Ухвала від 12.02.2015 по справі 818/473/15

копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

12 лютого 2015 р. Справа № 818/473/15

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Соп'яненко О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Прокуратури м. Суми про визнання незаконним рішення та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Сумського окружного адміністративного суду звернулася ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Прокуратури м. Суми в якому просить:

- визнати незаконним рішення Прокуратури м. Суми про відмову у винесенні постанови про відшкодування шкоди, завданої незаконними діями правоохоронних органів;

- зобов'язати Прокуратуру м. Суми винести відповідну ухвалу про відшкодування шкоди, завданої незаконними діями правоохоронних органів.

Перевіривши матеріали адміністративного позову, суд вважає за необхідне відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі, виходячи з наступного.

У відповідності до ч. 1, 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Як вбачається зі змісту позовної заяви, предметом спору позивач визначає рішення Прокуратури м. Суми про відмову у винесенні постанови про відшкодування шкоди, завданої незаконними діями правоохоронних органів.

Згідно ст. 12 Закону України "Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури і суду", розмір відшкодовуваної шкоди, зазначеної в пунктах 1, 3, 4 статті 3 цього Закону, залежно від того, який орган провадив слідчі (розшукові) дії чи розглядав справу, у місячний термін з дня звернення громадянина визначають відповідні органи, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратура і суд, про що виносять постанову (ухвалу). Якщо кримінальне провадження закрито судом при розгляді кримінальної справи в апеляційному або касаційному порядку, зазначені дії провадить суд, що розглядав справу у першій інстанції.

У разі незгоди з винесеною постановою (ухвалою) про відшкодування шкоди громадянин відповідно до положень цивільного процесуального законодавства може оскаржити постанову до суду, а ухвалу суду - до суду вищої інстанції в апеляційному порядку.

Отже, з огляду на положення вказаних норм, на переконання суду, позов ОСОБА_1 до Прокуратури м. Суми про визнання незаконним рішення Прокуратури м. Суми про відмову у винесенні постанови про відшкодування шкоди, завданої незаконними діями правоохоронних органів та зобов'язання Прокуратуру м. Суми винести відповідну ухвалу про відшкодування шкоди, завданої незаконними діями правоохоронних органів підлягає розгляду в порядку цивільного процесуального судочинства.

Відповідно до п. 1 ч. 1ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Таким чином, враховуючи наведене, а також беручи до уваги встановлення законом порядку судового вирішення спорів про розмір шкоди, завданої незаконними діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду, суд дійшов висновку про непоширення юрисдикції адміністративного суду на даний спір та наявність підстав для відмови у відкритті провадження в адміністративній справі.

Керуючись ст. ст. 107,109,186 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Прокуратури м. Суми про визнання незаконним рішення та зобов'язання вчинити дії.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) О.В. Соп'яненко

З оригіналом згідно

Суддя О.В. Соп'яненко