04116 м.Київ, вул. Шолуденка, 1 (044) 230-06-58
"12" лютого 2015 р. Справа№ 34/289-64/200
Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Куксова В.В.
суддів: Яковлєва М.Л.
Ільєнок Т.В.
за участю представників:
від позивача: представник - Мельник М.А. - за довіреністю,
від відповідача-1: представник - Литовченко Ю.П. - за довіреністю,
від відповідача-2: не з'явився,
від ДВС: представник - Попів Р.І. - за довіреністю,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства акціонерний банк "Укргазбанк"
на ухвалу Господарського суду міста Києва від 10.12.2014 р.
за скаргою Публічного акціонерного товариства акціонерний банк "Укргазбанк"
на дії Відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України
у справі № 34/289-64/200 (суддя Зеленіна Н.І.)
за позовом Публічного акціонерного товариства акціонерний банк "Укргазбанк", м. Київ
до 1. Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська інвестиційна-інжинірингова компанія", м. Київ,
2. Товариства з обмеженою відповідальністю "Плисецький гранітний кар'єр", с. Плесецьке Васильківського р-ну Київської обл.
про стягнення заборгованості за кредитним договором та звернення стягнення на предмет застави,
Публічне акціонерне товариство акціонерний банк "Укргазбанк" звернулось до Господарського суду міста Києва зі скаргою на дії Відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України, в якій просить визнати неправомірними дії старшого державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України Рагімової А.Н. щодо закінчення виконавчого провадження №40232144 від 25.02.2014 р., скасувати постанову старшого державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України Рагімової А.Н. про закінчення виконавчого провадження №40232144 від 25.02.2014 р.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 10.12.2014 р. у справі №34/289-64/200 у задоволенні скарги Публічного акціонерного товариства акціонерний банк "Укргазбанк" на дії Відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України відмовилено.
Не погоджуючись з прийнятою ухвалою, Публічне акціонерне товариство акціонерний банк "Укргазбанк" звернулось до Київського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить оскаржувану ухвалу скасувати та постановити нову ухвалу, якою задовольнити скаргу.
Апеляційна скарга обґрунтована тим, що ухвала суду першої інстанції прийнята з порушенням норм процесуального права, внаслідок неповного з'ясування обставин, що мають значення для правильного вирішення справи, висновки викладені в оскаржуваній ухвалі не відповідають обставинам справи.
Відповідачі та Відділ ДВС України правом на подання відзиву на апеляційну скаргу не скористались.
В ході розгляду апеляційної скарги від Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська інвестиційна-інжинірингова компанія" надійшло клопотання про зупинення провадження у справі №34/289-64/200 у зв'язку із здійсненням процедури банкрутства боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська інвестиційна-інжинірингова компанія".
Колегія суддів відхиляє дане клопотання, оскільки відповідачем-1 не обґрунтовано які саме обставини неможливо встановити під час розгляду скарги Публічного акціонерного товариства акціонерний банк "Укргазбанк" на дії Відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України та які встановлюються у межах справи про банкрутство відповідача-1.
Представник позивача (стягувача) в судовому засіданні вимоги апеляційної скарги підтримав у повному обсязі, просив оскаржувану ухвалу скасувати.
Представники відповідача-1 та ДВС в судовому засіданні проти доводів апеляційної скарги заперечували, просили залишити її без задоволення, а оскаржувану ухвалу без змін.
Відповідач-2 явку свого представника в судове засідання не забезпечив, клопотань про відкладення розгляду справи не надходило.
Згідно роз'яснень п. 3.9.2 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26 грудня 2011 року N 18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» у випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.
Неявка представника відповідача-2 в судове засідання не перешкоджає розгляду справи, оскільки в матеріалах справи достатньо доказів для вирішення апеляційної скарги по суті.
Розглянувши у судовому засіданні апеляційну скаргу, дослідивши матеріали справи та зібрані у ній докази, заслухавши пояснення представників позивача, відповідача-1 та ДВС, колегія суддів приходить до висновку про те, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а оскаржувану ухвалу без змін з наступних підстав.
Статтею 121-2 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що скарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена.
Скарги на дії органів Державної виконавчої служби розглядаються господарським судом, про час і місце якого повідомляються ухвалою стягувач, боржник чи прокурор та орган виконання судових рішень. Неявка боржника, стягувача, прокурора чи представника органу Державної виконавчої служби в судове засідання не є перешкодою для розгляду скарги. За результатами розгляду скарги виноситься ухвала, яка надсилається стягувачеві, боржникові та органові виконання судових рішень. Ухвалу може бути оскаржено у встановленому цим Кодексом порядку.
Рішенням Господарського суду міста Києва від 07.10.2011 р. у справі № 34/289-64/200 позов Публічного акціонерного товариства акціонерний банк "Укргазбанк" задоволено частково, стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія" на користь Публічного акціонерного товариства "Укргазбанк" суму в розмірі 22 007 013,75 грн., виконання судового рішення було розстрочено на 36 місяців, в рахунок погашення заборгованості ТОВ "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія" було звернуто стягнення на майно, належне відповідачу на праві власності.
Постановою Київського апеляційного господарського суду від 23.01.2012 р. у справі № 34/289-64/200 рішення Господарського суду міста Києва від 07.10.2011 р. в частині стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія" на користь Публічного акціонерного товариства акціонерного банку "Укргазбанк" 644517,40 грн. простроченої заборгованості по процентах, 555544,36 грн. пені за несвоєчасну сплату процентів скасовано, в іншій частині рішення суду першої інстанції залишено без змін. Також було здійснено новий розподіл судових витрат та стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія" на користь Публічного акціонерного товариства "Укргазбанк" 25500,00 грн. витрат по сплаті державного мита та 236 грн. витрат на інформаційне-технічне забезпечення судового процесу.
На виконання постанови Київського апеляційного господарського суду від 23.01.2012 р. у справі № 34/289-64/200 Господарським судом міста Києва 08.02.2012 р. видано накази:
- на стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія" на користь Публічного акціонерного товариства "Укргазбанк" 25 500 гривень витрат по сплаті державного мита та 256 гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу;
- на стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія"(03087, м. Київ, вул. Єреванська, буд. 1, кв. 1, код ЄДРПОУ 32102765) на користь Публічного акціонерного товариства "Укргазбанк"(03087, м. Київ, вул. Єреванська, 1, код ЄДРПОУ 23697280) 14795513,00 грн. заборгованості по кредиту, 3136364,10 грн. відсотків за користування кредитними коштами, 2664343,00 грн. пені за несвоєчасне повернення кредиту, 230731,89 грн. пені за несвоєчасну сплату відсотків за користування кредитними коштами; розстрочення виконання судового рішення строком на 36 місяців з моменту набрання ним законної сили, зобов'язавши Товариство з обмеженою відповідальністю "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія" сплачувати щомісячно наступним чином: - протягом першого - вісімнадцятого місяців щомісячно по 50000,00 грн., протягом дев'ятнадцятого - двадцять четвертого місяців щомісячно по 100000 грн., протягом двадцять п'ятого - тридцять п'ятого місяців щомісячно по 1711009,33 грн., - протягом останнього тридцять шостого місяця - 505849,36 грн.;
- на звернення стягнення в рахунок погашення заборгованості ТОВ "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія" на наступне майно: - автотранспорті засоби, а саме: - марки Богдан, тип автобус пасажирський, 2004 року випуску, кузов № Y7ВА081104В000017, реєстраційний номер АА0100АА; - марки Богдан, тип вантажний бортовий, 2006 року випуску, кузов № Y6JDF25006J000221, реєстраційний номер АА0960СО; - марки Lexus 570, тип джип, 2008 року випуску, кузов № JTJHY00W84005177, реєстраційний номер АА443ЕС; - тахеометр, 2008 року випуску, кузов № н/д, реєстраційний номер 02-865, що належать на праві власності ТОВ "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія"; - обладнання, а саме: - блок-модуль 11*3м., 2007 р. випуску; - блок-модуль 1*3*2,6, 2007 р. випуску; - будівля модульна 6015, 2007 р. випуску; агрегат пневмат Worker, 2006 р. випуску; - станок для свердлення, 2005 р. випуску; - штукатурний агрегат, 2006 р. випуску; - штукатурний агрегат, 2006 р. випуску; - штукатурний агрегат, 2005 р. випуску; - битове приміщення, 2007 р. випуску, що розташовані за адресою: м. Київ, вул. Велика Житомирська, 24,- що належать на праві власності ТОВ "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія".
Постановою Вищого господарського суду України від 23.05.2013 р. вказані рішення Господарського суду міста Києва та постанову Київського апеляційного господарського суду було частково скасовано, прийнято нове рішення, яким стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія" на користь Публічного акціонерного товариства "Укргазбанк" 10639513,27 грн. простроченої заборгованості по процентах, 2669475,37 грн. пені за несвоєчасне повернення кредиту, 1517 899,24 грн. пені за несвоєчасну сплату процентів та 37850,00 грн. штрафу за невиконання договору застави транспортних засобів. В рахунок погашення заборгованості Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія" звернуто стягнення на товари в обороті, а саме: фракцію 20*40 (1 327,69 тон); фракцію 40*70 (2 202, 79 тон); фракцію 0*5 (41 983, 95 тон); суміш піщано-гравійну 0*40 (17159,60 тон); ґрунт піщаний (198 255, 54 тон), що належить на праві власності ТОВ "Плисецький гранітний кар'єр". В решті, про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія" 14 795 513,00 грн. простроченої заборгованості по кредиту та відмову у стягненні штрафів у розмірі 28 695,00 грн., за невиконання договору застави обладнання і 5 000,00 грн. стягнення на заставлене майно - автотранспорті засоби та обладнання, що належить Товариству з обмеженою відповідальністю "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія", постанову Київського апеляційного господарського суду та рішення господарського суду міста Києва залишено без змін, а також стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія" та Товариства з обмеженою відповідальністю "Плисецький гранітний кар'єр", солідарно, на користь Публічного акціонерного товариства акціонерний банк "Укргазбанк" судовий збір у розмірі 23 383,90 грн. - за подачу касаційної скарги, 12 750,00 грн. - за подачу апеляційної скарги і 25 500,00 грн. - за подачу позову.
На виконання постанови Вищого господарського суду України від 23.05.2012 року № 34/289-64/200 Господарським судом міста Києва 12.06.2014 р. видано накази:
- на повернення Публічному акціонерному товариству "Укргазбанк" з Державного бюджету України 12876,00 грн. зайво сплаченого судового збору за подачу касаційної скарги;
- на стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія" на користь Публічного акціонерного товариства акціонерний банк "Укргазбанк" 10639513,27 грн. простроченої заборгованості по процентах, 2669475,37 грн. пені за несвоєчасне повернення кредиту, 1517899,24 грн. пені за несвоєчасну сплату процентів і 37850,00 грн. штрафу за невиконання договору застави транспортних засобів; в рахунок погашення заборгованості Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія" звернення стягнення на товари в обороті, а саме: фракцію 20*40 (1327,69 тон), фракцію 40*70 (2202,79 тон), фракцію 0*5 (41983,95 тон), суміш піщано-гравійну 0*40 (17159,60 тон), ґрунт піщаний (198255,54 тон), що належать на праві власності Товариству з обмеженою відповідальністю "Плисецький гранітний кар'єр"; та стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія" та Товариства з обмеженою відповідальністю "Плисецький гранітний кар'єр", солідарно, на користь Публічного акціонерного товариства "Укргазбанк" 23383,90 грн. судового збору за подачу касаційної скарги, 12750 грн. судового збору за подачу апеляційної скарги, 25500,00 грн. судового збору за подачу позову.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 04.03.2013 р. визнано наказ господарського суду міста Києва від 08.02.2012 року № 34/289-64/200 (про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія" на користь Публічного акціонерного товариства "Укргазбанк" 25 500 гривень витрат по сплаті державного мита та 256 гривень витрат на інформаційне-технічне забезпечення судового процесу) таким, що не підлягає виконанню, та ухвалено видати на виконання постанови Київського апеляційного господарського суду від 23.01.2012 року № 34/289-64/200, яка набрала законної сили 23.01.2012 року, наказ господарського суду міста Києва про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія" (03049, м. Київ, вул. Єреванська, буд. 1, кв. 1, код ЄДРПОУ 32102765) на користь Публічного акціонерного товариства "Укргазбанк" (03087, м. Київ, вул. Єреванська, буд. 1, код ЄДРПОУ 23697280) 25500,00 гривень витрат по сплаті державного мита та 256,00 гривень витрат на інформаційне-технічне забезпечення судового процесу.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 04.03.2013 р. визнано таким, що не підлягає виконанню, наказ господарського суду міста Києва від 08.02.2012 року 34/289-64/200 (про звернення стягнення в рахунок погашення заборгованості ТОВ "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія" на наступне майно: - автотранспорті засоби, а саме: - марки Богдан, тип автобус пасажирський, 2004 року випуску, кузов № Y7ВА081104В000017, реєстраційний номер АА0100АА; - марки Богдан, тип вантажний бортовий, 2006 року випуску, кузов № Y6JDF25006J000221, реєстраційний номер АА0960СО; - марки Lexus 570, тип джип, 2008 року випуску, кузов № JTJHY00W84005177, реєстраційний номер АА443ЕС; - тахеометр, 2008 року випуску, кузов № н/д, реєстраційний номер 02-865, що належать на праві власності ТОВ "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія"; - обладнання, а саме: - блок-модуль 11*3м., 2007 р. випуску; - блок-модуль 1*3*2,6, 2007 р. випуску; - будівля модульна 6015, 2007 р. випуску; агрегат пневмат Worker, 2006 р. випуску; - станок для свердлення, 2005 р. випуску; - штукатурний агрегат, 2006 р. випуску; - штукатурний агрегат, 2006 р. випуску; - штукатурний агрегат, 2005 р. випуску; - битове приміщення, 2007 р. випуску, що розташовані за адресою: м. Київ, вул. Велика Житомирська, 24,- що належать на праві власності ТОВ "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія"), та ухвалено видати на виконання рішення господарського суду міста Києва від 07.10.2011 року № 34/289-64/200, наказ господарського суду міста Києва наступного змісту: "в рахунок погашення заборгованості ТОВ "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія" звернути стягнення на наступне майно: - автотранспорті засоби, а саме: - марки Богдан, тип автобус пасажирський, 2004 року випуску, кузов № Y7ВА081104В000017, реєстраційний номер АА0100АА; - марки Богдан, тип вантажний бортовий, 2006 року випуску, кузов № Y6JDF25006J000221, реєстраційний номер АА0960СО; - марки Lexus 570, тип джип, 2008 року випуску, кузов № JTJHY00W584005177, реєстраційний номер АА4443ТС; - тахеометр, 2008 року випуску, кузов № н/д, реєстраційний номер 02-865, що належать на праві власності ТОВ "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія"; - обладнання, а саме: - блок-модуль 11*3м., 2007 р. випуску; - блок-модуль 1*3*2,6, 2007 р. випуску; - будівля модульна 6015, 2007 р. випуску; агрегат пневмат Worker, 2006 р. випуску; - станок для свердлення, 2005 р. випуску; - штукатурний агрегат, 2006 р. випуску; - штукатурний агрегат, 2006 р. випуску; - штукатурний агрегат, 2005 р. випуску; - битове приміщення, 2007 р. випуску, що розташовані за адресою: м. Київ, вул. Велика Житомирська, 24,- що належать на праві власності ТОВ "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія".
В наступному, 26.03.2013 р. Господарським судом міста Києва видано наступні накази:
- на стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія" (03087, м. Київ, вул. Єреванська, 1, кв. 1, код ЄДРПОУ 32102765) на користь Публічного акціонерного товариства "Укргазбанк" (03087, м. Київ, вул. Єреванська, 1, код ЄДРПОУ 23697280) 25500,00 грн. витрат по сплаті державного мита та 256,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу;
- на звернення стягнення в рахунок погашення заборгованості ТОВ "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія" на наступне майно: - автотранспорті засоби, а саме: - марки Богдан, тип автобус пасажирський, 2004 року випуску, кузов № Y7ВА081104В000017, реєстраційний номер АА0100АА; - марки Богдан, тип вантажний бортовий, 2006 року випуску, кузов № Y6JDF25006J000221, реєстраційний номер АА0960СО; - марки Lexus LX 570, тип джип, 2008 року випуску, кузов № JTJHY00W584005177, реєстраційний номер АА4443ТС; - тахеометр, 2008 року випуску, кузов № н/д, реєстраційний номер 02-865, що належать на праві власності ТОВ "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія"; - обладнання, а саме: - блок-модуль 11*3м., 2007 р. випуску; - блок-модуль 1*3*2,6, 2007 р. випуску; - будівля модульна 6015, 2007 р. випуску; агрегат пневмат Worker, 2006 р. випуску; - станок для свердлення, 2005 р. випуску; - штукатурний агрегат, 2006 р. випуску; - штукатурний агрегат, 2006 р. випуску; - штукатурний агрегат, 2005 р. випуску; - битове приміщення, 2007 р. випуску, що розташовані за адресою: м. Київ, вул. Велика Житомирська, 24,- що належать на праві власності ТОВ "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія".
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 29.10.2014 р. виправлено допущені в наказах Господарського суду міста Києва № 34/289-64/200 від 14.06.2012 р. та від 26.03.2013 р. помилки; доповнено наказ Господарського суду міста Києва № 34/289-64/200 від 14.06.2012 р. наступним абзацом: "Стягувач за даним наказом - Публічне акціонерне товариство акціонерний банк "Укргазбанк" (03087, м. Київ, вул. Єреванська, 1; код ЄДРПОУ 23697280. Боржник-1 за даним наказом - Товариство з обмеженою відповідальністю "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія" (03087, м. Київ, вул. Єреванська, 1, кв. 1; код ЄДРПОУ 32102765). Боржник-2 за даним наказом - Товариство з обмеженою відповідальністю "Плисецький гранітний кар'єр" (08622, Київська обл., Васильківський р-н, с. Плесецьке, гранкар'єр; код ЄДРПОУ 03577160)"; Абзац 2 наказу господарського суду міста Києва № 34/289-64/200 від 26.03.2013 р. викладено в наступній редакції: "В рахунок погашення простроченої заборгованості по кредиту ТОВ "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія" в сумі 14 795 513,00 грн. звернути стягнення на наступне майно: - автотранспорті засоби, а саме: - марки Богдан, тип автобус пасажирський, 2004 року випуску, кузов № Y7ВА081104В000017, реєстраційний номер АА0100АА; - марки Богдан, тип вантажний бортовий, 2006 року випуску, кузов № Y6JDF25006J000221, реєстраційний номер АА0960СО; - марки Lexus LX 570, тип джип, 2008 року випуску, кузов № JTJHY00W584005177, реєстраційний номер АА4443ТС; - тахеометр, 2008 року випуску, кузов № н/д, реєстраційний номер 02-865, що належать на праві власності ТОВ "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія"; - обладнання, а саме: - блок-модуль 11*3м., 2007 р. випуску; - блок-модуль 1*3*2,6, 2007 р. випуску; - будівля модульна 6015, 2007 р. випуску; агрегат пневмат Worker, 2006 р. випуску; - станок для свердлення, 2005 р. випуску; - штукатурний агрегат, 2006 р. випуску; - штукатурний агрегат, 2006 р. випуску; - штукатурний агрегат, 2005 р. випуску; - битове приміщення, 2007 р. випуску, що розташовані за адресою: м. Київ, вул. Велика Житомирська, 24,- що належать на праві власності ТОВ "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія"; та доповнено наказ господарського суду міста Києва № 34/289-64/200 від 26.03.2013 р. наступним абзацом: "Стягувач за даним наказом - Публічне акціонерне товариство акціонерний банк "Укргазбанк" (03087, м. Київ, вул. Єреванська, 1; код ЄДРПОУ 23697280. Боржник за даним наказом - Товариство з обмеженою відповідальністю "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія" (03087, м. Київ, вул. Єреванська, 1, кв. 1; код ЄДРПОУ 32102765)".
25.02.2014 р. Відділом примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України винесено постанову про закінчення виконавчого провадження № 40232144 з виконання наказу господарського суду міста Києва від 08.02.2012 р., виданого на виконання постанови Київського апеляційного господарського суду від 23.01.2013 р. на стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія" (03087, м. Київ, вул. Єреванська, буд. 1, кв. 1, код ЄДРПОУ 32102765) на користь Публічного акціонерного товариства "Укргазбанк"(03087, м. Київ, вул. Єреванська, 1, код ЄДРПОУ 23697280) 14795513,00 грн. заборгованості по кредиту, 3136364,10 грн. відсотків за користування кредитними коштами, 2664343,00 грн. пені за несвоєчасне повернення кредиту, 230731,89 грн. пені за несвоєчасну сплату відсотків за користування кредитними коштами; розстрочення виконання судового рішення строком на 36 місяців з моменту набрання ним законної сили, зобов'язавши Товариство з обмеженою відповідальністю "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія" сплачувати щомісячно наступним чином: - протягом першого - вісімнадцятого місяців щомісячно по 50000,00 грн., протягом дев'ятнадцятого - двадцять четвертого місяців щомісячно по 100000 грн., протягом двадцять п'ятого - тридцять п'ятого місяців щомісячно по 1711009,33 грн., - протягом останнього тридцять шостого місяця - 505849,36 грн.
Як вбачається з вказаної постанови, вона винесена у зв'язку з тим, що зазначений наказ визнано таким, що не підлягає виконанню, ухвалою Господарського суду міста Києва від 04.03.2013 р.
Стягувач (позивач) зазначає про неправомірність закінчення виконавчого провадження № 40232144 та винесення відповідної постанови з підстав того, що наказ, на виконання якого відкрито вказане виконавче провадження, судом не визнавався таким, що не підлягає виконанню.
Колегія суддів зазначає, що наказ Господарського суду міста Києва від 08.02.2012 р. № 34/289-64/200, виданий на виконання постанови Київського апеляційного господарського суду від 23.01.2013 р. на стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія" на користь Публічного акціонерного товариства "Укргазбанк" 14795513,00 грн. заборгованості по кредиту, 3136364,10 грн. відсотків за користування кредитними коштами, 2664343,00 грн. пені за несвоєчасне повернення кредиту, 230731,89 грн. пені за несвоєчасну сплату відсотків за користування кредитними коштами; розстрочення виконання судового рішення строком на 36 місяців з моменту набрання ним законної сили, зобов'язавши Товариство з обмеженою відповідальністю "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія" сплачувати щомісячно наступним чином: - протягом першого - вісімнадцятого місяців щомісячно по 50000,00 грн., протягом дев'ятнадцятого - двадцять четвертого місяців щомісячно по 100000 грн., протягом двадцять п'ятого - тридцять п'ятого місяців щомісячно по 1711009,33 грн., - протягом останнього тридцять шостого місяця - 505849,36 грн., судом не визнавався таким, що не підлягає виконанню.
У той же час, слід зазначити наступне.
Постановою Вищого господарського суду України від 23.05.2013 р. рішення Господарського суду міста Києва та постанову Київського апеляційного господарського суду було частково скасовано, прийнято нове рішення, яким стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія" на користь Публічного акціонерного товариства "Укргазбанк" 10639513,27 грн. простроченої заборгованості по процентах, 2669475,37 грн. пені за несвоєчасне повернення кредиту, 1517899,24 грн. пені за несвоєчасну сплату процентів та 37850,00 грн. штрафу за невиконання договору застави транспортних засобів. В рахунок погашення заборгованості Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія" звернуто стягнення на товари в обороті, а саме: фракцію 20*40 (1 327,69 тон); фракцію 40*70 (2 202, 79 тон); фракцію 0*5 (41 983, 95 тон); суміш піщано-гравійну 0*40 (17159,60 тон); ґрунт піщаний (198 255, 54 тон), що належить на праві власності ТОВ "Плисецький гранітний кар'єр". В решті, про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія" 14 795 513,00 грн. простроченої заборгованості по кредиту та відмову у стягненні штрафів у розмірі 28 695,00 грн., за невиконання договору застави обладнання і 5 000,00 грн. стягнення на заставлене майно - автотранспорті засоби та обладнання, що належить Товариству з обмеженою відповідальністю "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія", постанову Київського апеляційного господарського суду та рішення господарського суду міста Києва залишено без змін, а також стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія" та Товариства з обмеженою відповідальністю "Плисецький гранітний кар'єр", солідарно, на користь Публічного акціонерного товариства акціонерний банк "Укргазбанк" судовий збір у розмірі 23 383,90 грн. - за подачу касаційної скарги, 12 750,00 грн. - за подачу апеляційної скарги і 25 500,00 грн. - за подачу позову.
Отже, постанова Київського апеляційного господарського суду від 23.01.2013 р., на виконання якої видано наказ про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія" на користь Публічного акціонерного товариства "Укргазбанк" 14795513,00 грн. заборгованості по кредиту, 3136364,10 грн. відсотків за користування кредитними коштами, 2664343,00 грн. пені за несвоєчасне повернення кредиту, 230731,89 грн. пені за несвоєчасну сплату відсотків за користування кредитними коштами; розстрочення виконання судового рішення строком на 36 місяців з моменту набрання ним законної сили, зобов'язавши Товариство з обмеженою відповідальністю "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія" сплачувати щомісячно наступним чином: - протягом першого - вісімнадцятого місяців щомісячно по 50000,00 грн., протягом дев'ятнадцятого - двадцять четвертого місяців щомісячно по 100000 грн., протягом двадцять п'ятого - тридцять п'ятого місяців щомісячно по 1711009,33 грн., - протягом останнього тридцять шостого місяця - 505849,36 грн., частково скасована.
При цьому, вказана постанова залишилась в силі лише в частині стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія" на користь Публічного акціонерного товариства "Укргазбанк" 14795513,00 грн. заборгованості по кредиту.
У той же час, ухвалою Господарського суду міста Києва від 29.10.2013 р. виправлено, зокрема, допущену в наказі господарського суду міста Києва № 34/289-64/200 від 26.03.2013 р. помилку; абзац 2 наказу господарського суду міста Києва № 34/289-64/200 від 26.03.2013 р. викладено в наступній редакції: "В рахунок погашення простроченої заборгованості по кредиту ТОВ "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія" в сумі 14 795 513,00 грн. звернути стягнення на наступне майно: - автотранспорті засоби, а саме: - марки Богдан, тип автобус пасажирський, 2004 року випуску, кузов № Y7ВА081104В000017, реєстраційний номер АА0100АА; - марки Богдан, тип вантажний бортовий, 2006 року випуску, кузов № Y6JDF25006J000221, реєстраційний номер АА0960СО; - марки Lexus LX 570, тип джип, 2008 року випуску, кузов № JTJHY00W584005177, реєстраційний номер АА4443ТС; - тахеометр, 2008 року випуску, кузов № н/д, реєстраційний номер 02-865, що належать на праві власності ТОВ "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія"; - обладнання, а саме: - блок-модуль 11*3м., 2007 р. випуску; - блок-модуль 1*3*2,6, 2007 р. випуску; - будівля модульна 6015, 2007 р. випуску; агрегат пневмат Worker, 2006 р. випуску; - станок для свердлення, 2005 р. випуску; - штукатурний агрегат, 2006 р. випуску; - штукатурний агрегат, 2006 р. випуску; - штукатурний агрегат, 2005 р. випуску; - битове приміщення, 2007 р. випуску, що розташовані за адресою: м. Київ, вул. Велика Житомирська, 24,- що належать на праві власності ТОВ "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія"; та доповнено наказ господарського суду міста Києва № 34/289-64/200 від 26.03.2013 р. наступним абзацом: "Стягувач за даним наказом - Публічне акціонерне товариство акціонерний банк "Укргазбанк" (03087, м. Київ, вул. Єреванська, 1; код ЄДРПОУ 23697280. Боржник за даним наказом - Товариство з обмеженою відповідальністю "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія" (03087, м. Київ, вул. Єреванська, 1, кв. 1; код ЄДРПОУ 32102765)".
Таким чином, судовими рішеннями, які набрали законної сили, встановлено обов'язок Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія" сплатити на користь Публічного акціонерного товариства акціонерний банк "Укргазбанк" 14795513,00 грн. заборгованості по кредиту та встановлено спосіб і порядок виконання такого рішення - шляхом звернення стягнення на майно: - автотранспорті засоби, а саме: - марки Богдан, тип автобус пасажирський, 2004 року випуску, кузов № Y7ВА081104В000017, реєстраційний номер АА0100АА; - марки Богдан, тип вантажний бортовий, 2006 року випуску, кузов № Y6JDF25006J000221, реєстраційний номер АА0960СО; - марки Lexus LX 570, тип джип, 2008 року випуску, кузов № JTJHY00W584005177, реєстраційний номер АА4443ТС; - тахеометр, 2008 року випуску, кузов № н/д, реєстраційний номер 02-865, що належать на праві власності ТОВ "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія"; - обладнання, а саме: - блок-модуль 11*3м., 2007 р. випуску; - блок-модуль 1*3*2,6, 2007 р. випуску; - будівля модульна 6015, 2007 р. випуску; агрегат пневмат Worker, 2006 р. випуску; - станок для свердлення, 2005 р. випуску; - штукатурний агрегат, 2006 р. випуску; - штукатурний агрегат, 2006 р. випуску; - штукатурний агрегат, 2005 р. випуску; - битове приміщення, 2007 р. випуску, що розташовані за адресою: м. Київ, вул. Велика Житомирська, 24,- що належать на праві власності ТОВ "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія"; та доповнено наказ господарського суду міста Києва № 34/289-64/200 від 26.03.2013 р. наступним абзацом: "Стягувач за даним наказом - Публічне акціонерне товариство акціонерний банк "Укргазбанк" (03087, м. Київ, вул. Єреванська, 1; код ЄДРПОУ 23697280. Боржник за даним наказом - Товариство з обмеженою відповідальністю "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія" (03087, м. Київ, вул. Єреванська, 1, кв. 1; код ЄДРПОУ 32102765)".
Таким чином, рішення господарських судів в частині стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія" на користь Публічного акціонерного товариства акціонерний банк "Укргазбанк" 14795513,00 грн. заборгованості по кредиту має виконуватись за наказом господарського суду міста Києва № 34/289-64/200 від 26.03.2013 р.
Відповідно до ст. 117 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, який видав наказ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати наказ таким, що не підлягає виконанню, та стягнути на користь боржника безпідставно одержане стягувачем за наказом. Господарський суд розглядає заяву в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і виносить ухвалу. Неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви. До розгляду заяви господарський суд має право своєю ухвалою зупинити стягнення за наказом, а також витребувати наказ.
Оскільки визнання наказу таким, що не підлягає виконанню, можливе лише за зверненням стягувача або боржника, суд не має можливості самостійно визнати такий наказ таким, що не підлягає виконанню.
За таких обставин, колегія суддів погоджується з обґрунтованим висновком суду першої інстанції про те, що скаргу Публічного акціонерного товариства акціонерний банк "Укргазбанк" на дії Відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України слід залишити без задоволення, а постанову Відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України від 25.02.2014 р. в силі.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції та не можуть бути підставою для скасування ухвали.
Відповідно до ч. 5 ст. 106 Господарського процесуального кодексу України апеляційні скарги на ухвали місцевого господарського суду розглядаються в порядку, передбаченому для розгляду апеляційних скарг на рішення місцевого господарського суду.
Відповідно до п. 1 ст. 103 Господарського процесуального кодексу України апеляційна інстанція за результатами розгляду апеляційної скарги має право залишити рішення місцевого господарського суду без змін, а скаргу без задоволення.
З огляду на викладені обставини, колегія суддів погоджується з висновком місцевого господарського суду про відмову у задоволенні скарги ПАТ АБ "Укргазбанк" на дії відділу ДВС України та не вбачає підстав для задоволення апеляційної скарги.
Керуючись статтями 99, 101, 103, 105, 106 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
1. Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства акціонерний банк "Укргазбанк" залишити без задоволення.
2. Ухвалу Господарського суду міста Києва від 10.12.2014 р. у справі № 34/289-64/200 залишити без змін.
3. Матеріали справи № 34/289-64/200 повернути до Господарського суду міста Києва.
Постанова може бути оскаржена впродовж двадцяти днів до Вищого господарського суду України.
Головуючий суддя В.В. Куксов
Судді М.Л. Яковлєв
Т.В. Ільєнок