03.02.2015 р. Справа№ 914/2624/14
За заявою Добротвірської селищної ради Кам'янка-Бузького району Львівської області про визнання виконавчих листів такими, що не підлягають виконанню по справі №914/2624/14
за позовом: Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській області, м.Львів
до відповідача: Добротвірської селищної ради Кам'янка-Бузького району Львівської області, смт.Добротвір Кам'янка-Бузького району Львівської області
про визнання незаконним рішення органу місцевого самоврядування та зобов'язання до вчинення дій
Суддя Щигельська О.І.
при секретарі Зарицькій О.Р.
Представники сторін:
від боржника (заявника): не з'явився
від стягувача: Дутка Ю.І. - представник за довіреністю
На розгляд господарського суду Львівської області надійшла заява (вх.№335/15 від 26.01.2015р.) Добротвірської селищної ради Кам'янка-Бузького району Львівської області, смт.Добротвір Кам'янка-Бузького району Львівської області про визнання виконавчих листів по виконавчих провадженнях №45503103 та №45482777 такими, що не підлягають виконанню; скасування: постанови про накладення штрафу від 03.12.2014р. (виконавче провадження №45482777), постанови про накладення арешту на майно боржника та оголошення заборони на його відчуження від 03.12.2014р. (виконавче провадження №45503103); постанови про стягнення з боржника виконавчого збору від 12.12.2014р., постанови про стягнення з боржника витрат на проведення виконавчих дій від 12.12.2014р., постанови про накладення штрафу від 30.12.2014р. (виконавче провадження №45482777) по справі №914/2624/14 за позовом Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській області, м.Львів до Добротвірської селищної ради Кам'янка-Бузького району Львівської області, смт.Добротвір Кам'янка-Бузького району Львівської області про визнання незаконним рішення органу місцевого самоврядування та зобов'язання до вчинення дій.
Ухвалою суду від 28.01.2015р. заяву прийнято та призначено до розгляду в судовому засіданні на 03.02.2015р.
Боржник явки повноважного представника в судовому засіданні 03.02.2015р. не забезпечив, вимог ухвали суду від 28.01.2015р. не виконав, витребуваних документів, в тому числі доказів надіслання копії заяви іншій стороні, не подав, поважності причин неявки суду не повідомив. Клопотань чи заяв до початку розгляду заяви не подав.
Представник стягувача в судове засідання 03.02.2015р. з'явився, повідомив, що на адресу РВ ФДМУ по Львівській області копія вказаної заяви не надходила, відтак просив надати можливість для ознайомлення із заявленими у ній вимогами. Вказане клопотання судом задоволено, представнику стягувача надано можливість ознайомитись із заявою боржника в судовому засіданні, після чого останнім усно заперечено проти її задоволення.
Відповідно до ч.3 ст.117 ГПК України, неявка стягувача і боржника в судове засідання, не є перешкодою для розгляду заяви.
Судом встановлено: рішенням господарського суду Львівської області від 06.10.2014р. у справі №914/2624/14 позов задоволено повністю, вирішено визнати незаконним рішення 7-ї сесії п'ятого демократичного скликання Добротвірської селищної ради Кам'янка-Бузького району Львівської області від 25.01.2008р. №11 «Про надання згоди на передачу у комунальну власність житлового будинку по вул.Мазепи, 11а в селищі Добротвір» та зобов'язано Добротвірську селищну раду Кам'янка-Бузького району Львівської області розглянути на наступному засіданні питання надання згоди на прийняття з державної в комунальну власність територіальної громади смт.Добротвір шестиквартирного житлового будинку за адресою: Львівська область, Кам'янка-Бузький район, с.Добротвір, вул.Мазепи, 11а. На його виконання 24.10.2014р. господарським судом Львівської області видано накази, які пред'явлено стягувачем до виконання.
У поданій заяві стверджується, що Добротвірська селищна рада Кам'янка-Бузького району Львівської області не в змозі вирішити на наступному засіданні питання про надання згоди на прийняття з державної у комунальну власність територіальної громади смт. Добротвір шестиквартирного житлового будинку, оскільки для розгляду даного питання та підготовки проекту рішення селищної ради необхідні такі документи: рішення власника або органу, уповноваженого управляти майном на передачу у комунальну власність територіальної громади; актів обстеження об'єкта (основні засоби) передачі спеціалістами експлуатуючих організацій, представниками комунального підприємства та передаючої сторони; технічної документації по об'єкту передачі та технічної документації на об'єкти інженерної інфраструктури; декларації або акту про готовність об'єкта до експлуатації; виписки про первісну та залишкову балансову вартість об'єкта передачі за даними бухгалтерського обліку або за вимогою експлуатуючих організацій, звіту про оцінку майна, виконаного суб'єктом оціночної діяльності та затвердженого в установленому порядку уповноваженим органом; витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо об'єктів, права на які підлягають державній реєстрації та документів на земельну ділянку. Таких документів Добротвірській селищній раді Фондом держмайна не надано, що зумовило звернення до суду із заявою про визнання виконавчих листів такими, що не підлягають виконанню.
Частинами 2, 4 ст.117 ГПК України передбачено підстави визнання наказу таким, що не підлягає виконанню. Зокрема, у разі якщо наказ було видано помилково або якщо обов'язок боржника відсутній повністю чи частково у зв'язку з його припиненням добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин, господарський суд, за заявою стягувача або боржника, ухвалою визнає наказ таким, що не підлягає виконанню повністю або частково.
Пленумом Вищого господарського суду Львівської області у п.3.3 Постанови №9 від 17.10.2012р. роз'яснено, що до інших причин можна віднести, наприклад, скасування чи зміни в апеляційному або в касаційному порядку чи за результатами перегляду за нововиявленими обставинами рішення, на підставі якого наказ було видано, якщо на момент таких скасування чи зміни наказ ще не було виконано повністю або частково.
З наведених вище норм, а також положень ст.115 ГПК України, якою передбачено обов»язковість виконання судових рішень, суд приходить до висновку, що заявником не наведено та не обґрунтовано підстав визнання наказів господарського суду Львівської області, виданих на виконання рішення суду, яке вступило в законну силу, такими, що не підлягають виконанню.
Що ж стосується вимог про скасування постанови про накладення штрафу від 03.12.2014р. (виконавче провадження №45482777), постанови про накладення арешту на майно боржника та оголошення заборони на його відчуження від 03.12.2014р. (виконавче провадження №45503103); постанови про стягнення з боржника виконавчого збору від 12.12.2014р., постанови про стягнення з боржника витрат на проведення виконавчих дій від 12.12.2014р., постанови про накладення штрафу від 30.12.2014р. (виконавче провадження №45482777) по справі №914/2624/14, суд зазначає, що прийняття органами Державної виконавчої служби, їх посадовими особами будь-яких рішень (постанов тощо) в процесі здійснення виконання судових рішень господарських судів підпадає, в розумінні статті 121-2 ГПК, під ознаки дій цих органів та осіб, а тому відповідні рішення також підлягають оскарженню до названих судів (п.9.1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №9 від 17.10.2012р.).
Порядок оскарження дій чи бездіяльності органів Державної виконавчої служби визначено ст.121-2 ГПК України.
Пленумом Вищого господарського суду України у п.9.9 Постанови №9 від 17.10.2012р. роз'яснено, що скарга має відповідати загальним вимогам щодо змісту та форми позовної заяви, передбаченим статтею 54 ГПК, з доданням до неї документів, зазначених у пунктах 2, 4 частини першої цієї статті і за необхідності - зазначених у частинах другій і третій статті 57 названого Кодексу, а також містити відомості, перелічені в пунктах 3 - 5 частини сьомої статті 82 Закону України "Про виконавче провадження".
Як вбачається із заяви, поданої на розгляд суду, заявником не подано доказів надіслання іншій стороні та органу Державної виконавчої служби копій вказаної заяви, не наведено обґрунтувань, на підставі яких вказані постанови підлягають скасуванню, а тому така заява задоволенню не підлягає, що все ж не перешкоджає заявнику повторно звернутись до суду у визначеному законом порядку.
Враховуючи вищенаведене, керуючись ст.ст.86, 117, 121-2 ГПК України, суд, -
1. У задоволенні заяви Добротвірської селищної ради Кам'янка-Бузького району Львівської області відмовити.
2. Ухвала господарського суду набирає законної сили з моменту її винесення та може бути оскаржена у встановленому законом порядку.
Суддя Щигельська О.І.