Копія
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
13 лютого 2015 р. Справа № 818/470/15
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Шаповал М.М., розглянувши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Шосткинське підприємство "Харківенергоремонт" до Державна фінансова інспекція в Сумській області, третя особа - Управління житлово-комунального господарства Сумської обласної державної адміністрації про визнання протиправною та скасування вимоги,-
ТОВ "Шосткинське підприємство "Харківенергоремонт" в позові до ДФІ в Сумській області просить визнання протиправною та скасування пункт 1 і пункт 2 вимоги № 18-06-14-14/5846 від 15 серпня 2014 року визначивши кредиторську заборгованість Управління житлово-комунального господарства Сумської обласної державної адміністрації перед позивачем, що підлягає зменшенню у розмірі 10427,96 грн.
Ці вимоги ТОВ "Шосткинське підприємство "Харківенергоремонт" мотивує тим, що згідно договору від 06.08.2013 р. з Управлінням ЖКГ Сумської ОДА виконувало будівельно-монтажні роботи з капітального ремонту поліпшення технічного стану та благоустрою водойми в с. Пирагівка Середино-Будського району Сумської області, а також водойми по вул. Вінниця в м. Шостка Сумської області. Обсяг робіт за договорами був виконаний повністю і оформлений відповідними документами первинного бухгалтерського обліку, однак голова ліквідаційної комісії Управління ЖКГ Сумської ОДА посилаючись на результати проведеної ревізії фінансово-господарської діяльності були виявлені завищення кредиторської заборгованості Управління ЖКГ перед ТОВ "Шосткинське підприємство "Харківенергоремонт", відмовляється оплатити виконані ТОВ "Шосткинське підприємство "Харківенергоремонт" і прийняті роботи Управлінням ЖКГ Сумської ОДА роботи.
Перевіривши матеріали позову, вважаю, що у відкритті провадження по справі слідує відмовити оскільки справа не відноситься до категорії публічно-правових спорів і тому не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Згідно пункту 1 частини 1 статті 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень
Відповідно до частини 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
В силу частини 1 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Із матеріалів позову вбачається, що відповідач - Державна фінансова інспекція в Сумській області провела ревізію фінансово-господарської діяльності Управління житлово-комунального господарства Сумської обласної державної адміністрації і за результатом цієї ревізії було складено 15 липня 2014 року акт № 06-08/27, в якому зафіксовано допущені Управлінням ЖКГ та виявлені ревізією порушення, які полягають у завищенні обсягів виконаних ремонтно-будівельних робіт та завищення кредиторської заборгованості цього Управління ЖКГ перед ТОВ "Шосткинське підприємство "Харківенергоремонт". На підставі цього акту ревізії 15.08.2014 р. ДФІ в Сумській області було винесено Управлінню ЖКГ вимогу № 18-06-14-14/5846 "Про усунення виявлених ревізією порушень".
Оскільки Державна фінансова інспекція в Сумській області здійснила ревізію фінансово-господарської діяльності Управління житлово-комунального господарства Сумської обласної державної адміністрації та було винесено саме Управлінню ЖКГ вимогу № 18-06-14-14/5846 "Про усунення виявлених ревізією порушень", з якою Управління ЖКГ повністю погодилось, то суд визнає, що між позивачем ТОВ "Шосткинське підприємство "Харківенергоремонт" та відповідачем Державною фінансовою інспекцією в Сумській області не виникли жодні публічно-правові відносини, а питання виплати коштів за виконані по господарському договору роботи ТОВ "Шосткинське підприємство "Харківенергоремонт" слідує вирішувати в господарському суді.
Відповідно до пункту 1 частини 1статті 109 КАС України, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі.
Керуючись ст. ст. 107,109,186 КАС України, -
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Шосткинське підприємство "Харківенергоремонт" до Державна фінансова інспекція в Сумській області, третя особа - Управління житлово-комунального господарства Сумської обласної державної адміністрації про визнання протиправною та скасування вимоги.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) М.М. Шаповал
З оригіналом згідно
Суддя М.М. Шаповал