м.Херсона шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Ю.В.Дзиговський