Ухвала від 29.01.2015 по справі 116/3501/13-а

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 січня 2015 року м. Київ К/800/63747/13

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі

суддів: Мороз Л.Л.,

Горбатюка С.А.,

Шведа Е.Ю.,

розглянула у порядку попереднього розгляду касаційну скаргу ліквідатора Житлово-комунального підприємства "Трудове" Куц Ігоря Ярославовича на постанову Сімферопольського районного суду Автономної Республіки Крим від 24.07.2013 року та ухвалу Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 20.11.2013 року у справі за позовом Житлово-комунальне підприємство "Трудове" до Трудівської сільської ради Сімферопольського району Автономної Республіки Крим про скасування рішення,

ВСТАНОВИЛА:

Житлово-комунальне підприємство "Трудове" звернулось до суду з позовом до Трудівської сільської ради Сімферопольського району АРК про скасування пунктів 1, 2 рішення № 1-13/12 про здійснення повернення з повного господарського відання Житлово-комунального підприємства "Трудове" у комунальну власність територіальної громади Трудівської селищної ради Сімферопольського району Автономної Республіки Крим майна, яке складає об'єкти житлового фонду та об'єкти соціальної інфраструктури згідно з переліком, та його передачу на баланс Комунального підприємства "Трудове" на праві повного господарського відання.

Постановою Сімферопольського районного суду Автономної Республіки Крим від 24.07.2013 року, залишеною без змін ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 20.11.2013 року, у задоволенні адміністративного позову відмолено повністю.

Не погоджуючись з судовими рішеннями першої та апеляційної інстанції у справі, ліквідатор Житлово-комунального підприємства "Трудове" Куц І.Я. подав до Вищого адміністративного суду України касаційну скаргу, у якій, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права, просить скасувати рішення судів першої та апеляційної інстанції та направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

Заслухавши доповідь судді Вищого адміністративного суду України стосовно обставин, необхідних для прийняття рішення судом касаційної інстанції, перевіривши і обговоривши доводи касаційної скарги, проаналізувавши правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Судами попередніх інстанцій встановлено, що постановою Господарського суду Автономної Республіки Крим від 21.06.2012 року Житлово-комунальне підприємство "Трудове" було визнано банкрутом та до 21.12.2012 року на підставі ст. 22 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкротом" була відкрита ліквідаційна процедура.

Ухвалою Господарського суду Автономної Республіки Крим від 20.12.2012 року строк проведення ліквідаційної процедури було продовжено до 21.06.2013 року.

Виконавчим комітетом Трудівської селищної ради Сімферопольського району Автономної Республіки Крим за результатами розгляду інформації начальника Житлово-комунального підприємства "Трудове" про порушення процедури банкрутства вказаного підприємства та виконання положень ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника" було прийнято рішення № 5/16 від 23.05.2012 року про створення комісії по прийому об'єктів житлового фонду, що знаходиться у повному господарському віданні Житлово-комунального підприємства "Трудове" у комунальну власність територіальної громади Трудівської селищної ради. 06.07.2012 року на засіданні зазначеної комісії було визначено майно, що перебуває у комунальній власності територіальної громади сіл Трудівської селищної ради, яке перебувало у повному господарському віданні Житлово-комунального підприємства "Трудове". Перелік такого майна включає об'єкти жилого фонду та соціальної інфраструктури,.

Трудівською селищною радою Сімферопольського району було прийнято рішення № 1-13/12 від 10.07.2012 року про здійснення повернення з повного господарського відання Житлово-комунального підприємства "Трудове" у комунальну власність територіальної громади Трудівської селищної ради Сімферопольського району Автономної Республіки Крим майна, яке складає об'єкти житлового фонду та об'єкти соціальної інфраструктури згідно з переліком, та його передачу на баланс Комунального підприємства "Трудове" на праві повного господарського відання.

Відповідно до ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника" (у редакції, чинній на час прийняття оскарженого рішення) всі види майнових активів банкрута, які належать йому на праві власності або повного господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури включаються до складу ліквідаційної маси, за винятком об'єктів житлового фонду, у тому числі гуртожитків, дитячих дошкільних закладів та об'єктів комунальної інфраструктури, які в разі банкрутства передаються до комунальної власності відповідних територіальних громад без додаткових умов.

В силу ст. ст. 2, 7 Закону України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності", п.п. 2, 3 Положення про порядок передачі в комунальну власність державного житлового фонду, що перебував у повному господарському віданні або в оперативному управлінні підприємств, установ та організацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.11.1995 року № 891, передачі в комунальну власність підлягають житлові будинки відомчого житлового фонду в тому числі гуртожитки, разом з відомчим житловим фондом передаються відповідним комунальним підприємствам зовнішні мережі електро-, тепло-, газо-, водопостачання і водовідведення, а також будівлі, призначені для обслуговування цього фонду (ремонтно-будівельні бази, майстерні, транспортні засоби, притиральна техніка, бойлерні, котельні, каналізаційні та водопровідні споруди, вбудовані та прибудовані приміщення,обладнання тощо).

Згідно з пунктом 10 зазначеного Положення разом з передачею відомчого житлового фонду в комунальну власність передається майно житлово-експлуатаційних та комунальних підприємств, які обслуговували цей фонд, у тому числі основні фонди, ремонтно-будівельні бази, майстрині, транспортні засоби, прибиральна техніка, в частині, що визначається комісією з питань приймання відомчого житлового фонду в комунальну власність.

Крім того, згідно з пунктом 5 Положення передача будинків відомчого житлового фонду в комунальну власність проводиться комісією з питань приймання відомчого житлового фонду в комунальну власність, яка утворюється Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями або виконкомами відповідної Ради.

Як встановлено, оскаржене рішення стосується повернення у комунальну власність територіальної громади майна з повного господарського відання Житлово-комунального підприємства "Трудове", по якому була відкрита ліквідаційна процедура, та передачі цього майна на баланс Комунального підприємства "Трудове" на праві повного господарського відання.

У касаційній скарзі позивач зазначає, що оскаржене рішення прийняте без належних повноважень, у зв'язку з чим є неправомірним.

Колегія суддів не погоджується з доводами позивача з огляду на таке.

Передача до комунальної власності об'єктів житлового фонду та об'єктів комунальної інфраструктури, які належать банкруту на праві повного господарського відання передбачена статтею 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника".

Перелік майна, що було повернуто у комунальну власність зазначений у додатку до рішення № 1-13/12 від 10.07.2012 року та включає об'єкти жилого фонду та соціальної інфраструктури, що узгоджується з положеннями зазначеної норми.

Крім того, повноваження рад щодо вирішення питань про передачу іншим органам окремих повноважень щодо управління майном, яке належить до комунальної власності відповідної територіальної громади, визначення меж цих повноважень та умов їх здійснення передбачено пунктом 31 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

У касаційній скарзі позивач також зазначає, що оскаржене рішення містить посилання на статтю 29 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», яка не надає раді відповідних повноважень.

Так, статтею 29 вказаного закону передбачені повноваження виконавчих органів сільських, селищних, міських рад щодо управління комунальною власністю.

Проте, на думку колегія суддів зазначення радою вказаної норми закону не свідчить про неправомірність прийнятого рішення, оскільки воно вцілому узгоджується із законодавством, зокрема, статтею 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника" та статтею 26 Закону України від 21.05.1997 року № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні».

Також, слід зазначити, що стаття 29 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлює повноваження виконавчих органів рад щодо управління комунальною власністю, що мало місце під час прийняття Виконавчим комітетом Трудівської селищної ради Сімферопольського району Автономної Республіки Крим рішення № 5/16 від 23.05.2012 року про створення комісії по прийому об'єктів житлового фонду, що знаходиться у повному господарському віданні Житлово-комунального підприємства "Трудове" у комунальну власність. При цьому, оскаржене у цій справі рішення ради було прийняте, зокрема, з урахуванням висновків комісії, що була створена виконавчим комітетом.

Враховуючи наведене, колегія суддів погоджується з висновками судів попередніх інстанцій відносно того, що оскаржене у цій справі рішення прийняте на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Касаційну скаргу слід відхилити, оскільки рішення судів першої та апеляційної інстанції ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційної скарги висновків судів не спростовують, підстави для призначення справи до розгляду в судовому засіданні відсутні.

Доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку, що при розгляді справи судами допущено неправильне застосування норм матеріального чи порушення норм процесуального права, які передбачені ст.ст. 225 - 229 Кодексу адміністративного судочинства України як підстави для зміни, скасування судового рішення, залишення позовної заяви без розгляду або закриття провадження у справі.

Керуючись ст. ст. 220, 220-1, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів

УХВАЛИЛА:

Касаційну скаргу ліквідатора Житлово-комунального підприємства "Трудове" Куц Ігоря Ярославовича відхилити, постанову Сімферопольського районного суду Автономної Республіки Крим від 24.07.2013 року та ухвалу Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 20.11.2013 року у цій справі залишити без змін.

Ухвала є остаточною і оскарженню не підлягає.

Судді: