Справа: № 825/3175/14 Головуючий у 1-й інстанції: Заяць О.В. Суддя-доповідач: Мамчур Я.С
Іменем України
17 лютого 2015 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого судді: Мамчура Я.С,
суддів: Бистрик Г.М., Шостак О.О.
при секретарі: Гімарі Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві апеляційну скаргу відповідача - Чернігівської обласної державної адміністрації на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 18 грудня 2014 року у справі за позовом приватного підприємства «Комфортавтотранс» до Чернігівської обласної державної адміністрації, третя особа: фізична особа-підприємець ОСОБА_2, про визнання протиправним та скасування рішення , -
Позивач звернувся до Чернігівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Чернігівської обласної державної адміністрації, третя особа: фізична особа-підприємець ОСОБА_2, про визнання протиправним та скасування рішення Чернігівської обласної державної адміністрації від 28.11.2013 № 499 Про введення в дію рішення щодо визначення переможцем конкурсу на право обслуговування маршруту Чернігів-Десна (рейси 2803к/2804к, 2805к/2806к) ФОП ОСОБА_2; визнати нечинним адміністративний договір ''Про перевезення пасажирів за маршрутом Чернігів-Десна (рейси 2803к/2804к, 2805к/2806к)'' від 18.12.2013 укладений Чернігівською обласною державною адміністрацією; зобов'язати Чернігівську обласну державну адміністратцію в рамках оголошеного конкурсу на право обслуговування маршруту Чернігів-Десна (рейси 2803к/2804к, 2805к/2806к), провести повторний розгляд конкурсних пропозицій поданих претендентами конкурсу та прийняти за наслідками такого розгляду рішення.
Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 18 грудня 2014 року - позов задоволено.
Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням, представник відповідача подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального права, та прийняти рішення, яким відмовити в задоволенні позову у повному обсязі. Вважає, що висновки суду не відповідають обставинам справи.
Заслухавши у судовому засіданні суддю-доповідача, пояснення з'явившихся учасників процесу, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а постанову суду - без змін з таких підстав.
Згідно з п. 1, ч.1 ст. 198, ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Розглядаючі апеляційну скаргу, колегія суддів звертає увагу на наступне.
Спірні правовідносини регулюються Законом України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 № 2344, Постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 № 1081 "Про затвердження Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування" (далі - Порядок № 1081).
Відповідно до частини першої статті 43 Закону України "Про автомобільний транспорт" визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах.
Статтею 44 Закону України "Про автомобільний транспорт" встановлено, що організація проведення конкурсу та визначення умов перевезень покладаються на органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.
Для організації забезпечення і підготовки матеріалів для проведення засідань конкурсного комітету органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування на конкурсних умовах за договором залучають підприємство (організацію), що має фахівців та досвід роботи не менше трьох років з питань організації пасажирських перевезень. Конкурс проводиться із залученням представників відповідних органів виконавчої влади, а також представників громадських організацій. Залучене для проведення засідань конкурсного комітету підприємство (організація) готує матеріали щодо умов конкурсу, паспортів автобусних маршрутів, аналізу одержаних пропозицій та їх оцінки, договорів з переможцями конкурсу та інші матеріали.
Відповідно до пунктів 29, 42 Порядку № 1081 переможцем конкурсу визначається підприємство (організація), яке за оцінкою конкурсного комітету найбільше відповідає умовам конкурсу. У разі участі в конкурсі двох або більше перевізників-претендентів конкурсний комітет визначає кращого з використанням бальної системи оцінки пропозицій перевізників-претендентів відповідно до цього Порядку та Закону України "Про автомобільний транспорт". Сумарна кількість балів, одержаних кожним перевізником-претендентом згідно з додатком 4, є підставою для визначення переможця конкурсу.
Додатком 4 до Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування ( у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 29 червня 2011 року № 953) затверджено перелік показників нарахування балів за системою оцінки пропозицій перевізників-претендентів, в якому зазначено, що середньооблікова кількість працівників за період протягом року до дати оголошення конкурсу з окладом за штатним розписом із заробітною платою не менше встановленого законодавством мінімуму, що працюють на повну ставку, осіб, для міжміських перевезень від 30 до 50 включно нараховується 6 балів.
Відповідно до пунктів 46, 47, 49 Порядку № 1081 переможцем конкурсу визнається перевізник-претендент, який за результатами розгляду набрав найбільшу кількість балів відповідно до системи оцінки пропозицій перевізників-претендентів. Претендентом, який посів друге місце, визнається перевізник-претендент, який за результатами розгляду набрав найбільшу кількість балів відповідно до системи оцінки пропозицій перевізників-претендентів без урахування показника переможця конкурсу. Рішення про результати конкурсу приймається конкурсним комітетом на закритому засіданні в присутності не менш як половини його складу, у тому числі голови конкурсного комітету або його заступника, простою більшістю голосів. Рішення конкурсного комітету про визначення переможця конкурсу, а також перевізника-претендента, який за результатами розгляду посів друге місце, оголошується перевізникам-претендентам під час конкурсу, у 10-денний строк оформляється протоколом, який підписується присутнім головою або заступником голови та секретарем конкурсного комітету, і подається організатору.
Отже, як вбачається з матеріалів справи та було встановлено судом першої інстанції, постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 12 вересня 2014 року у справі № 825/4550/13-а, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 04 листопада 2014 року, визнано протиправним та скасовано рішення Конкурсного комітету Чернігівської обласної державної адміністрації від 12.11.2013 в частині визначення фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 переможцем конкурсу на право обслуговування автобусного маршруту загального користування Чернігів - Десна (рейси 2803к/2804к, 2805к/2806к).
Таким чином, враховуючи, що скасоване судом Рішення конкурсного комітету щодо визначення переможцем конкурсу на право обслуговування маршруту Чернігів - Десна (рейси 2803к/2804к, 2805к/2806к) ФОП ОСОБА_2 введено в дію відповідним рішенням відповідача від 28.11.2013 року № 499 та на підставі якого між Чернігівською обласною державною адміністрацією та ФОП ОСОБА_2 укладено адміністративний Договір №246-11-13/247 про перевезення пасажирів за маршрутом Чернігів - Десна (рейси 2803к/2804к, 2805к/2806к) терміном на три роки, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про наявність підстав для визнання протиправним і скасування рішення Чернігівської обласної державної адміністрації від 28.11.2013 року № 499 Про введеня в дію рішення щодо визначення переможцем конкурсу на право обслуговування маршруту Чернігів - Десна (рейси 2803к/2804к, 2805к/2806к) ФОП ОСОБА_2 та визнання нечинним адміністративного договору від 18.12.2013 року укладеного між Чернігівською обласною державною адміністрацією та ФОП ОСОБА_2 про перевезення пасажирів за маршрутом Чернігів - Десна (рейси 2803к/2804к, 2805к/2806к) терміном на три роки.
Враховуючи викладене, колегія суддів приходить до переконання про обґрунтованість позовних вимог, а доводи апеляційної скарги відповідача не спростовують висновків суду першої інстанції.
Так, відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
З підстав вищенаведеного, колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції при ухваленні оскаржуваної постанови вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку та прийняв законне і обґрунтоване рішення, з дотриманням норм матеріального і процесуального права, а тому підстав для його скасування не вбачається.
Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212 КАС України, суд
Апеляційну скаргу відповідача - Чернігівської обласної державної адміністрації - залишити без задоволення.
Постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 18 грудня 2014 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий - суддя: Я.С. Мамчур
Судді: Г.М. Бистрик
О.О. Шостак
Ухвалу складено у повному обсязі 20.02.2015.
.
Головуючий суддя Мамчур Я.С
Судді: Шостак О.О.
Бистрик Г.М.