Справа: № 369/7350/14-а Головуючий у 1-й інстанції: Усатова Д.Д.; Суддя-доповідач: Сорочко Є.О.
Іменем України
12 лютого 2015 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Сорочко Є.О.
Суддів: Горбань Н.І.
Межевич М.В.
при секретарі Грисюк Г.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_3 на постанову Києво-Святошинського районного суду Київської області від 17 грудня 2014 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області про визнання незаконним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -
ОСОБА_3 звернувся до Києво-Святошинського районного суду Київської області з позовом до Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області про визнання незаконним та скасування рішення від 12.06.2014 р. №6 та зобов'язання на пленарне засідання ради та розглянути клопотання про виділення та передачу йому у власність земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва у межах с. Петропавлівська Борщагівка Київської області орієнтовною площею 0,10 га у порядку і в строки, встановлені чинним законодавством України, та надати мотивовану відповідь за результатами розгляду клопотання.
Постановою Києво-Святошинського районного суду Київської області від 17 грудня 2014року в задоволенні позову відмовлено.
На вказану постанову ОСОБА_3 подав апеляційну скаргу, в яких просить її скасувати та ухвалити нову постанову, якою позов задовольнити, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права.
У зв'язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до матеріалів справи, позивач звернувся до Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради з клопотанням про надання йому земельної ділянки орієнтовним розміром до 0,10 га в межах села Петропавлівська Борщагівка, Києво-Святошинського району Київської області з цільовим призначенням для індивідуального дачного будівництва, та надання ОСОБА_3 дозволу на розробку проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки орієнтовною площею до 0,10 га по передачі його безоплатно у власність для індивідуального дачного будівництва в межах села Петропавлівська Борщагівка, Києво-Святошинського району Київської області.
Рішенням №6 Петропавлівсько-Борщагівською сільською радою від 12.06.2014 р. було розглянуто звернення ОСОБА_3, та відмовлено в наданні земельної ділянки орієнтовною площею 0,10 га для індивідуального дачного будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд у межах Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради, в зв'язку з тим, що до звернення не додані належним чином матеріали, зокрема у додатках до клопотання відсутні графічні матеріали, відповідно до ч. 6 та ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України розробляються при складанні та погоджені проекту землеустрою, та не зазначено заявником бажане місце розташування земельної ділянки.
Відповідно до ч. 6, 7 ст. 118 Земельного кодексу України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб).
Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб'єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.
Згідно ст. 122 Земельного кодексу України сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.
Відповідно до ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.
Відповідно до ст. 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.
Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.
Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання.
Як вбачається із клопотання позивача про надання йому земельної ділянки орієнтовним розміром до 0,10 га в межах села Петропавлівська Борщагівка, Києво-Святошинського району Київської області з цільовим призначенням для індивідуального дачного будівництва, та надання ОСОБА_3 дозволу на розробку проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки орієнтовною площею до 0,10 га по передачі його безоплатно у власність для індивідуального дачного будівництва в межах села Петропавлівська Борщагівка, Києво-Святошинського району Київської області, заявником не зазначалося місце розташування земельної ділянки, яку позивач бажає отримати у власність, що унеможливлює перевірку відповідності вимог заявника законам, прийнятих відповідно до них нормативно-правовим актам, генеральним планам населених пунктів та іншій містобудівній документації, схемам землеустрою і техніко-економічним обґрунтуванням використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектам землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів.
Таким чином, відсутні підстави вважати незаконними рішення Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області ради від 12.06.2014 р. № 6, прийняте на 25 сесії 6 скликання про відмову позивачу в наданні земельної ділянки орієнтовною площею 0,10 га для індивідуального дачного будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд у межах Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради та дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у приватну власність вказаної земельної ділянки.
З огляду на викладене, враховуючи також те, що клопотання подане позивачем без дотримання ст.118 Земельного кодексу України, підстави для зобов'язання відповідача його повторного розгляду відсутні.
Доводи апеляційної скарги не спростовують правильності висновків суду першої інстанції.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції щодо відмови в задоволенні позову, а тому апеляційну скаргу ОСОБА_3 необхідно залишити без задоволення, а постанову Києво-Святошинського районного суду Київської області від 17 грудня 2014 року - без змін, оскільки вона ухвалена з дотриманням норм матеріального та процесуального права.
Керуючись ст. ст. 41, 160, 196, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд,-
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 залишити без задоволення, а постанову Києво-Святошинського районного суду Київської області від 17 грудня 2014 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в порядку та строки передбачені ст. 212 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя Сорочко Є.О.
Судді: Горбань Н.І.
Межевич М.В.
Повний текст ухвали складено 17.02.2015 року
.
Головуючий суддя Сорочко Є.О.
Судді: Межевич М.В.
Горбань Н.І.