Справа № 364/129/15-а
Провадження № 2-а/364/2/15
12.02.2015 року Володарський районний суд Київської області
у складі:
головуючого судді Яковенко О. М.
за участю секретаря Кулинич Г. І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Володарка адміністративну справу за позовом прокурора Володарського району Київської області в інтересах ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Володарської районної державної адміністрації про зобов'язання суб'єкта владних повноважень вчинити певні дії, -
22 січня 2015 року до Володарського районного суду Київської області звернувся прокурор з названим адміністративним позовом, в якому посилався на те, що ОСОБА_1 брала участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи у складі формувань невоєнізованого формування медичної служби ЦО Київської області від Володарського СЕС у період з 12.05.1986 року по 13.05.1986 року.
Участь ОСОБА_1 в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи у складі формувань невоєнізованого формування медичної служби ЦО Київської області від Володарського районного СЕС у період з 12.05.1986 року по 13.05.1986 року підтверджується довідкою Володарської районної державної адміністрації Київської області №06-35/3311 від 07.10.2014 року.
ОСОБА_1 має посвідчення громадянина, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії та є інвалідом третьої групи у зв'язку із захворюванням, пов'язаним з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
ОСОБА_1 звернулася до Управління соціального захисту населення Володарської районної державної адміністрації з проханням встановити їй статус інваліда війни, на що 26.11.2014 року отримала відповідь про неможливість встановлення такого статусу у зв'язку з нечітким визначенням механізму реалізації положень п. 9 ст. 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо працівників, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у складі невоєнізованих формувань Цивільної оборони, так як цим законом не передбачено до яких саме формувань ЦО повинні були залучатися особи, які стали інвалідами внаслідок захворювань, пов'язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи.
Прокурор вважає, що в Управління соціального захисту населення Володарської районної державної адміністрації відсутні правові підстави для відмови ОСОБА_1 у встановленні статусу інваліда війни, тому просив суд визнати відмову Управління соціального захисту населення Володарської районної державної адміністрації Київської області щодо встановлення ОСОБА_1 статусу інваліда війни неправомірною та зобов'язати Управління соціального захисту населення Володарської районної державної адміністрації Київської області відповідно до п. 9 ст. 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" встановити ОСОБА_1 статус інваліда війни.
У судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала повністю.
Представник відповідача Управління соціального захисту населення Володарської районної державної адміністрації позовні вимоги не визнав, пояснивши, що практика реалізації пункту 9 статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" виявила складність застосування цієї норми щодо працівників, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у складі невоєнізованих формувань Цивільної оборони, у зв'язку з тим, що не всі роботи, до виконання яких залучалися зазначені особи, можуть бути віднесені до завдань формувань Цивільної оборони.
Заслухавши пояснення прокурора, ОСОБА_1, представника відповідача, дослідивши письмові докази, суд вважає, що позовні вимоги адміністративного позову підлягають до задоволення.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 брала участь в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи у складі невоєнізованого формування медичної служби ЦО Київської області від Володарської районної СЕС у період з 12 травня по 13 травня 1986 року і була залучена до виконання заходів ЦО із проведення комплексу дезінфекційних, дезінсекційних та дератизаційних робіт евакуйованого населення та забезпечення санітарно-протиепідемічного благополуччя на територіях зони відчуження Чорнобильської АЕС, що підтверджується довідкою №01.01-09/1685/1 від 11 листопада 2014 року Департаменту з питань цивільного захисту та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Київської обласної державної адміністрації.
Участь ОСОБА_1 у ліквідації аварії на ЧАЕС у складі формувань ЦО Володарської районної санітарно-епідеміологічної станції з 12.05.1986 року по 13.05.1986 року підтверджується довідкою Володарської районної державної адміністрації Київської області №06-35/3311 від 07.10.2014 року.
Участь ОСОБА_1 в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи також стверджується архівною довідкою №165-06-06, виданою 21.11.2014 року Володарським районним комунальним підприємством «Трудовий архів» Володарської районної ради Київської області, листом №10/04-3-4076 від 17.12.2007 року, виданим Київською обласною санітарно-епідеміологічною станцією.
Згідно довідки до акта огляду МСЕК серії КИО-І №0414143 від 18.07.2014 року ОСОБА_1 має третю групу інвалідності, причина якої - захворювання пов'язане з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
ОСОБА_1 має статус громадянина, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, категорія 1, що підтверджується довідкою №000157, виданою 17.09.2014 року Київською обласною державною адміністрацією.
Відповідно до п. 9 ст. 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" до інвалідів війни належать особи, залучені до складу формувань Цивільної оборони, які стали інвалідами внаслідок захворювань, пов'язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи.
Пунктом 9 ст. 7 вищевказаного Закону України не передбачено, до яких саме формувань Цивільної оборони повинні були залучатись особи, які стали інвалідами внаслідок захворювань, пов'язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, зміни до вказаного пункту Закону не вносились та його дія не зупинялась. Тому до таких формувань слід відносити осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і у складі невоєнізованих формувань Цивільної оборони.
Тому, враховуючи вищенаведене, позовні вимоги адміністративного позову прокурора Володарського району Київської області в інтересах ОСОБА_1 є обґрунтованими та такими, що ґрунтуються на вимогах Закону і підлягають до задоволення.
Керуючись п. 9 ст. 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", ст. ст. 6-10, 111, 121, 158, 159, 160, 161-163 КАС України, суд, -
Адміністративний позов прокурора Володарського району Київської області в інтересах ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Володарської районної державної адміністрації про зобов'язання суб'єкта владних повноважень вчинити певні дії - задовольнити повністю.
Визнати відмову Управління соціального захисту населення Володарської районної державної адміністрації Київської області щодо встановлення ОСОБА_1 статусу інваліда війни - неправомірною.
Зобов'язати Управління соціального захисту населення Володарської районної державної адміністрації Київської області встановити ОСОБА_1 статус інваліда війни відповідно до п. 9 ст. 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського Апеляційного Адміністративного суду через Володарський районний суд протягом десяти днів з її проголошення.
Суддя: О. М. Яковенко