Постанова від 11.02.2015 по справі 820/19609/14

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

11 лютого 2015 р. №820/19609/14

Харківський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді - Тітова О.М.,

при секретарі судового засідання Костіної А.В.,

за участю представників сторін:

позивача - Зінченка В.І.,

відповідача - Шелехань М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Балмолоко" до Державної податкової інспекції у Балаклійському районі Головного управління Міндоходів у Харківській області про скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0001502200 прийняте Державною податковою інспекцією у Балаклійському районі ГУ Міндоходів у Харківській області 18.11.2014р.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримав та в обґрунтування заявлених вимог зазначив, що оскаржуване в даній справі податкове повідомлення-рішення є таким, що не відповідає приписам чинного законодавства, порушує права та законні інтереси позивача, а тому просив скасувати його в повному обсязі, виходячи із доводів позовної заяви.

Відповідач, Державна податкова інспекція у Балаклійському районі Головного управління Міндоходів у Харківській області, в письмових запереченнях та представник відповідача в судових засіданнях проти позову заперечував з посиланням на матеріали перевірки та стверджував, що оскаржувані рішення винесені у відповідності до норм діючого законодавства, є такими, що відповідають фактичним обставинам справи та просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог.

Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, судом встановлено наступне.

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Балмолоко", зареєстрований у встановленому законом порядку, як юридична особа, набув правового статусу суб'єкта господарювання - юридичної особи, як платник податків, зборів (обов'язкових платежів), знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції у Балаклійському районі Головного управління Міндоходів у Харківській області та є платником податку на додану вартість.

Судом встановлено, що фахівцями Державної податкової інспекції у Балаклійському районі Головного управління Міндоходів у Харківській області у період з 21.10.2014 року по 27.10.2014 року було проведено документальну позапланову невиїзну перевірку ТОВ "Балмолоко" (код ЄДРПОУ 37010632) щодо своєчасності перерахування сум податку на додану вартість на спеціальний рахунок для виплати компенсацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлене ними молоко у серпні 2014 року.

За наслідками проведеної перевірки складено акт №739/20-01-22-47/37010632 від 31.10.2014 року, за висновками якого встановлено порушення строку подання платіжного доручення на перерахування сум податку на додану вартість на спеціальний рахунок переробного підприємства та несвоєчасне перерахування сум податку на додану вартість на спеціальний рахунок переробного підприємства, для виплати компенсацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлене ними молоко у серпні 2014 року: порушення вимог п.п.10 п.1 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу кошти у розмірі 34373,00 грн. перераховані на спеціальний рахунок з порушенням терміну (фактичний - 16.09.2014р., граничний термін 15.09.2014р.). Відповідальність за порушення передбачена п.п.13 п.1 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755 - VI зі змінами та доповненнями.

На підставі розгляду зазначеного акту перевірки відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0001502200 від 18.11.2014 року, відповідно до якого позивачу збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість за основним платежем у розмірі 34373,00 грн. та визначено штрафні санкції (фінансові) у розмірі 17186,50 грн.

Аналізуючи виниклі між сторонами правовідносини, перевіряючи юридичну та фактичну обґрунтованість мотивів, покладених суб'єктом владних повноважень в основу спірних податкових повідомлень-рішень, а також суджень, відображених суб'єктом владних повноважень в акті перевірки, на відповідність вимогам ч. 3 ст. 2 КАС України, суд встановив наступне.

Як вбачається з акту перевірки та не заперечується позивачем по справі, ТОВ "Балмолоко" платіжним дорученням № 2397 від 12 вересня 2014р. помилково перерахувало кошти у розмірі 34500,00 грн. необхідні для виплати компенсацій, до спеціального фонду державного бюджету (призначення платежу - сплата ПДВ (переробка) за серпень 2014 року). Після чого, платіжним дорученням № 2422 від 16 вересня 2014р. ТОВ "Балмолоко" було перераховано кошти для виплати необхідних компенсацій на спеціальний рахунок переробного підприємства (призначення платежу - зарахування сум ПДВ для виплати компенсацій сільськогосподарським товаровиробникам за молоко поставлене у серпні 2014р. згідно Закону №4268-VІ від 22.12.2011р.), що підтверджується наявними в матеріалах справи платіжними дорученнями.

Перевіркою банківських документів встановлено, що на спеціальний кореспондуючий рахунок, відкритий в управлінні Державного казначейства, 16.09.2014р. перераховано коштів для виплати компенсації за молоко сільськогосподарським товаровиробникам за серпень 2014 року на загальну суму 34500,00 грн. з порушенням граничного терміну 15.09.2014р. (п.п.10 п. 1 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу - до 15 числа місяця, наступного за звітним (податковим) періодом).

Згідно акту перевірки, ТОВ "Балмолоко" виплатило 18.09.2014 року компенсації сільськогосподарським товаровиробникам (юридичним особам та населенню) за поставлено молоко у серпні 2014 року не порушивши граничний термін виплати 20.09.2014р. (п.п.12 п.1 підрозділу 2 розділу ХІ Податкового кодексу - до 20 числа місяця, наступного за звітним (податковим) періодом).

Відповідно до п. 1 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України у період до 1 січня 2015 року податок на додану вартість юридичними особами, які зареєстровані платниками податку на додану вартість, при здійсненні ними операцій з постачання власної виробленої продукції (молока, молочної сировини, молочних продуктів, м'яса, м'ясопродуктів, іншої продукції переробки тварин (шкур, субпродуктів, м'ясо-кісткового борошна), виготовленої з поставлених молока або м'яса в живій вазі сільськогосподарськими підприємствами, визначеними розділом V Кодексу, іншими юридичними і фізичними особами, у тому числі фізичними особами - підприємцями, які самостійно вирощують, розводять, відгодовують продукцію тваринництва, визначену розділом V Кодексу, справляється з урахуванням таких особливостей:

- п.п.10 п.1 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України, перерахування суми податку на додану вартість на спеціальний рахунок переробного підприємства для виплати компенсації здійснюється переробним підприємством до 15 числа місяця, наступного за звітним (податковим) періодом, до спеціального фонду Державного бюджету України - у строки, встановлені пунктом 203.2 статті 203 Кодексу.

Для підтвердження перерахування сум податку на додану вартість на спеціальний рахунок переробне підприємство разом з податковою декларацією з податку на додану вартість щодо діяльності з постачання продукції надає реєстр платіжних доручень про фактично зараховані на такий спеціальний рахунок кошти за звітний (податковий) період і виписку органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів з такого рахунка;

Згідно до п.п.12 п. 1 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України виплата компенсації сільськогосподарським товаровиробникам (юридичним особам за платіжними дорученнями шляхом перерахування на їх окремі рахунки, відкриті в обслуговуючих банках, фізичним особам - готівкою безпосередньо з каси переробного підприємства або згідно з договорами доручення) здійснюється переробним підприємством до 20 числа місяця, наступного за звітним (податковим) періодом.

Підтвердженням виплати сільськогосподарським товаровиробникам компенсації є Відомості про виплачені суми компенсації сільськогосподарським товаровиробникам.

Суми податку на додану вартість, не перераховані на спеціальний рахунок або перераховані з порушенням терміну, встановленого цим пунктом, а також суми компенсації, не виплачені сільськогосподарським товаровиробникам або виплачені з порушенням терміну, встановленого цим пунктом, вважаються такими, що використані не за призначенням і підлягають стягненню до державного бюджету.

Враховуючи вищенаведене, позивачем було порушено строк подання платіжного з доручення на перерахування податку на додану вартість на спеціальний рахунок переробного підприємства та граничний термін перерахування сум податку на додану вартість на спеціальний рахунок переробного підприємства, для виплати компенсацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлене ними молоко у серпні 2014 року, визначений п.п. 10 п.1 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу (до 15 числа місяця, наступного за звітним (податковим) періодом, у даному випадку до 15.09.2014 року).

У відповідності до п. 123.1 ст. 123 Податкового кодексу України у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, - тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.

При повторному протягом 1095 днів визначанні контролюючим органом суми податкового зобов'язання з цього податку, зменшення суми бюджетного відшкодування - тягне за собою накладення на платника податків штрафу у розмірі 50 відсотків суми нарахованого податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.

Повторність порушення підтверджується наявним в матеріалах справи актом №268/20-01-22-47/37010632 від 29.04.2014 року, в висновку якого зазначається, що ТОВ "Балмолоко" не було перерахувано на спеціальний рахунок та не виплачені суми компенсації сільськогосподарським товаровиробникам, які, відповідно до п.1 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VІ (зі змінами та доповненнями), вважаються такими, що використані не за призначенням і підлягають стягненню до державного бюджету, в тому числі за травень 2012 року на суму ПДВ 1125,86 грн.; за червень 2012 року на суму ПДВ 1341,25 грн.; за липень 2012 року на суму ПДВ 439,66 грн.; за серпень 2012 року на суму ПДВ 523,83 грн.; за вересень 2012 року на суму ПДВ 825,93 грн.; за жовтень 2012 року на суму ПДВ 386,46 грн.; за грудень 2012 року на суму ПДВ 978,31 грн.; за лютий 2013 року на суму ПДВ 1308,86 грн.; за березень 2013 року на суму ПДВ 584,10 грн.; за квітень 2013 року на суму ПДВ 384,91 грн.; за травень 2013 року на суму ПДВ 301,79 грн.; за липень 2013 року на суму ПДВ 309,46 грн.; за серпень 2013 року на суму ПДВ 554,39 грн.; за жовтень 2013 року на суму ПДВ 234,63 грн.; за листопад 2013 року на суму ПДВ 576,39 грн.; за грудень 2013 року на суму ПДВ 412,00 грн.

За таких обставин, відповідачем, як суб'єктом владних повноважень було доведено про правомірність встановлених під час перевірки порушень позивачем вимог діючого законодавства, та як наслідок обґрунтованості винесення спірного податкового повідомлення-рішення.

Приймаючи оскаржуване податкове повідомлення - рішення відповідач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а також з використанням повноважень з метою, з якою ці повноваження їй надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо (неупереджено), добросовісно та розсудливо.

З урахуванням вищевикладеного, судом встановлено, що висновки Державної податкової інспекції у Балаклійському районі Головного управління Міндоходів у Харківській області викладені у акті №739/20-01-22-47/37010632 від 31.10.2014 року є обґрунтованими, у зв'язку з чим позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Балмолоко" про скасування податкового повідомлення-рішення від 18.11.2014 року №0001502200 не підлягають задоволенню.

Судові витрати підлягають розподілу відповідно до ст. 94 КАС України.

На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 9, 11, 94, 128, 159, 160- 163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволені позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Балмолоко" до Державної податкової інспекції у Балаклійському районі Головного управління Міндоходів у Харківській області про скасування податкового повідомлення-рішення - відмовити в повному обсязі.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Балмолоко" (код ЄДРПОУ 37060132, юридична адреса: вул. Тимірязєва, 6, м. Балаклія, Харківська область, 64200) на користь Державного бюджету України (р/р 31217206784011, отримувач: УДКСУ у Червонозаводському районі м. Харкова, код 37999628, банк ГУДКСУ в Харківській області, МФО 851011) суму недоплаченого судового збору у розмірі 848 (вісімсот сорок вісім) грн. 49 коп.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено 17 лютого 2015 року.

Суддя Тітов О.М.