Чуднівський районний суд Житомирської області
Справа № 294/187/15-к
Провадження № 1-в/294/350/15
про продовження адміністративного нагляду
12.02.2015 року м. Чуднів
Чуднівський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю ОСОБА_3 ,
розглянувши у судовому засіданні подання начальника Чуднівського РВ УМВС України в Житомирській області про продовження адміністративного нагляду ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю м. Житомира, жителю АДРЕСА_1 , громадянину України, освіта неповна загальна середня, одруженого, працездатного, не працюючого, судимого
- 25.12.1987 року Чуднівським райсудом Житомирської області за ст. 81 ч. 3 КК України 1960 року до трьох років позбавлення волі із застосуванням ст. 46-1 КК України 1960 року,
- 10.10.1988 року Житомирським райсудом Житомирської області за ст. 81 ч. 3 КК України 1960 року до трьох років шести місяців позбавлення волі з конфіскацією майна,
- 30.05.1995 року Бердичівським райсудом Житомирської області за ст. 81 ч. 4, 222 ч. 3, 208 КК України 1960 року до шести років позбавлення волі з конфіскацією майна,
- 11.06.2002 року Чуднівським райсудом Житомирської області за ст. 307 ч. 1 КК України до чотирьох років позбавлення волі із застосуванням ст. 75 КК України,
- 24.10.2002 року Чуднівським райсудом Житомирської області за ст.ст. 307 ч. 2,70 КК України до п"яти років позбавлення волі із застосуванням ст. 75 КК України,
- 01.11.2006 року Чуднівським райсудом Житомирської області за ст. 309 ч. 2 КК України до двох років позбавлення волі,
- 30.03.2006 року Чуднівським райсудом за ст.ст. 307 ч. 2, 309 ч. 3, 315 ч. 2, 317 ч. 2, 70 КК України до п"яти років трьох місяців позбавлення волі з конфіскацією 1/6 частини майна,-
Начальник Чуднівського РВ УМВС звернувся в суд з поданням про продовження адміністративного нагляду ОСОБА_3 , який після звільнення з місць позбавлення волі систематично скоює правопорушення, не бажаючи ставати на шлях виправлення.
У судовому засіданні правопорушник поклався на розсуд суду при вирішенні питання щодо продовження адміністративного нагляду.
Суд, дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення ОСОБА_3 , приходить до висновку, що клопотання слід задовольнити.
Згідно зі ст.ст. 3,6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі або особливо тяжкі злочини, якщо вони після відбування покарання систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
ОСОБА_4 має сім судимостей за скоєння умисних злочинів, постановою судді Бердичівського міськрайсуду від 13.02.2014 року йому встановлений адміннагляд терміном один рік, але після звільнення з місць позбавленя волі та встановлення адміннагляду він на шлях виправлення не став і скоював правопорушення, в тому числі порушуючи встановлені йому судом обмеження, в силу чого постановами судді Чуднівського райсуду від 02.06.2014 року, 14.07.2014 року, 29.07.2014 року та 07.10.2014 року він притягувався до адміністративної відповідальності за ст.ст. 173,185,187 КУпАП..
При цьому суд приймає до уваги дані, які містяться в п.п. 4.3, 4.4 «Інструкції про порядок організації здійснення адміністративного нагляду за особами звільненими з місць позбавлення волі», яка затверджена наказом МВС України, Держдепартаменту з питань виконання покарань від 4.11.2003 р. № 1303/203 про те, що особа, яка підпадає під дію Закону, незважаючи на письмове попередження органів внутрішніх справ продовжувала порушувати громадський порядок, дільничний інспектор доповідає про це рапортом начальнику міліції для прийняття рішення про доцільність встановлення чи продовження адміністративного нагляду.
Із даних, які містяться в справі, вбачається, що ОСОБА_3 офіційно попереджався дільничним інспектором про припинення протиправної поведінки і про наслідки цього, про що свідчать його підписи під попередженням.
Отже, враховуючи, що правопорушник не реагує на офіційні попередження про недопустимість протиправної поведінки, йому доцільно продовжити адміністративний нагляд, що дасть змогу спостерігати за правопорушником і контролювати його поведінку для запобігання вчинення даною особою інших протиправних дій.
Водночас, суд встановлює ОСОБА_3 обмеження, виходячи із характеру скоєних ним правопорушень, а також його негативної характеристики за місцем проживання.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3 п."г", 4 п. "в",5,6,10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»,-
ухвалив:
Продовжити ОСОБА_3 адміністративний нагляд терміном шість місяців, застосувавши до нього слідуючі обмеження:1) з"являтись на реєстрацію у Чуднівський РВ УМВС України в Житомирській області кожного понеділка (крім п"ятого) щомісяця з 9 до 11 години,
2) заборонити виїзд в особистих справах за межі Чуднівського району понад одну добу без дозволу начальника Чуднівського РВ УМВС України в Житомирській області.
3) заборонити вихід за межі будинку АДРЕСА_1 , з 22 год. вечора до 06 год. ранку.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі ухвали судді про продовження адміністративного нагляду.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляції в апеляційний суд Житомирської області через Чуднівський райсуд протягом семи діб з моменту її проголошення.
Суддя: ОСОБА_1