Ухвала від 23.02.2015 по справі 522/9124/14-а

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

23 лютого 2015 року м. Київ К/800/7130/15

Суддя Вищого адміністративного суду України Розваляєва Т.С., перевіривши на предмет відповідності вимогам закону касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 04 лютого 2015 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м.Одеси про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Приморського районного суду м.Одеси від 12 червня 2014 року позов задоволено: зобов'язано відповідача з 13 серпня 2010 року здійснити перерахунок призначеної пенсії позивача з урахуванням інших виплат на які нараховані страхові внески та які отримані до виходу на пенсію відповідно до Закону України "Про державну службу".

Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 04 лютого 2015 року скасовано постанову Приморського районного суду м.Одеси від 12 червня 2014 року та ухвалено нове рішення, яким позов задоволено частково: зобов'язано відповідача з 22 листопада 2013 року здійснити перерахунок призначеної пенсії позивача з урахуванням інших виплат на які нараховані страхові внески та які отримані до виходу на пенсію відповідно до Закону України "Про державну службу". Позовні вимоги про перерахунок пенсії за період з 13 серпня 2010 року по 21 листопада 2013 року залишено без розгляду.

Приймаючи таке рішення, суди виходили з того, що інші виплати, які включені в довідку для нарахування та обчислення пенсії і на які нараховані та сплачені страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, включаються до складу заробітної плати державного службовця та враховуються при обчисленні розміру його пенсії. При цьому, залишаючи без розгляду частину позовних вимог, суд апеляційної інстанції не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

У касаційній скарзі скаржник ставить питання про скасування рішення суду апеляційної інстанції, посилаючись на неправильне застосування судом норм процесуального права.

У відкритті касаційного провадження у справі слід відмовити з таких підстав.

Відповідно до пункту 5 частини 5 статті 214 КАС України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, також у випадках, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.

За змістом цієї норми касаційна скарга повинна містити посилання на помилкове та/або неправильне застосування норм матеріального права при вирішенні справи та/або порушення норм процесуального права (у разі оскарження судового рішення по суті - пояснення, яким чином такі порушення вплинули на правильність вирішення справи).

Виходячи зі змісту касаційної скарги та оскаржуваного судового рішення, яке відповідає усталеній практиці Вищого адміністративного суду України у цій категорії справ, ця касаційна скарга є необґрунтованою, а викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, оскільки заявник не наводить підстав, які б дозволили вважати, що суд неправильно застосував норми матеріального або процесуального права.

Враховуючи вищевикладене та керуючись п. 5 ч. 5 ст. 214 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті касаційного провадження за скаргою ОСОБА_1 на постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 04 лютого 2015 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м.Одеси про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.

Суддя Т.С. Розваляєва

З оригіналом згідно помічник судді О.С. Фролов