м. Вінниця
20 лютого 2015 р. Справа № 802/4417/14-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Комара П. А.,
за участю:
секретаря судового засідання: Панченка Т. Д.
представника позивача: Джугострана В. І.
представників відповідача: Кіся С. М., Петербургської Є. В., Щолокової В. В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом: фермерського господарства "Яворівське"
до: Крижопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Вінницькій області
про: визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення
До Вінницького окружного адміністративного надійшов позов фермерського господарства "Яворівське" до Крижопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Вінницькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення.
Позов мотивовано тим, що відповідачем проведено в період з 03.07.2014 року по 14.07.2014 року виїзну позапланову документальну перевірку фермерського господарства "Яворівське" з питань дотримання вимог податкового законодавства, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, валютного та іншого законодавства за період з 01.06.2011 року по 31.05.2014 року, результати якої зафіксовано в Акті перевірки від 21.07.2014 року №1158/2200/36378208. На підставі акту перевірки Крижопільською ОДПІ прийняті податкові повідомлення-рішення:
№0001492200 від 06.08.2014 року, яким ФГ "Яворівське" збільшено податкове зобов'язання по податку на прибуток на загальну суму 166103 грн., у тому числі 33221 грн. - штрафні (фінансові) санкції;
№0001502200 від 06.08.2014 року, яким ФГ "Яворівське" визначено грошове зобов'язання по податку на додану вартість за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 2637,25 грн.;
№0002372200 від 10.10.2014 року, яким ФГ "Яворівське" збільшено грошове зобов'язання з податку на прибуток на суму 136876 грн.
Позивач вважає, що вище зазначені податкові повідомлення-рішення Крижопільської ОДПІ прийняті з порушенням норм матеріального права, на підставі акта перевірки, висновки якого не відповідають дійсності, у зв'язку з чим ФГ "Яворівське" звернулося до суду із даною позовною заявою про скасування податкових повідомлень-рішень.
Ухвалою суду від 30.12.2014 року відкрито провадження у справі.
Представник позивача у судовому засіданні надав пояснення, що відтворюють зміст позовної заяви, позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив задовольнити.
Представники відповідача заперечували проти позову з підстав наведених у письмових запереченнях, що містяться у матеріалах справи (а.с. 130 -135) та просили суд в задоволенні позову відмовити у повному обсязі. Додатково пояснили, що встановлені перевіркою порушення діючого законодавства в дійсності мали місце. Таким чином, відповідач, приймаючи оскаржувані податкові повідомлення-рішення, діяв згідно із нормами чинного законодавства, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши усі обставини справи та надавши їм юридичну оцінку, судом встановлено наступне.
Фермерське господарство "Яворівське" зареєстроване Піщанським районним управлінням юстиції Вінницької області про що свідчить Свідоцтво про державну реєстрацію №11621020000000253 від 12.08.2010 року, код ЄДРПОУ 36378208.
На підставі направлень від 02.07.2014 року №№306-308, виданих Крижопільською ОДПІ, Петербургською Єлизаветою Вікторівною - головним державним ревізором - інспектором відділу податкового аудиту, Плахотною Ніною Пилипівною - головним державним ревізором Піщанського відділення Крижопільської ОДПІ та Зарицькою Валентиною Антонівною - в. о. завідувача сектору погашення заборгованостей керуючись п.п 75.1.2 п. 75.1 ст. 75, п.п. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78, п. 82.2 ст. 82 Податкового кодексу України, та відповідно до наказу Крижопільської ОДПІ №291 від 072.07.2014 року, проведена позапланова виїзна документальна перевірка ФГ "Яворівське" з питань дотримання вимог податкового законодавства, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, валютного та іншого законодавства за період з 01.06.2011 року по 31.05.2014 року.
За наслідками перевірки 21.07.2014 року складено акт №1158/2200/36378208, згідно висновків якого, ФГ «Яворівське» в періоді, що перевірявся, допущено ряд порушень податкового законодавства, серед яких є наступні:
- п.п. 135.5.5 п.135.5 ст.135, п.п.139.1.9 п.139.1 ст.139 Податкового кодексу України в частині заниження податкового зобов'язання з податку на прибуток, що підлягає сплаті до бюджету за перевіряємий період на загальну суму 132882 грн.;
- п.50.1 ст.50 Податкового кодексу України в частині заниження податкового зобов'язання з податку на додану вартість у зв'язку із не застосуванням штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 2637,25 грн.;
- ст.1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм регулювання обігу готівки» №436/95 від 12.06.1995 року (із змінами та доповненнями) в частині порушення норм регулювання обігу готівки в сумі 729250 грн.
Вважаючи неправомірними та такими, що не відповідають дійсності висновки акту перевірки від 21.07.2014 року №1158/2200/36378208, в порядку ст.86 Податкового органу України ФГ «Яворівське» подало письмові заперечення на акт перевірки, в яких, поряд із викладеними доводами надало первинну документацію щодо спростування зазначених висновків акту перевірки.
На підставі акту перевірки Крижопільською ОДПІ прийняті: податкове повідомлення-рішення №0001492200 від 06.08.2014 року, яким ФГ «Яворівське» збільшено податкове зобов'язання по податку на прибуток на загальну суму 166103 грн., у тому числі 33221 грн. - штрафні (фінансові) санкції; податкове повідомлення-рішення №0001502200 від 06.08.2014 року, яким ФГ «Яворівське» визначено грошове зобов'язання по податку на додану вартість за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 2637,25 грн.; податкове повідомлення-рішення №0001512200 від 06.08.2014 року, яким до ФГ «Яворівське» застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмірі 729250 грн. за порушення ст.1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм регулювання обігу готівки» №436/95 від 12.06.1995 року.
Користуючись правом передбаченим ст.56 Податкового кодексу України, вище зазначені рішення податкового органу були оскаржені позивачем в адміністративному порядку шляхом направлення відповідних скарг до ГУ Міндоходів у Вінницькій області та до Державної фіскальної служби України.
За наслідками розгляду скарг, податкові повідомлення рішення Крижопільської ОДПІ №0001502200 від 06.08.2014 року та №0001512200 від 06.08.2014 року залишені без змін, а податкове повідомлення-рішення №0001492200 скасоване в частині застосованих штрафних (фінансових) санкцій, однак, збільшено суму основного платежу з податку на прибуток на суму 3994 грн.
Внаслідок зазначеного, Крижопільською ОДШ прийнято податкове повідомлення-рішення №0002372200 від 10.10.2014 року яким ФГ «Яворівське» збільшено грошове зобов'язання з податку на прибуток на суму 136876 грн.
Суд, визначаючись щодо заявлених позовних вимог, заперечень відповідача та наданих у справу доказів, виходив з наступного.
Як слідує із акта перевірки, підприємством позивача протягом 2011 року було отримано поворотну фінансову допомогу на поповнення обігових коштів для вирішення виробничих питань, а саме:
- згідно договору позики №4 від 14.11.2011 року між ФГ «Яворівське» (позичальник) та фізичної особою - підприємцем ОСОБА_7 (позикодавець) про надання позики в сумі 25000 грн., позикодавцем згідно квитанції банку №00DR73043 від 14.11.2011 року внесена позика на розрахунковий рахунок позичальника в сумі 25000 грн.
- згідно договору позики №5 від 16.11.2011 року між ФГ «Яворівське» (позичальник) та фізичної особою - підприємцем ОСОБА_7 (позикодавець) про надання позики в сумі 40000 грн., позикодавцем згідно квитанції банку №00DR50929 від 16.11.2011 року внесена позика на розрахунковий рахунок позичальника в сумі 40000 грн.
- згідно договору позики №6 від 08.12.2011 року між ФГ «Яворівське» (позичальник) та фізичної особою - підприємцем ОСОБА_7 (позикодавець) про надання позики в сумі 11000 грн., позикодавцем згідно квитанції банку №00AN51822 від 08.12.2011 року внесена позика на розрахунковий рахунок позичальника в сумі 11000 грн.
- згідно договору позики №7 від 16.12.2011 року між ФГ «Яворівське» (позичальник) та фізичної особою - підприємцем ОСОБА_7 (позикодавець) про надання позики в сумі 50000 грн., позикодавцем згідно квитанції банку №00DR41628 від 16.12.2011 року внесена позика на розрахунковий рахунок позичальника в сумі 50000 грн.
- згідно договору позики №8 від 22.12.2011 року між ФГ «Яворівське» (позичальник) та фізичної особою - підприємцем ОСОБА_7 (позикодавець) про надання позики в сумі 19850 грн., позикодавцем згідно квитанції банку №00DR60814 від 22.12.2011 року внесена позика на розрахунковий рахунок позичальника в сумі 19850 грн.
Враховуючи зазначене, податковий орган прийшов до висновку про не включення позивачем, в порушення п.п 135.5.5 п. 135.5 ст. 135, п.п. 139.1.9 п. 139.1 ст. 139 Податкового кодексу України, у валовий дохід за 3 квартал 2011 року сум поворотної фінансової допомоги у розмірі 436430 грн. та за 4 квартал 2011 року в сумі 145850 грн. У зв'язку із чим Крижопільською ОДПІ прийнято податкове повідомлення рішення від 10.10.2014 року №0002372200, яким платнику збільшено суму основного платежу по податку на прибуток в сумі 136 876 грн.
Суд критично відноситься до такого висновку податкового органу з огляду на наступне.
Судом встановлено, що відповідно до п.1.2 статуту ФГ "Яворівське", зареєстрованого 29.09.2011 року, фізична особа - підприємець ОСОБА_7 (ід. номер НОМЕР_1) є керівником та засновником фермерського господарства "Яворівське".
В ході судового розгляду адміністративної справи судом досліджені правовідносини, що склалися між позивачем та ФОП ОСОБА_7 щодо отримання від останнього поворотної фінансової допомоги в 2011 році та підтверджуючі дані правовідносини первинні документи, серед яких: договори про надання безвідсоткової позики, квитанції про отримання такої позики, виписки по особовому рахунку та видаткові касові ордери.
Із договорів про надання позики та документів бухгалтерського обліку судом встановлено, що ФГ "Яворівське" поворотну фінансову допомогу надав засновник господарства ОСОБА_7
Відповідно до пп. 135.5.5 п. 135.5 ст. 135 суми поворотної фінансової допомоги, отриманої платником податку у звітному податковому періоді, що залишаються неповерненими на кінець такого звітного періоду, від осіб, які не є платниками цього податку (в тому числі нерезидентів), або осіб, які згідно із цим Кодексом мають пільги з цього податку, в тому числі право застосовувати ставки податку нижчі, ніж установлені пунктом 151.1 статті 151 цього Кодексу.
У разі якщо в майбутніх звітних податкових періодах платник податку повертає таку поворотну фінансову допомогу (її частину) особі, яка її надала, такий платник податку збільшує суму витрат на суму такої поворотної фінансової допомоги (її частини) за наслідками звітного податкового періоду, в якому відбулося таке повернення.
При цьому доходи такого платника податку не збільшуються на суму умовно нарахованих процентів, а податкові зобов'язання особи, яка надала поворотну фінансову допомогу, не змінюються як при її видачі, так і при її зворотному отриманні.
Положення цього пункту не поширюються на суми поворотної фінансової допомоги, отриманої від засновника/учасника (в тому числі нерезидента) такого платника податку, у випадку повернення такої допомоги не пізніше 365 календарних днів з дня її отримання.
Із касових книг (а.с. 98-115) вбачається, що господарством ОСОБА_7 позику повернуто протягом 2012 року у повному обсязі.
Враховуючи викладене суд приходить до переконання, що відповідачем безпідставно збільшено суму основного платежу по податку на прибуток в сумі 136 876 грн., у зв'язку із чим податкове повідомлення рішення від 10.10.2014 року №0002372200 є протиправним та підлягає скасуванню.
Визначаючись щодо податкового повідомлення - рішення №0001512200 від 06.08.2014 року, яким до ФГ "Яворівське" застосовано штрафні санкції за порушення норм регулювання обігу готівки в сумі 729 250 грн., суд виходить з наступного.
Згідно з п. 3.8.2 акта перевірки № 1158/2200/36378208 від 21.07.2014 за період з 01.06.2011 року по 31.05.2014 року ФГ «Яворівське» не встановлено ліміт каси.
Проведеною перевіркою за період з 01.06.2011 року по 31.05.2014 року порушень вимог п. 2.8 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004р. № 637 (із змінами та доповненнями), не встановлено.
Згідно з пунктом 2.8 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004р. №637 (із змінами та доповненнями), підприємства можуть тримати в позаробочий час у своїх касах готівкову виручку (готівку) в межах, що не перевищують установлений ліміт каси. Готівкова виручка (готівка) обов'язково здається до банків для її зарахування на банківські рахунки.
Згідно статті 1 "Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні" затвердженого Постановою Правління Національного банку України 15.12.2004 №637, касова книга - документ установленої форми, що застосовується для здійснення первинного обліку готівки в касі.
Касові документи - документи (касові ордери та відомості на виплату грошей, розрахункові документи, квитанції програмно-технічних комплексів самообслуговування, відомості закупівлі сільськогосподарської продукції, інші прибуткові та видаткові касові документи), за допомогою яких відповідно до законодавства України оформляються касові операції, звіти про використання коштів, а також відповідні журнали встановленої форми для реєстрації цих документів та книги обліку.
Відповідно до ст.2.6 Положення, уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.
Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.
Усі надходження і видачу готівки в національній валюті підприємства відображають у касовій книзі (п. 4.2 постанови N 637).
Кожне підприємство (юридична особа), що має касу, веде одну касову книгу для обліку операцій з готівкою в національній валюті (без урахування кас відокремлених підрозділів). Касові документи - документи (касові ордери та відомості на виплату грошей, розрахункові документи, квитанції програмно-технічних комплексів самообслуговування, відомості закупівлі сільськогосподарської продукції, інші прибуткові та видаткові касові документи), за допомогою яких відповідно до законодавства України оформляються касові операції, звіти про використання коштів, а також відповідні журнали встановленої форми для реєстрації цих документів та книги обліку.
Враховуючи вищевикладене, ФГ "Яворівське" не порушувало "Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні" затвердженого Постановою Правління Національного банку України 15.12.2004 №637.
У підприємства наявні первинні документи, а саме належним чином оформлена касова книга, в якій здійснено облік готівки в повній сумі її фактичних надходжень на підставі прибуткових цих ордерів, що відповідає поняттю "оприбуткування".
Наведене свідчить про протиправність висновків податкового органу щодо порушення ФГ "Яворівське" норм законодавства з регулювання обігу готівки, а відтак, податкове повідомлення-рішення Крижопільської ОДПІ від 06.08.2014 року №0001512200, прийняте на підставі такого висновку, підлягає скасуванню.
Щодо позовної вимоги про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення рішення Крижопільської ОДПІ від 06.08.2014 року №0001502200, яким позивачу визначено грошове зобов'язання по податку на додану вартість за штрафними санкціями у розмірі 2637,25 грн., то суд прийшов до висновку, що дана вимога не підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Відповідно до п. 3.3.3 акта перевірки, перевіркою дотримання термінів сплати податку на додану вартість за період з 01.09.2012 року по 31.05.2014 року встановлено порушення п.209.2 ст. 209, п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України.
Пунктом 209.2 ст. 209 ПК України визначено, що згідно із спеціальним режимом оподаткування сума податку на додану вартість, нарахована сільськогосподарським підприємством на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів/послуг, не підлягає сплаті до бюджету та повністю залишається в розпорядженні такого сільськогосподарського підприємства для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, за рахунок яких сформовано податковий кредит, а за наявності залишку такої суми податку - для інших виробничих цілей.
Зазначені суми податку на додану вартість акумулюються сільськогосподарськими підприємствами на спеціальних рахунках, відкритих в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів у порядку ( 11-2011-п ), затвердженому Кабінетом Міністрів України.
У разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку (п. 50.1 ст. 50 ПК України).
Статтею 120 ПК України передбачено, що неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків) тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Невиконання платником податків вимог, передбачених абзацом другим пункту 50.1 статті 50 цього Кодексу, щодо умов самостійного внесення змін до податкової звітності тягне за собою накладення штрафу у розмірі 5 відсотків від суми самостійно нарахованого заниження податкового зобов'язання (недоплати).
З урахуванням викладеного суд зазначає, що сума занижених податкових зобов'язань з ПДВ підлягає перерахунку на окремий рахунок, а сума штрафних санкцій та пені перераховується до державного бюджету.
Позивачем в порушення п. 50.1 ст. 50 ПК України при самостійному виявленні помилок, згідно поданих уточнюючих розрахунків, занижені податкові зобов'язання з ПДВ по декларації скороченій перераховано на спеціальний рахунок, однак суму штрафних санкцій не нараховано.
Відповідно до п. 120.2 ст. 120 ПК України загальна сума не нарахованих та не сплачених штрафних санкцій складає 1957,25 грн. по уточнюючому розрахунку по скороченій декларації з ПДВ №9000337868 від 11.01.2013 року за вересень 2012 року.
Крім того судом встановлено за період з 01.09.2012 року по 31.05.2014 року порушення термінів подання декларацій з податку на додану вартість протягом строків, визначених п. 203.1 ст. 203 ПУ України, а саме:
- скорочена декларація №90523250935 за липень 2013 року: граничний строк подання 20.08.2013 року, дата фактичного подання 21.08.2013 року. Затримка у поданні декларації 1 день, у зв'язку із чим нараховані штрафні санкції в розмірі 170 грн.
- скорочена декларація №9084524653 за листопад 2013 року: граничний строк подання 20.12.2013 року, дата фактичного подання 27.12.2013 року. Затримка у поданні декларації 7 днів, у зв'язку із чим нараховані штрафні санкції в розмірі 170 грн.
- декларація №052324975 за липень 2013 року: граничний строк подання 20.08.2013 року, дата фактичного подання 21.08.2013 року. Затримка у поданні декларації 1 день, у зв'язку із чим нараховані штрафні санкції в розмірі 170 грн.
- декларація №9084492282 за листопад 2013 року: граничний строк подання 20.12.2013 року, дата фактичного подання 27.12.2013 року. Затримка у поданні декларації 1 день, у зв'язку із чим нараховані штрафні санкції в розмірі 170 грн.
Таким чином, загальна заборгованість по штрафних санкціях з податку на додану вартість становить 2637,25 грн.
Відтак, суд приходить до висновку, що порушення позивачем п.209.2 ст. 209, п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України в дійсності мали місце, а тому податкове повідомлення рішення Крижопільської ОДПІ від 06.08.2014 року №0001502200 прийняте відповідно до вимог чинного законодавства, а відповідач при прийнятті такого рішення виконував функції, покладені на нього державою, діяв в межах та у спосіб, передбачений законодавством.
Згідно із ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Так, ч.3 ст. 2 КАС України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних справах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення (ч. 1 ст. 71 КАС України), та згідно із ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх рішень та докази, надані позивачем, суд приходить до висновку про часткове задоволення адміністративного позову шляхом визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень Крижопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Вінницькій області форми "Р" №0002372200 від 10.10.2014 року та форми "С" № 0001512200 від 06.08.2014 року.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення рішення Крижопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Вінницькій області форми "Р" №0002372200 від 10.10.2014 року та форми "С" № 0001512200 від 06.08.2014 року.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Комар Павло Анатолійович