10 лютого 2015 р.Справа № 623/220/14-а
Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Подобайло З.Г.
Суддів: Тацій Л.В. , Григорова А.М.
за участю секретаря судового засідання Гришко Ю.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 09.12.2014р. по справі № 623/220/14-а
за позовом ОСОБА_1
до Харківської регіональної комісії по встановленню даних про заробітну плату працівників за працю в зоні відчуження ЧАЕС в 1986-1990 роках , Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації
про зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Харківської регіональної комісії по встановленню даних про заробітну плату працівників за працю в зоні відчуження ЧАЕС в 1986-1990, Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації, в якому просить суд, з урахуванням уточнених позовних вимог, зобов'язати комісію видати позивачу довідку про заробітну плату за працю в зоні відчуження ЧАЕС, розмір якої розрахувати з врахуванням Постанови від 10.06.1986 року за №207-2 п.2-5 за період з 03.06.1986 року по 18.06.1986 рік; відобразити в довідці наступні розміри заробітних плат: за неповний місяць червня 1986 року в розмірі 1704 руб.03 коп., за неповний місяць липень 1986 року в розмірі 421 руб., розрахунок розміру пенсії та її виплату проводити з дня подання заяви до Харківської регіональної комісії, тобто з 18.06.2013року.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 13.01.2014року по справі № 820/111/14, позовну заяву ОСОБА_1 до Харківської регіональної комісії по встановленню даних про заробітну плату працівників за працю в зоні відчуження ЧАЕС в 1986-1990 про зобов'язання вчинити певні дії, повернуто позивачу та роз'яснено його право на звернення з таким позовом до місцевого загального суду як адміністративного.
Ухвалою Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 01.04.2014року адміністративний позов ОСОБА_1 до Харківської регіональної комісії по встановленню даних про заробітну плату працівників за працю в зоні відчуження ЧАЕС в 1986-1990 про зобов'язання вчинити певні дії повернуто позивачу.
Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 29.04.2014року по справі № 623/220/14-а, апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено, скасовано Ухвалу Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 01.04.2014року та справу направлено до Харківського окружного адміністративного суду на новий розгляд зі стадії вирішення питання про відкриття провадження.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 16.05.2014 року адміністративну справу № 623/220/14-а за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Харківської регіональної комісії по встановленню даних про заробітну плату працівників за працю в зоні відчуження ЧАЕС в 1986-1990 про зобов'язання вчинити певні дії прийнято до провадження та призначено до розгляду у судовому засіданні.
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 09.12.2014 року адміністративний позов ОСОБА_1 до Харківської регіональної комісії по встановленню даних про заробітну плату працівників за працю в зоні відчуження ЧАЕС в 1986-1990, Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації про зобов'язання вчинити певні дії - задоволено частково. Зобов'язано Департамент соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації розглянути заяву Єгорова від 03.06.2013 року про надання довідки про заробіток за виконання робіт з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986-1990 роках та за результатами розгляду прийняти рішення по встановленню даних на заробітну платну за працю в зоні відчуження ЧАЕС в 1986-1990роках з урахуванням вимог діючого законодавства. В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено.
ОСОБА_1 , не погодившись з постановою суду першої інстанції, подала апеляційну скаргу, в якій просить суд апеляційної інстанції скасувати постанову Харківського окружного адміністративного суду від 09.12.2014р. та прийняти нову постанову, якою задовольнити позов в повному обсязі. В обґрунтування вимог апеляційної скарги відповідач посилається на те , що суд фактично виніс рішення, яке неможливо виконати, чим порушив його законні права та інтереси.
Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації заперечує проти задоволення вимог апеляційної скарги та просить суд апеляційної інстанції відмовити у задоволенні апеляційної скарги.
Апеляційна скарга розглядається відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що вимоги апеляційної скарги не підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено у суді апеляційної інстанції , що 03.06.2013року ОСОБА_1 звернувся до Харківської регіональної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках із заявою, в якій просив надати довідку про заробіток за виконання робіт з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС для нарахування пенсії відповідно до ст. 54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
31.07.2013року особова справа ОСОБА_1 розглядалась на засіданні регіональної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, результати роботи якої оформлені, у відповідності до норм діючого законодавства, у формі протоколу № 10 від 31.07.2013року. Згідно змісту даного протоколу, комісія дійшла висновку про відсутність достатніх підстав для видачі довідки про заробітну плату ОСОБА_1 та надала роз'яснення, відповідно до якого зазначила щодо можливості подання заяви регіональній комісії із запереченнями з приводу прийнятого рішення та вимогою передати документи на розгляд центральній комісії із визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, яка діє при Міністерстві соціальної політики України.
31.07.2013року ОСОБА_1 , не погодившись з таким рішенням комісії, звернувся до регіональної комісії з відповідною заявою.
Зазначена заява розглянута регіональною комісією на засіданні 01.08.2013року, що підтверджується протоколом від 01.08.2013року № 11, відповідно до змісту якого комісією прийнято рішення про направлення справи ОСОБА_1 на розгляд до центральної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках.
Центральна комісія з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, розглянувши справу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986-1990роках ОСОБА_1 , прийняла рішення, оформлене у вигляді протоколу № 8 від 26.06.2014року, в якому рекомендувала регіональній комісії доопрацювати документи ОСОБА_1 щодо пошуку виплатних документів за 1986 рік, а також зауважила на необхідності розшифрування терміну “недостатність документів” при поданні документів на розгляд до центральної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках.
На виконання вищезазначеного протокольного рішення комісії № 8 від 26.06.2014року, Департаментом соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації надано лист-роз'яснення від 24.10.2014року № 01-25/06/7040, відповідно до якого позивача поставлено до відома про вжиті департаментом заходи, спрямовані на вирішення заяви позивача від 03.06.2013року, а саме про направлення відповідних запитів, щодо надання копій документів для визначення розміру оплати праці ОСОБА_1 за січень-травень 1986 року.
Задовольняючи позовні вимоги частково, суд першої інстанції виходив з того , що суб'єктом владних повноважень не було фактично вирішено по суті питання про видачу чи про відмову у видачі ОСОБА_1 довідки про заробітну плату за працю в зоні відчуження ЧАЕС, розмір якої розрахувати з врахуванням Постанови від 10.06.1986 року за №207-2 п.2-5 за період з 03.06.1986 року по 18.06.1986 рік, тому на підставі ч. 2 ст. 11 КАС України вийшов за межі позовних вимог та зобов'язав Департамент соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації вчинити дії щодо належного розгляду заяви позивача та прийняття відповідного рішення за заявою ОСОБА_1 про видачу довідки про заробітну плату за працю в зоні відчуження ЧАЕС, розмір якої розрахувати з врахуванням Постанови від 10.06.1986 року за №207-2 п.2-5 за період з 03.06.1986 року по 18.06.1986 рік, оформленого відповідно до вимог чинного законодавства, оскільки браний позивачем спосіб захисту порушених прав, а саме заявлені позовні вимоги з приводу відобразити в довідці наступні розміри заробітних плат: за неповний місяць червня 1986 року в розмірі 1704 руб.03 коп., за неповний місяць липень 1986 року в розмірі 421 руб., розрахунок розміру пенсії та її виплату проводити з дня подання заяви до Харківської регіональної комісії, тобто з 18.06.2013року, не відповідає вимогам діючого законодавства.
Колегія суддів погоджується з таким висновком суду першої інстанції , виходячи з наступного.
Відповідно до вимог ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я та створює єдиний порядок визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення, визначений Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Відповідно до статті 9 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, є: 1) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - громадяни, які брали безпосередню участь у ліквідації аварії та її наслідків; 2) потерпілі від Чорнобильської катастрофи - громадяни, включаючи дітей, які зазнали впливу радіоактивного опромінення внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Згідно ст. 49 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3. 4, встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.
Відповідно до ст. 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно з законодавством.
Постановою Пенсійного фонду України від 25.11. 2005 р. № 22-1 затверджено Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за №1566/11846. У відповідності до пункту 7 Порядку, до заяви про призначення пенсії за віком додається, у тому числі, посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, форма якої затверджена постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09 березня 1988 №122; посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи (при призначенні пенсії із використанням норм статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи").
Відповідно до ст. 15 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" довідки про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період надаються підприємствами, установами та організаціями за основним місцем роботи працівників або їх правонаступниками.
Водночас, статтею 46 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначено, що нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії. Нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.
Тобто, процедура проведення перерахунку заробітної плати за роботу в зоні відчуження завершується перерахунком пенсії, і врегульована, зокрема, наступними нормами права.
Окрім того, відповідно до пункту 10 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 51 від 20 січня 1997 року, посвідчення видаються: - учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС на підставі одного з таких документів: а) посвідчення про відрядження в зону відчуження; б) військового квитка і довідки командира військової частини або архіву про участь у ліквідації наслідків аварії у зоні відчуження; в) довідки про підвищену оплату праці в зоні відчуження (із зазначенням кількості днів і населеного пункту).
Згідно з п.12 вищевказаного Порядку спірні питання щодо визначення статусу осіб, які брали участь у проведенні робіт з евакуації людей і майна із зони відчуження розглядаються комісіями при Київській і Житомирській облдержадміністраціях на підставі відповідних письмових підтверджень, виданих керівниками підприємств, організацій та установ, які направляли цих осіб на роботу до зони відчуження, або керівниками місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування за місцем виконання робіт. Спірні питання щодо визначення статусу осіб, евакуйованих і зони відчуження в 1986 році, розглядаються відповідними комісіями Київській і Житомирської облдержадміністрацій на підставі довідок та інших документів, засвідчують факт перебування в населеному пункті, віднесеному до зони відчуження, виданих місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування.
Спірні питання визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, вирішуються комісією при Міністерстві праці та соціальної політики України, до складу якої, крім спеціалістів зазначеного Міністерства включаються спеціалісти Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Міністерства юстиції України, Міністерства оборони України, Державного комітету України по гідрометеорології та Київської обласної державної адміністрації за поданням Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій. Рішення зазначених комісій є підставою для видачі посвідчень відповідної категорії. У разі встановлення цими комісіями факту необґрунтованої видачі посвідчення відповідної категорії посвідчення на підставі рішення комісії підлягає вилученню.
Наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 03.09.98 № 260 затверджено Положення про Комісію зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЄС. Положення розроблено відповідно до пункту 12 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.97 № 51, з метою вирішення спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Відповідно до пункту 1.1. Положення про Комісію зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЄС, комісія зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС це - постійно діючий колегіальний орган, що створюється при Міністерстві з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи для розгляду спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Основними завданнями Комісії згідно із пунктом 3 вище визначеного Положення є: розгляд спірних питань осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, з метою визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії.
Згідно з пунктом 4.2. Положення про Комісію зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЄС, комісія зобов'язана: проводити свої засідання, дотримуючись вимог чинного законодавства України; визначати статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС тільки за критеріями, визначеними Порядком видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 51 від 20.01.97р.
Згідно з Положенням "Про Департамент соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації", яке затверджено Розпорядження голови обласної державної адміністрації від 11 лютого 2013 року № 35, Департамент є юридичною особою публічного права та структурним підрозділом обласної державної адміністрації, підпорядкований голові обласної державної адміністрації, а також підзвітний і підконтрольний Міністерству соціальної політики України.
Підпунктом 3 Пункту 5 вищевказаного Положення передбачено, що основним завданням Департаменту є забезпечення реалізації державної соціальної політики на відповідній території у сфері соціального захисту населення, що включає: забезпечення реалізації державної політики у сфері соціальної підтримки населення, у тому числі сімей з дітьми, малозабезпечених сімей, ветеранів, інвалідів, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших категорій осіб, які згідно із законодавством України мають право на пільги та надання житлових субсидій населенню, забезпечення ведення обліку осіб, що мають право на пільги згідно із законодавством України.
Відповідно до п. 6 Положення до функціональних обов'язків Департаменту належить, зокрема: забезпечення у межах своїх повноважень захист прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб; розгляд в установленому законодавством порядку звернення громадян;координує і контролює роботу структурних підрозділів соціального захисту населення районних державних адміністрацій; контроль органи місцевого самоврядування та надає методичну допомогу з питань здійснення наданих їм законом повноважень органів виконавчої влади у сфері соціального захисту населення.
Пунктом 13 вказаного Положення передбачено, що для погодженого вирішення питань, що належать до компетенції Департаменту, в ньому може утворюватися колегія. Персональний склад колегії затверджується головою обласної державної адміністрації за поданням директора Департаменту. Рішення колегії проводяться в життя наказами директора Департаменту.
Для розроблення рекомендацій і пропозицій щодо основних напрямів діяльності Департаменту, обговорення найважливіших програм та вирішення інших питань у Департаменті можуть утворюватися ради (наукові, громадські), комісії, робочі групи тощо.
З матеріалів справи вбачається, що Департамент соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації є структурною складовою Харківської регіональної комісії по встановленню даних про заробітну плату працівників за працю в зоні відчуження ЧАЕС в 1986-1990.
Відповідно до п. 1.2. Положення про Комісію зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЄС № 187, яке, як вбачається із наданих відповідачем заперечень, використовує в своїй діяльності суб'єкт владних повноважень при прийнятті рішень у відповідній категорії справ, основними принципами діяльності Комісії є: законність; колегіальність; повнота розгляду наданих документів та інших підтвердних матеріалів; обґрунтованість прийнятих рішень; незалежність членів Комісії (недопущення втручання в діяльність Комісії фізичних та юридичних осіб, органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування); компетентність членів Комісії.
Рішення Комісії приймаються колегіально і є обов'язковими для виконання Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями щодо визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і видачі відповідного посвідчення або його вилучення як такого, що видане безпідставно.
Основною формою роботи Комісії є засідання, які проводяться по мірі необхідності, але не рідше одного разу на місяць.
Присутність членів Комісії є обов'язковою. Рішення Комісії приймається не менш як 2/3 голосів членів Комісії від їх фактичної кількості.
Рішення Комісії оформляється протоколом, що підписується головою та секретарем Комісії. (п.п. 5.1-5.3. Положення).
Однак, як встановлено судом першої інстанції та підтверджено у суді апеляційної інстанції , матеріали справи не містять доказів в підтвердження дотримання суб'єктом владних повноважень процедури вирішення доручення Міністерства соціальної політики України щодо розгляду заяви ОСОБА_1 з питання видачі довідки про заробітну плату, як то проведення відповідного колегіального засідання, результати якого оформлюють рішенням у вигляді протоколу за підписом голови та секретаря, як того вимагають вищезазначені норми права, що не спростовано відповідачами.
Тобто, на момент розгляду справи, відсутнє належним чином оформлене рішення про задоволення чи відмову у задоволенні заяви ОСОБА_1 про видачу довідки на заробітну плату, яке має бути прийняте для забезпечення повного, об'єктивного та якісного вирішення кожного викладеного доводу заявника, надання юридично грамотної, обґрунтованої та мотивованої відповіді з посиланням на законодавчі акти, у той час як наданий суб'єктом владних повноважень лист-роз'яснення від 24.10.2014року носить лише інформаційний характер, зі змісту якого не вбачається можливим встановити суть прийнятого рішення, порядок його оскарження, тощо.
З системного аналізу положень ч.1 ст.2 та ч.3 ст.2 КАС України в кореспонденції з приписами ст.6 Конституції України, якою закріплений принцип розподілу державної влади, слідує, що суд не може перебирати на себе функцій суб'єкта владних повноважень в реалізації відповідних управлінських функцій і вирішенні питань, віднесених до виключної компетенції такого суб'єкта.
Аналізуючи зазначені у частині 2 статті 162 КАС способи захисту порушеного права, суд приходить до висновку, що вони не містять виняткового переліку. У абзаці другому зазначеної статті законодавець вказав, що суд може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Враховуючи наведені норми , суд першої інстанції правомірно дійшов висновку , що обраний позивачем спосіб захисту порушених прав, а саме позовні вимоги про відображення в довідці наступні розміри заробітних плат: за неповний місяць червня 1986 року в розмірі 1704 руб.03 коп., за неповний місяць липень 1986 року в розмірі 421 руб., розрахунок розміру пенсії та її виплату проводити з дня подання заяви до Харківської регіональної комісії, тобто з 18.06.2013року, не відповідають вимогам діючого законодавства.
Таким чином, враховуючи те , що суб'єктом владних повноважень не було фактично вирішено по суті питання про видачу чи про відмову у видачі ОСОБА_1 довідки про заробітну плату за працю в зоні відчуження ЧАЕС, розмір якої розрахувати з врахуванням Постанови від 10.06.1986 року за №207-2 п.2-5 за період з 03.06.1986 року по 18.06.1986 рік та вимоги ч. 2 ст. 11 КАС України колегія суддів погоджується з думкою суду першої інстанції, що належним способом захистом порушених прав позивача у сфері публічно-правових відносин, буде зобов'язати Департамент соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації вчинити дії щодо належного розгляду заяви позивача та прийняття відповідного рішення за заявою ОСОБА_1 про видачу довідки про заробітну плату за працю в зоні відчуження ЧАЕС, розмір якої розрахувати з врахуванням Постанови від 10.06.1986 року за №207-2 п.2-5 за період з 03.06.1986 року по 18.06.1986 рік, оформленого відповідно до вимог чинного законодавства.
Доводи апеляційної скарги не спростовують правомірність висновків суду першої інстанції.
Враховуючи вищезазначене, суд апеляційної інстанції погоджується повністю із висновком суду першої інстанції, так як обставини справи встановлені правильно, докази досліджені вірно, відповідно рішення ухвалено з дотриманням норм матеріального і процесуального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, тому судове рішення не підлягає скасуванню, апеляційна скарга не підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.
Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 09.12.2014р. по справі № 623/220/14-а залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя (підпис)Подобайло З.Г.
Судді(підпис) (підпис) Тацій Л.В. Григоров А.М.
Повний текст ухвали виготовлений 16.02.2015 р.