26 лютого 2015 року Житомир Справа № 806/768/15
Категорія 8.3.13
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Лавренчук О.В. , розглядаючи матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Лугинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області про визнання рішення від 10.12.2014 р. №2603/10/11-незаконним, зобов'язання вчинити дії, -
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Лугинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області, в якому просить:
- розглянути справу в порядку скороченого провадження;
- визнати рішення Лугинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області від 10 грудня 2014 року № 2603/10/11 - незаконним;
- зобовязати Лугинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області надати довідку про те, що ОСОБА_1 РНОКПП НОМЕР_1, взятий на облік, як платник земельного податку з фізичних осіб за користування земельними ділянками: площею 0,1406 га, для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських споруд; площею 0,0095 га для ведення особистого селянського господарства, розташованих по АДРЕСА_1;
- зобовязати Лугинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області, відповідно до п. 286,5 ст. 285 Податкового кодексу України сформувати та надати ОСОБА_1 РНОКПП НОМЕР_1 - Податкові повідомлення-рішення форми Ф за земельний податок з фізичних осіб за період 2011-2014 рр.
Розглянувши позовну заяву, суд приходить до висновку, що у відкритті провадження за позовною заявою ОСОБА_1 в частині визнання рішення Лугинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області від 10 грудня 2014 року № 2603/10/11 - незаконним, слід відмовити з огляду на наступне.
З доданих до позовної заяви документів вбачається, що фактично спірне рішення є листом Лугинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області, якими була надана ОСОБА_1 відповідь на його заяву, яку він подав у грудні 2014 року.
Частиною 2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Частиною 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
В свою чергу нормативно-правовий акт - це прийнятий уповноваженим державним чи іншим органом у межах його компетенції офіційний письмовий документ, який встановлює, змінює чи скасовує норми права, носить загальний чи локальний характер та застосовується неодноразово.
Акт індивідуальної дії - це виданий суб'єктом владних повноважень документ, прийнятий з метою реалізації його повноважень, які породжують права та обов'язки у того суб'єкта, якому вони адресовані.
Отже, оскаржуваний лист (названий позивачем рішення) у розумінні п.1 ч.2 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України є документом, який є засобом передачі інформації, а не рішенням або дією суб'єкта владних повноважень, що створює для позивача певні правові наслідки. Даний лист, виходячи з їх змісту, носить інформаційний характер з питань податкового обліку та не є правовим актом індивідуальної дії.
Оскільки оскаржуваний лист не є актом індивідуальної дії, тому позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись статтями 17, 109, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Лугинська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Житомирській області частині позовних вимог щодо визнання рішення Лугинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області від 10 грудня 2014 року № 2603/10/11 - незаконним.
Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали
Суддя О.В. Лавренчук