25 лютого 2015 р. м. ХерсонСправа № 821/623/15-а
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Варняк С.О., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом приватного сільськогосподарського підприємства "Ант-Агро" до Управління Пенсійного фонду України в м. Каховці та Каховському районі Херсонської області про визнання протиправним розрахунку витрат на виплату та доставку пенсій,
встановив:
Приватне сільськогосподарське підприємство "Ант-Агро" звернулось до суду з позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Каховці та Каховському районі Херсонської області, у якому просить визнати протиправним розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини другої Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсій страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" з 2015 р., а саме фактичних витрат на виплату та доставку пенсії гр. ОСОБА_1 в сумі 799,50 грн. щомісячно до 25 числа поточного року.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Нормативний акт - це прийнятий уповноваженим державним чи іншим органом у межах його компетенції офіційний письмовий документ, який встановлює, змінює чи скасовує норми права, носить загальний чи локальний характер та застосовується неодноразово.
Правовий акт індивідуальної дії - виданий суб'єктом владних повноважень документ, прийнятий з метою реалізації положень нормативно - правового акта щодо конкретної життєвої ситуації, не містить загальнообов'язкових правил поведінки та стосуються прав і обов'язків чітко визначеного суб'єкта , якому він адресований. Усі рішення суб'єкта владних повноважень мають підзаконний характер, тобто повинні бути прийняті на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що визначений законом.
Суд зазначає, що рішенням суб'єкта владних повноважень, в розумінні положень Кодексу адміністративного судочинства України, необхідно розуміти як нормативно-правові акти, так і акти індивідуальної дії.
Розрахунок фактичних витрат на виплату і доставку пенсії, який позивач просить визнати протиправним, не є рішенням суб'єкта владних повноважень (нормативно-правовим актом індивідуальної дії), яке тягне за собою правові наслідки відносно позивача, не спрямоване на регулювання тих чи інших суспільних відносин і не має обов'язкового характеру для позивача, тому розрахунок фактичних витрат на виплату і доставку пенсії не набуває статусу рішення в розумінні пункту 1 частини 2 статті 17 КАС України.
Виходячи з вищевикладеного розрахунок фактичних витрат на виплату і доставку пенсії не може бути оскаржений в порядку адміністративного судочинства, позовні вимоги щодо визнання протиправним розрахунку фактичних витрат на виплату і доставку пенсії не можуть бути предметом спору в адміністративній справі та розглядатись в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, у відкритті провадження у справі про визнання розрахунку фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій протиправними, необхідно відмовити.
Керуючись ч.1 ст.109 КАС України,
ухвалив:
Відмовити у відкритті провадження у адміністративній справі за позовом приватного сільськогосподарського підприємства "Ант-Агро" до Управління Пенсійного фонду України в м. Каховці та Каховському районі Херсонської області про визнання протиправним розрахунку витрат на виплату та доставку пенсій.
Повернути позивачу сплачений судовий збір у сумі 73,10 грн. (сімдесят три грн. 10 коп.).
Позовну заяву разом із усіма доданими до неї документами повернути позивачу.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Херсонський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня її проголошення.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи..
Суддя Варняк С.О.
кат. 10.2.4