Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
Від "24" лютого 2015 р. Справа № 1/94"Б"
За заявою Державної податкової інспекції у м.Житомирі (м.Житомир)
До боржника Відкритого акціонерного товариства "Житомирський завод "Автозапчастина" (м.Житомир)
про визнання банкрутом
Суддя Костриця О.О.
В засіданні суду прийняли участь:
- від кредиторів: Приведьон І.А.- представник ПАТ "ЕК"Житомиробленерго", дов. №08/17249-010070 від 29.12.2014р.; Мельничук А.І. - представник УПФУ в м.Житомирі Житомирської області, дов. №21359/07 від 05.08.2013р.; Докиль Н.Б. - представник Житомирського міського центру зайнятості, дов. №7 від 10.02.2015р.
- від боржника: Черниш О.М. - ліквідатор
В провадженні господарського суду Житомирської області знаходиться справа №1/94"Б" про банкрутство Відкритого акціонерного товариства "Житомирський завод "Автозапчастина" (м. Житомир), порушена за правилами ст.ст. 8, 11-13 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Постановою господарського суду від 23.05.2013р. було визнано банкрутом Відкрите акціонерне товариство "Житомирський завод "Автозапчастина".
Ухвалою суду від 02.12.2014р. було взято до відома проміжний звіт ліквідатора про хід ліквідаційної процедури; відкладено розгляд клопотання Житомирської ОДПІ Головного управління Міндоходів в Житомирській області №13907/9/06-25 від 20.05.2014р.; відкладено розгляд справи; зобов'язано ліквідатора боржника та Житомирську ОДПІ Головного управління Міндоходів в Житомирській області вчинити певні дії по справі та надати витребувані судом документи.
09.12.2014р. до суду від Житомирської ОДПІ Головного управління Міндоходів в Житомирській області надійшов супровідний лист про направлення копії наказу Міністерства доходів і зборів України "Про затвердження змін до положень про окремі територіальні органи Міндоходів у Житомирській області" №369 від 16.08.2013р. та змін до положення про Житомирську ОДПІ Головного управління Міндоходів в Житомирській області
16.12.2014р. на адресу суду повернулась копія ухвали суду від 02.12.2014р., яка була направлена на адресу Центральної універсальної біржі, з відміткою листоноші: "За вказаною адресою адресат не знайдений".
19.12.2014р. до суду повернулась копія ухвали суду від 02.12.2014р., яка була направлена на адресу ЗАТ "Трансферт", з відміткою листоноші "Адресат виїхав".
24.02.2015р. до суду від ліквідатора боржника Черниша О.М. надійшло клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури боржника та повноважень ліквідатора Черниша О.М. на п'ять місяців.
Слід зазначити, що при вирішені даної справи судом застосовуються положення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції від 22.12.2011р.
В судовому засіданні розглядалось клопотання Житомирської ОДПІ Головного управління Міндоходів в Житомирській області №13907/9/06-25 про заміну ДПІ у м.Житомирі її правонаступником Житомирською ОДПІ Головного управління Міндоходів в Житомирській області.
Як зазначалося вище, 09.12.2014р. до суду від Житомирської ОДПІ Головного управління Міндоходів в Житомирській області надійшов супровідний лист про направлення копії наказу Міністерства доходів і зборів України "Про затвердження змін до положень про окремі територіальні органи Міндоходів у Житомирській області" №369 від 16.08.2013р. та змін до положення про Житомирську ОДПІ Головного управління Міндоходів в Житомирській області.
Представники кредиторів, ліквідатор боржника в засіданні суду заперечень щодо даного клопотання не надали.
Дослідивши вищезазначене клопотання Житомирської ОДПІ Головного управління Міндоходів в Житомирській області, господарський суд вважає за необхідне його задовольнити, виходячи з наступного.
Згідно змін до положення про Житомирську ОДПІ Головного управління Міндоходів в Житомирській області, затверджених наказом Міндоходів від 16.08.2013р. №369, Житомирська ОДПІ Головного управління Міндоходів в Житомирській області є правонаступником усіх прав та обов'язків Державної податкової служби в м.Житомирі Житомирської області Державної податкової служби та Державної податкової інспекції у Житомирському районі Житомирської області Державної податкової служби.
Статтею 25 ГПК України передбачено, що у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення діяльності суб'єкта господарювання шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, господарський суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.
Відповідно до ст. 21 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", у разі вибуття чи заміни кредитора у справі про банкрутство господарський суд за заявою правонаступника або іншої особи, яка бере участь у справі, здійснює заміну такої сторони на будь-якій стадії провадження у справі її правонаступником.
Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку правонаступник замінив.
З огляду на зазначене, господарський суд приходить до висновку про заміну ДПІ в м.Житомирі Житомирської області Державної податкової служби його процесуальним правонаступником - Житомирською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Житомирській області.
Ліквідатор боржника в засіданні суду повідомив про хід виконання ліквідаційної процедури по справі, в підтвердження чого надав документи.
Також, ліквідатор повідомив суд про проведення інвентаризації основних засобів, обладнання, товарно-матеріальних цінностей ВАТ "Житомирський завод "Автозапчастина", які зберігаються на території складських приміщень, що належать Публічному акціонерному товариству "Завод нестандартного устаткування", які розміщенні за адресою: 10003, м. Житомир, вул. Домбровського, 3, а також будівель та споруд, що належать ВАТ "Житомирський завод "Автозапчастина", які розміщені на території по вул. Домбровського, З у м. Житомирі станом на 23.02.2015 року.
За результатами проведення зазначеної інвентаризації, було складено акт №1 від 23.02.2015р., в якому інвентаризаційною комісією було встановлено:
- фактичну відсутність основних засобів, та обладнання на загальну суму 2 371 138 грн. 65 коп. та товарно-матеріальних цінностей на складах за адресою: м.Житомир, вул. Домбровського, 3, на загальну суму 897 569 грн. 55 коп., перелік яких наведений у: інвентаризаційному описі майна та обладнання по вул. Домбровського, 3, у м. Житомирі від 05.09.2014 року та інвентаризаційному описі товарно-матеріальних цінностей на складах ПАТ "Житомирський завод нестандартного устаткування" по вул. Домбровського, 3, у м. Житомирі від 05.09.2014 року;
- наявність будівлі водонапірної башні та підвалу мазутосховища, які знаходяться у занедбаному стані;
- виявлено наявність незавершеного будівництва будівлі артезіанської свердловини на території по вул. Домбровського, 3 у м.Житомирі.
Ліквідатор вимоги ухвали суду від 02.12.2014р. виконав частково.
В судовому засіданні розглядалось клопотання ліквідатора боржника ЧернишаО.М. про продовження строку ліквідаційної процедури боржника на п'ять місяців.
Ліквідатор Черниш О.М. в судовому засіданні підтримав вищезазначене клопотання в повному обсязі.
Відповідно до протоколу №2 засідання комітету кредиторів боржника від 23.02.2015р. присутніми членами комітету кредиторів боржника було вирішено звернутись до господарського суду із клопотанням про продовження строку ліквідаційної процедури на п'ять місяців.
Господарський суд розглянувши вищезазначене клопотання про продовження процедури ліквідації, прийшов до висновку його задовольнити та продовжити строк ліквідаційної процедури на п'ять місяців, тобто з 23.02.2015р. по 23.07.2015р. включно, з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців. Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом. Під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.
Відповідно до ч. 3 ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатор (ліквідаційна комісія) виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.
Згідно ч. 6 ст. 45 цього Закону, у разі якщо на момент закінчення строку ліквідації залишилися непроданими активи боржника і негайний продаж матиме наслідком істотну втрату їх вартості, ліквідатор передає такі активи в управління визначеній господарським судом юридичній особі, яка зобов'язана вжити заходів щодо продовження погашення заборгованості кредиторів боржника за рахунок отриманих активів. Ліквідатор у разі потреби передавання активів боржника, які залишаються непроданими на час закінчення процедури ліквідації, в управління іншій юридичній особі погоджує кандидатуру такої особи з комітетом кредиторів та звертається до господарського суду з відповідним клопотанням.
Відповідно до ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - копія розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів цінних паперів - копія звіту про наслідки погашення цінних паперів, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу. У разі якщо господарський суд дійшов висновку, що ліквідатор не виявив або не реалізував майнові активи банкрута у повному обсязі, суд виносить ухвалу про призначення нового ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом, якщо інше не передбачено цим Законом. Новий ліквідатор очолює ліквідаційну комісію і діє згідно з вимогами цього Закону. Ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про припинення юридичної особи - банкрута.
Постановою господарського суду від 23.05.2013р. було визнано банкрутом Відкрите акціонерне товариство "Житомирський завод "Автозапчастина", відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців до 23 травня 2014р. включно.
Ухвалою суду від 25.09.2014р. з урахуванням обставин справи було продовжено строк ліквідаційної процедури банкрута Відкритого акціонерного товариства "Житомирський завод "Автозапчастина" (м.Житомир) та повноваження ліквідатора боржника на дев'ять місяців з 23.05.2014р. по 23.02.2015р. включно.
Станом на день розгляду справи строк ліквідаційної процедури закінчився, проте ліквідація банкрута не завершена.
Судом встановлено, що ліквідатором на виконання вимог суду проведено роботу з ліквідаційної процедури банкрута, а саме: вживаються заходи по виявленню майнових активів банкрута.
З матеріалів справи, вбачається, що ліквідатору боржника, необхідний час для вчинення всіх необхідних дій для завершення ліквідаційної процедури по справі, зокрема: вчинення дій по підготовці до продажу майна боржника.
Таким чином, вказані обставини свідчать про незавершення ліквідатором ліквідації банкрута з об'єктивних причин, у переважній більшості незалежних від нього, а саме - проведення роботи по формування ліквідаційної маси, структурною величиною, кількістю і складом майна підприємства банкрута, та неможливість завершення ліквідації банкрута у визначений Законом строк взагалі.
Враховуючи, що на цей час строк ліквідаційної процедури фактично закінчився, а ліквідація банкрута не завершена і для її завершення потрібен додатковий час, суд вважає за необхідне клопотання ліквідатора задовольнити і продовжити строк ліквідаційної процедури, а також, продовжити строк повноважень ліквідатора на п'ять місяців, зобов'язавши останнього забезпечити завершення ліквідації банкрута.
При цьому, суд виходить з системного аналізу положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", зокрема ст. ст. 37, 45, 46, якими визначено поняття ліквідації, підстав та порядку її завершення, відповідно до яких, ліквідація банкрута це припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення вимог кредиторів шляхом продажу його майна, і яка закінчується не збігом строку ліквідаційної процедури, а завершенням продажу майна банкрута, включеного до ліквідаційної маси, завершенням розрахунків з кредиторами, затвердженням звіту ліквідатора і ліквідаційного балансу та внесенням до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про припинення юридичної особи-банкрута.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне відкласти розгляд справи.
Керуючись ст.ст.86,77 ГПК України, ст.ст.37-48 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд, -
1. Задовольнити заяву Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області.
2. Замінити кредитора ДПІ в м.Житомирі Житомирської області Державної податкової служби його процесуальним правонаступником - Житомирською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Житомирській області.
3.Задовольнити клопотання ліквідатора про продовження ліквідаційної процедури Відкритого акціонерного товариства "Житомирський завод "Автозапчастина" на п'ять місяців.
4. Продовжити строк ліквідаційної процедури банкрута Відкритого акціонерного товариства "Житомирський завод "Автозапчастина" (м.Житомир) на п'ять місяців з 23.02.2015р. по 23.07.2015р. включно.
5. Продовжити строк повноважень ліквідатора Відкритого акціонерного товариства "Житомирський завод "Автозапчастина" (м.Житомир) Черниша О.М. на п'ять місяців з 23.02.2015р. по 23.07.2015р. включно.
6. Відкласти розгляд справи.
7. Призначити наступне засідання суду на "24" березня 2015 р. о 12:00 в приміщенні господарського суду Житомирської області, каб. №407.
8. Зобов'язати ліквідатора Черниша О.М.:
- виявити додаткові докази про наявність/відсутність у банкрута майна на праві власності/користування;
- виявити документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових актів підлягають обов'язковому зберіганню, зокрема, згідно переліку видів документів, пов'язаних із забезпеченням соціального захисту громадян, що мають надходити до архівних установ у разі ліквідації підприємств, установ, організацій, які не належать до джерел формування Національного архівного фонду, затвердженого наказом Міністерства юстиції України 14.03.2013р. №430/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.03.2013р. за №428/22960;
- надати господарському суду проміжний звіт про хід ліквідаційної процедури банкрута, розглянутий та погоджений на засіданні комітету кредиторів боржника, протокол засідання надати суду;
- повідомити про справи, що виникли з корпоративних відносин у спорах між господарським товариством - банкрутом та його учасниками (засновником, акціонером, тощо);
- надати докази передачі об'єкту соціальної сфери на баланс територіальної громади відповідної ради;
- надати відповіді на направлені запити до Держземагенства в м.Житомирі, ДП "Український інститут промислової власності" Філії "Український центр інноватики та патентно-інформаційних послуг", Державної авіаційної служби України, Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті, відділу Держземагенства в Житомирському районі, Державної інспекції сільського господарства у Житомирській області, Житомирської ОДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області, Територіального управління Держгірпромнагляду у Житомирській області
- надати суду проміжний звіт про хід ліквідаційної процедури банкрута, за попередній період до 24.02.2015р. дати судового засідання, розглянутий та погоджений на засіданні комітету кредиторів боржника, протокол засідання надати суду;
- надати докази направлення на адресу Державного агентства резерву України проміжного звіту про хід ліквідаційної процедури банкрута, разом з підтверджуючими документами, за попередній період до 24.02.2015р. дати судового засідання;
- здійснювати продаж майна з неухильним дотриманням норм Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 22 грудня 2011 року.
Зобов'язати ліквідатора боржника Черниша О.М. один раз на місяць подавати до суду звіт про свою діяльність, відомості про фінансове становище та майно боржника, а також про заплановані заходи щодо продажу майна боржника.
В засідання суду викликати уповноважених представників кредиторів та ліквідатора боржника Черниша О.М.
Ухвала господарського суду набирає законної сили в установленому законом порядку.
У зв'язку із запровадженням автоматизованої системи документообігу у господарському суді будь-які заяви та клопотання у письмовому вигляді повинні бути зареєстровані в канцелярії суду до початку судового засідання.
Окрім того, учасникам судового процесу звернути увагу на необхідність належного оформлення документів (заяв, клопотань), що подаються до суду, з врахуванням того, що зміст об'єднуваних вимог у відповідній заяві чи клопотанні повинен мати однорідний характер, у випадку заявлення вимог, що мають різні підстави виникнення, то вказані вимоги слід розділяти та пред'являти до суду окремими оформленими документами.
Суддя Костриця О.О.
1 - в справу
2 -ліквідатору Чернишу О.М.
3- Державному агентству резерву України (01004, м. Київ, вул. Пушкінська, 28);
4 -УПФУ в м. Житомирі Житомирської області (м. Житомир, вул. Перемоги, 55),
5 - ВД ЖОВ ФСС з ТВП (м. Житомир, вул. Перемоги, 7),
6 - ОПТМ "Житомиртеплокомуненерго" (м. Житомир, вул. Київська, 48),
7 - КП " Житомирводоканал" (м. Житомир, вул. Черняховського, 120),
8 - ДК "Газ України" НАК "Нафтогаз України" (04116, м. Київ, вул.Шолуденка,1),
9 - ПАТ "ЕК "Житомиробленерго" (м. Житомир, вул. Пушкінська, 32/8),
10 - ВВД ФССНВ та ПЗ України (м. Житомир, вул. Я.Гамарника, 6а) ,
11 - Житомирський міський центр зайнят. (м. Житомир, вул. Черняховського, 110).
12-ЗАТ "Трансферт" ( м. Житомир, Корольовський район, вул. Лук'яненко, буд. 5)
13- ДПІ у м.Житомирі