м. Красний Лиман Справа № 236/482/15-п
19 лютого 2015 року суддя Краснолиманського міського суду Донецької області, Саржевська І. В., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Краснолиманського МВ УМВС України в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності відносно
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка
зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1
за ст. 156 ч.1 КУпАП, -
19.02.2015року до Краснолиманського міського суду Донецької області від Краснолиманського МВ ГУМВС України в Донецькій області надійшла адміністративна справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ст. 156 ч.1 КУпАП.
Частиною 1 статіт 156 КУпАП визначена адміністративній відповідальності за порушення правил торгівлі, а саме:
роздрібну або оптову, включаючи імпорт або експорт, торгівлю спиртом етиловим, коньячним або плодовим або роздрібну торгівля алкогольними напоями чи тютюновими виробами без наявності ліцензії або без марок акцизного збору чи з підробленими марками цього збору.
Санкція частини 1 статті 156 КУпАП передбачає накладення адміністративного стягнення у виді:
штрафу від п'ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі. конфіскацію предметів.
Статтею 256 частиною 1 КУпАП визначені вимоги до змісту протоколу про адміністративне правопорушення.
У протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім*я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Протокол про адміністративне правопорушення ДО № 198817 від 18.02.2015року складений відносно ОСОБА_2 за ст. 156 ч.1 КУпАП не відповідає вимогам ч. 1 ст. 256 КУпАП.
Протокол про адміністративне правопорушення ДО № 198817 від 18.02.2015року не зазначає:
місце, час вчинення та суть адміністративного правопорушення - де, коли, кому та які саме алкогольні напої та тютюнові вироби без наявності ліцензії або без марок акцизного збору чи підробними марками цього збору реалізовувала ОСОБА_2; прізвища свідків, потерпілих по справі.
Оскільки санкція статті 156 частини 1 КУпАП передбачає конфіскацію предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі, матеріали протоколу про адміністративне правопорушення повинні містити чіткий перелік зазначених предметів, суму грошової виручки, місце їх знахоження та зберігання.
Надані до адміністративної справи письмові докази: копії всіх документів, належним чином не оформлені, не мають піпису та печатки. Крім того, копії: протоколів досмотру та вилучення; огляду місця події; пояснень є нечитаємі.
Вказані недоліки перешкоджають розгляду справи по суті.
Керуючись ст. 256 КУпАП,-
Протокол про адміністративне правопорушення ДО № 198817 від 18.02.2015 року відносно ОСОБА_2 за ст. 156 ч.1 КУпАП повернути Краснолиманському МВ УМВС України в Донецькій області для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя -