про залишення позовної заяви без руху
21 січня 2015 р. № 814/178/15
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Лебедєва Г.В., розглянувши адміністративний позов державного підприємства "Миколаївський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" до державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Миколаєва ГУ Міндоходів у Миколаївській області про скасування податкових повідомлень - рішень від 14.01.2015 року №0000701703, №0000052200, №0000062200, №0000072200 про донарахування податкових зобов'язань та штрафних санкцій , -
До суду надійшов адміністративний позов державного підприємства "Миколаївський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" до державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Миколаєва ГУ Міндоходів у Миколаївській області про скасування податкових повідомлень - рішень від 14.01.2015 року №0000701703, №0000052200, №0000062200, №0000072200 про донарахування податкових зобов'язань та штрафних санкцій.
Згідно з п.2 ч.1 ст.107 КАС України після одержання позовної заяви суддя з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Проте, поданий адміністративний позов викладеним вимогам не відповідає.
Згідно ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ч.2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
У свою чергу, правові засади справляння судового збору, платники, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України "Про судовий збір".
Судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством (ч.1 ст.3 Закону).
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Ставка судового збору за подання до суду позовної заяви встановлюється згідно ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року.
Як вбачається з позовної заяви, державне підприємство "Миколаївський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" просить суд скасувати податкові повідомлення - рішення державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Миколаєва ГУ Міндоходів у Миколаївській області від 14.01.2015 року №0000701703, №0000052200, №0000062200, №0000072200.
Суд звертає увагу позивача, що окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
З огляду на викладене, звернена позивачем до суду позовна вимога про скасування податкових повідомлень-рішень державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Миколаєва ГУ Міндоходів у Миколаївській області від 14.01.2015 року №0000701703, №0000052200, №0000062200, №0000072200 є вимогою майнового характеру.
Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати. Частиною 3 ст. 4 Закону визначено, що під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Таким чином, позивачу при зверненні до адміністративного суду з позовною заявою, що містить вимоги про скасування рішення, реалізація якого може призвести до зменшення або збільшення майна особи, необхідно сплатити 10 відсотків від суми судового збору в розмірі 2 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Таким чином, сума судового збору за даним позовом становить 4872,00 грн. Позивачу необхідно сплатити 10 % від суми судового збору, що належить сплаті.
Як вбачається із доданого до адміністративного позову платіжного доручення №491 від 21.01.2015 року, позивачем сплачено судовий збір лише у розмірі 73,08 грн., як судовий збір за подання адміністративного позову немайнового характеру.
З огляду на викладене, позивачем не у повному обсязі сплачено судовий збір за подання вказаного позову майнового характеру, у зв'язку із чим, суд зазначає позивачу про необхідність доплатити судовий збір у відповідності до ст.4 Закону України "Про судовий збір" в розмірі - 414 грн. 12 коп. на банківські реквізити для зарахування до державного бюджету судового збору: отримувач коштів - УДКСУ у м. Миколаєві (місто 22030001), код отримувача - 37992781, банк отримувача - ГУ ДКСУ у Миколаївській області, МФО 826013, рах№31217206784002, код класифікації доходів бюджету - 22030001.
Крім того, відповідно до вимог ч.4 та ч.5 ст.106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Так, ч.2 ст. 50 КАС України передбачено, що позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень.
При цьому, суд зазначає, що згідно п. 7 ст. 56 КАС України законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Відповідно до ч.2 ст.58 КАС України повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду чи факт родинних, опікунських тощо відносин з особою, інтереси якої вони представляють. Засвідчені підписом судді копії цих документів приєднуються до справи.
Так, вказана позовна заява підписана ОСОБА_1, як в.о. директора державного підприємства "Миколаївський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" , при цьому, до позову не надано копії наказу або іншого документу, що посвідчує повноваження вказаної особи як виконуючого обов'язки директора державного підприємства "Миколаївський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою".
Також, відповідно до вимог статей 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються ім'я позивача та відповідача, зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Системний аналіз приписів ст.ст. 105, 106 КАС України свідчить про те, що позивач спочатку викладає обставини, за яких, на його думку, було порушено його права, свободи чи інтереси, з посиланням на докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом. За наявності у позивача доказів ним додаються їхні оригінали або копії до позовної заяви.
У якості доказів, які обґрунтовують заявлені позивачем вимоги, останнім надано до позову лише копії податкових повідомлень - рішень від 14.01.2015 року №0000701703, №0000052200, №0000062200, №0000072200. Однак, позивачем на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги та на які містяться посилання в адміністративному позові, не надано до суду копій первинних документів
При цьому, позивачем не зазначено жодних причин неможливості надання вказаних документів до суду.
Також, з боку позивача не було надано до суду документів, що підтверджують організаційно-правовий статус позивача як юридичної особи, як то, свідоцтва про державну реєстрацію позивача як юридичної особи, виписки (витягу) з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, статуту державного підприємства "Миколаївський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" .
Відтак, перевіривши позовну заяву на відповідність вимогам ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, суд приходить до висновку, що адміністративний позов подано без додержання зазначених вимог.
Згідно ч. 1 ст.108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Виявлені недоліки мають бути усунені шляхом надання до суду оригіналу квитанції про сплату судового збору в сумі 414 грн. 12 коп. та належним чином засвідчених копій документів, які зазначені в ухвалі суду.
За таких обставин, враховуючи, що виявлені недоліки перешкоджають суду вирішити питання про відкриття провадження в адміністративній справі, суддя доходить висновку, що адміністративний позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 106, ч.1 ст.108, 160 КАС України, суддя, -
Адміністративний позов державного підприємства "Миколаївський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" до державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Миколаєва ГУ Міндоходів у Миколаївській області про скасування податкових повідомлень - рішень від 14.01.2015 року №0000701703, №0000052200, №0000062200, №0000072200 про донарахування податкових зобов'язань та штрафних санкцій - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність в строк до 09.02.15 року усунути недоліки та роз'яснити, що в іншому випадку позов буде визнаний неподаним та повернутий позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до Миколаївського окружного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Г.В. Лебедєва